על הפרק

 • חברים שלום רב,
  ביום רביעי, 22 בדצמבר, בשעה 20:30 בבית אליהו, תתקיים אסיפה חשובה בנושא דמי הכניסה לקיבוץ. באסיפה הקודמת התגלעו מחלוקות משמעותיות בנושא והשבוע נשוב לדון מתוך כוונה להגיע להסכמות רחבות.
  בנוסף ננסה לקדם את תקנון היזמים והעצמאיים לקלפי.
  להתראות ביום רביעי, זיכרו – להחלטותינו ממתינים שותפינו בפרוייקט הבנייה המרוכזת, וכמובן הנקלטים הפוטנציאליים. בהצלחה לכולנו – נימרוד                                                        
 • כפי שפורסם לפני מספר חודשים החל משנת 2011 תבוצע גביית ארנונה פרטנית לכל בית אב בקיבוץ ע"י מחלקת הגבייה של המועצה האיזורית דרום השרון. בית האב יקבל שובר לתשלום ובו פירוט תשלום ארנונה לחודשיים כמקובל בנושא זה. בשובר יופיע גם החיוב עבור ארנונת הוועד המקומי עליו החליטה מליאת המועצה זה מכבר. לחברי הקיבוץ יבוצע זיכוי מנגד במס הקהילה אל מול חיוב מס זה כמתוכנן בתקציב 2011.
  את תשלום הארנונה ניתן לשלם באמצעות חיוב הוראת קבע בבנק(למי שיש לו חשבון בנק פרטי), חיוב בכרטיס האשראי או תשלום מזומן בעת מועד התשלום במחלקת הגבייה במועצה(בקומת הקרקע במבנה המועצה בנוה ירק, מאחורי עמדת השומר מימין) – למשלמים במזומן הנחה של 2%.
  חשוב לציין כי יש לשלם במועד הנקוב בשובר את תשלום הארנונה – איחור ופיגור תשלומי ארנונה גורר חיובי ריבית וקנסות ובעת פיגור מתמשך בתשלום ע"פ חוק ולפי שיקול הדעת של מחלקת הגבייה במועצה אף יכולה להפעיל עיקול בחשבון הבנק של החייב!
  לזכאים להנחות מארנונה – עקב סיבות הקבועות בחוק – יש למלא טופס ובו בקשת ההנחה. מצ"ב מסמך הנחות לשנת 2010 לדוגמא(בקרוב ייצא מסמך ל-2011) – טפסים ניתן לקבל במזכירות. ניתן להיעזר בצפי הגזבר לשם העברת הטפסים למועצה.
  יש לקחת בחשבון שיהיו שינויים בתשלומי הארנונה עקב המדידות המעודכנות  שבוצעו ע"י נציגי המועצה בחודשים האחרונים בדירות המגורים.  בירורים לגבי החיובים יש לבצע ישירות מול מחלקת הגבייה במועצה האיזורית(צפי הגזבר מוכן לסייע) פרטים נוספים ניתן למצוא באתר המועצה האיזורית דרום השרון http://www.drom-hasharon.org.il
  *העניין אינו לבחירתנו, אז בהצלחה לכולנו – נימרוד, בשם הנהלת הקהילה
 • זוכרים את שנת 2000? חלק מהאירועים שהתרחשו בה מתועדים בתמונות במדרגות חדר האוכל.
  עמיקם.  (בתמונה, חורף, ינואר 2000)
 • ?

  לא מצליח לזהות את המקום בתמונה…

 • בורצי

  הבניין מצד שמאל זה המרכולית והבניין הרחוק זה המחלבה.

 • AR

  יפה בורצי, יחסית לאחד שהיה בן 3 בתקופה הזו כל הכבוד על הזיהוי.

 • מי שצילם

  כנראה יצא מטיפול קוסמטי אצל שוש ונתקע בגשם

 • חבר מודאג

  מפרסמים ביום שישי האחרון פרוטוקול הנה"ק שנערך חודש וחצי לפני. אין באף קיבוץ אחר התנהלות כזו

 • נימרוד

  לחבר המודאג – מציע לך לבדוק את עצמך לפני שאתה קובע דברים כעובדות. מה שנכון הוא שאין כמעט אף קיבוץ שמפרסם בכז רמת פירוט ושקיפות את הדברים שעוברים בהנהלה, וזה ידידי – בדוק.
  עכשיו לעניין ה"דיליי" – הפרוטוקולים של הנהלת הקהילה מופצים לפני הפרסום לחברי הנהלת הקהילה וההנהלה הפעילה ורק לאחר שתוקנו ואושרו הם מאושרים. פרוטוקולי אסיפות אגב מפורסמים מיידית באותו שבוע וחברים שהיו באסיפה מבקשים להוסיף תיקונים הם בד"כ מתקבלים, וזאת משום שהאמת אינה נמצאת רק אצל אדם אחד שבמקרה רושם את הפרוטוקול, נכבד תפקידו ככל שיהיה.

 • חבר מודאג

  אני אישית יוד על 3 קיבוצים שמשדרים במעגל סגור לכל חברי הקיבוץ את הנהלות הקהילה יש יותר שקיפות מזה ?
  למה צריך לשבת ביום שישי לקרוא במיילים על דיונים שדנים בעניינים שכבר קרו ונסגרו שבוע שבועיים לפני שהחבר קורא אותם
  באמת לוקח חודש וחצי לאשר ולתקן לדבריך פרוטוקול של שלושה עמודים ?
  לחבר הרגיל אין יכולת אפילו לדעת על מה להביע עמדה כאשר הוא לא מודע לדברים שמתנהלים לו מתחת לאף

 • נימרוד

  זה רעיון מעניין ששווה דיון בפני עצמו(המצלמות) למרות שיש לי ספק גדול אם שידור ישיבת הנהלה במקביל לתוכנית פריים טיים מביאה את השקיפות ליותר חברים מאשר פרוטוקול שמתפרסם לפני סוף השבוע ורוב חברי הקיבוץ מוצאים את הזמן לקרוא אותו. לגבי הזמן שלוקח לאשר – התהליך הוא פשוט – שולחים את הפרוטוקול במייל לחברי ההנהלה ובמהלך השבוע תיקונים שחברים שולחים במייל מוטמעים בו והוא נשלח שוב מתוקן עד שהוא מאושר ע"י חברי ההנהלה. גופים מכובדים לא פחות מהנהלת הקהילה של ניר אליהו שבהם יושבת מזכירה ורושמת(לדוגמא מליאת המועצה האיזורית) לא מפרסמים את פרוטוקלי הישיבות בזמן קצר מזה, זה נשמע כאילו לא נותנים לך זמן להגיב להחלטות ההנהלה, ופה נראה לי שאתה שוכח שבחרת את האנשים הללו כדי שיוכלו לקבל את ההחלטות בעצמם. הפרוטוקול הוא כלי שמשקף את קבלת ההחלטות ומונע קבלת החלטות "במחשכים" – אבל הוא בטח לא מחליף את תפקידה וסמכותה של ההנהלה לנהל ולהכריע בעצמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.