צופית

על פי מסורת הקיבוץ כל קבוצת ילדים (דו גילית עפי"ר) שסיימה את גן חובה ועברה לבית הספר, בחרה שם של ציפור לקבוצה. מכיתה א' ועד לסיום כיתה י"ב זוהו הילדים על פי השתייכותם הציפורית: צופיתים או קבוצת צופית, חוחיתים או קבוצת חוחית. קבוצת צופית היא שמינית מבין שלוש עשרה קבוצות גיל: סנונית (חברת נוער), דרור, זמיר, פשוש, שלדג, בולבול, שחף, צופית, עפרוני (חברת נוער), סנונית, חוחית, דוכיפת, נקר.
מקבוצת נקר ואילך הופסקה המסורת של נתינת שמות ציפורים לקבוצות ילדים, כנראה בגלל מיעוט ילדים והחלה מסורת של נתינת שמות ציפורים למבני חינוך: גן חסידה, גן פשוש, גן סיקסק, גן שחרור, גן עפרוני, גן שרקרק, בית כחל ועורבני, בית נקר ובית נעורים.

נכתב על ידי עמית ואיתי סטריקוב

 • דניאל

  קודם כל, מדובר כאן על ערך שמסביר על שיטת השמות של (דו/תלת) שנתוני הקיבוץ ובתי הילדים- ולא על צופית. דבר שני, אחרי קבוצת נקר באה קבוצת כחל שהיתה האחרונה שבחרה לה שם.

  • כחל

   גם כן קבוצה שנויה במחלוקת שעד היום לא ברור איפה מתחילה ואיפה נגמרת

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קבוצת צופית היתה קבוצה דו גילית . כללה את תומר ניר ז"ל , עומרי לביא ז"ל דרור כהן, יוסי ברזלי, מלכה קורדובה, אופיר נסל והצעירים דני רפפורט, עדי אהרון, יריב פלג , לילך ינאי (קושמרו), איתן לב-ארי ,ריקה שלמון ז"ל ,ליאור טוכמכר וארז לוטן. במהלך השנים הצטרפו לקבוצה שתי ילדות חוץ סיגל ורונית. בבר המצווה של הקבוצה הצעירה צולם סרט בכיכובה של רחל הררי שהיתה המטפלת של הקבוצה והסרט נמצא באתר הקיבוץ. היום נשארו בקיבוץ לילך ודן .

 • נטע בארי

  מתן השמות לקבוצות נפסק, כי עברו לשיטת תלתונים שכל הזמן משתנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.