שנת ה-60 – קול קורא

עומדים אנו כמעט בסיומו של העשור השישי של ניר אליהו.

בואו, נעצור רגע, נסתכל אחורה. זוכרים איפה היינו, מה כאבנו על מה חלמנו, ולמה ייחלנו בסוף העשור החמישי? זוכרים איזה שינוי דרמטי עברנו בעשר השנים האלה? פחדנו, הססנו, אבל עברנו, ואפילו התחזקנו.

בואו נביט קדימה, מה אנו רואים? האם באמת  אנחנו מסתכלים קדימה, או אולי שוב פוחדים? ואם כן, האם זה מרגש מה שרואים? האם העתיד שלנו נראה כמו העבר? יש למה ליחל? האם אנו על סף מפנה ופריצת דרך? האם היחולים האלה משותפים לכולנו או כל אחד לדרכו?

אפשר להפליג במנהרת הזמן הזאת עם אין סוף שאלות, חזיונות, געגועים וצפיות , אבל החיים זורמים, והם תובעניים מאוד, ולמי יש זמן להשתעשע בנוסטלגיה וחזיונות.

אבל יש רגעים בחיים שבהם כל אדם נורמלי, כל חברה נורמלית עוצרים בדיוק בשביל הדברים האלה. לסכם ולציין את העבר, לדמיין את העתיד.  זה חשוב לנפש, זה חשוב כדי לעשות סדר בחיים, וזה חשוב כדי ליצור זהות עצמית, כדי ליצור זהות מקום.

בימים אלה כבר קמו כמה צוותים שחושבים ומתכננים איך לציין את שנת ה – 60 לניר אליהו:

 • צוות שימור אתרים, שלוקח על עצמו משימה לשמר אתרים וארועים שעצבו את זהות המקום הזה
 • צוותים לארועים שונים על פי נושאים יחודיים הקשורים למקום
 • צוות לארוע המרכזי של חג ה- 60

המטרה היא לא רק לציין, אלא קודם כל לחגוג. ואין משמעות לחג אלא אם כן כולנו חוגגים אותו, בפנים, בנפש, ובחוץ, במעשה.

כי אין חג בלי חברה. ואין חברה בלי חג.

בימים אלה, אנו חברי הצוות, פונים לכל חבר וחברה שיכולים לתרום מכשרונם ומהתלהבותם להרתם למשימה, שבמרכזה ציון החג בארוע מרכזי שיהיה חגו של הקבוץ כולו. אנשים ראשונים כבר נענים, ואנו מצפים שרבים יענו לקריאתנו ויבואו אחריהם.

בקרוב תתקים אספה שנתית על תקציב הקהילה.  ציון חג ה–60 דורש גם הקצאת כסף.  כמה כסף אנו מוכנים לגייס מתוך משאבנו כדי ליצור חג  באמת משמעותי לעיצוב זהותו של  המקום הזה שלנו, ולחיזוק הזדהותנו עימו?

כאמור זהו קול קורא לכולנו, לחשוב על הדברים האלה, להתעורר, להתחיל להתרגש, להתלהב, ובעיקר להשתלב בעשיה ובגיוס כל המאמצים והאמצעים הדרושים, כדי שהשנה הזאת תזכר אצל כולנו באמת כשנה מיוחדת, שנה שגם תוסיף לנו כח ואמונה ללכת אל המחר.

איזיו, חבר בצוות החג
 • נימרוד

  לעורכי האתר – הסקר ששמתם השבוע בעייתי, על אף שהוא לכאורה פחות רציני מקודמיו – שמתם אופציה בעייתית(להתפטר) וכאשר חלק מהעונים ממלאים אחר אפשרות זו(להערכתי רובם עושים זאת בצחוק) אתם עשויים לקחת את התוצאות דווקא ברצינות, מאחר וסקרים בהחלט עשויים לפגוע בסיטואציות מסויימות. אני מקווה שלא כך תהיה תוצאת הסקר, ושאם כן תיקחו זאת בהומור כפי שהסקר מציע. אני הייתי מציע אפשרות נוספת לתשובה, והיא – שכאשר אין סקרים ראויים – אפשר לשים משהו אחר – נניח כמו חידת טריוויה קיבוצית עם שאלון אמריקאי. בכל אופן מקווה שלא תתקבל התוצאה שכרגע מובילה את הסקר, ושאם במקרה כן – לא תקחו אותה ברצינות

 • יהודי

  אפשר ורצוי לבצע סקר על דברים שהכי מפריעים לסדר היום בקיבוץ.

 • לנמרוד

  כמובן שלוקחים את הסקר בצחוק

 • אני

  דווקא עניתי ברצינות שאתם צריכים להתפטר. עכשיו תחליטו אם אני צוחק בתשובתי – או לא.

 • שוב אני

  צחקתי.

  או שאולי לא?

 • ל-2

  אז תן רעיון

 • יהודי

  ל-6
  יחסי כבוד בין חבר קיבוץ לחברו.

 • ליהודי

  לא הבנתי מה האפשרויות להצבעה. וברצינות, מי שיש לו רעיונות לסקרים מוזמן לשלוח אותם למייל של האתר (web@nirel.org.il) או לשים בתא דואר מספר 36. נשמח להיעזר בכם. נמרוד, גם שאלות טרוייה טובות יתקבלו בברכה.
  עמרי

 • סקרן

  הסקר הוא על הסקר או אם צריך שיהיה סקר?
  כי אם לא יהיה סקר אז לא נדע אם צריך סקר כדי לסקר עוד סקר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.