די לנסיעה על המדרכות!

 • בפרוטוקול הנהלת הקהילה האחרון יצאה קריאה לציבור להפחית נסיעת רכבים בשטחים הציבוריים.
 • בסקר שפורסם באתר בספטמבר 2009 התנגדו מרבית המצביעים לנסיעה שלא לצורך על המדרכות והדשאים.
 • בסקר שפורסם באתר בדצמבר 2010 חשבו מרבית המצביעים שהמקום הראשון בו יפגע ילד מרכב ממונע הוא אזור המדרכות והדשאים שליד גני הילדים.
 • בסרט פורים האחרון עסק אחד הקטעים בביקורת כלפי הנוסעים על הדשאים.
 • אחרי כל הנ"ל עדיין ישנם אנשים שלא מבינים מה רוב הציבור מבקש.
 • אתם מוזמנים להביע את דעתכם בתגובות, רצוי תחת שמכם, וגם לפנות לאנשים עצמם.
 • מערכת האתר שוקלת להתחיל לפרסם בקרוב את שמות האנשים שמסכנים את חיי ילדנו. 
 • דפנה

  אולי כדאי לפרסם את שמם של הנוסעים ושלא נחשוד בכולם

 • יהודית מדר

  גילוי נאות!
  גם אני בין אילו שחוטאים. לא פעם בשל אילוצים. אך זה הפך להרגל רע.
  תוצאות הסקר ודעת הקהל נגעו לליבי. יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שאנשי השרות, לא פעם נאלצים להגיע ליעדם עם ציוד רב.
  מבטיחה לעשות מאמצים ע"מ לשנות את ההרגל המגונה.

 • 69

  הרבה יותר מסוכן ומכעיס מה שקורה עם האוטובוסים וכל כלי הרכב שעוברים
  בכביש הראשי של הקיבוץ.
  נותני השרותים לא נוסעים סתם כי בא להם לקצר דרכים.מה זה ה"עליהום" הזה???

 • איזיו

  לא רק נותני שרות עושים את זה. וגם נותני השרות צריכים לבחון את עצמם בכל פעם כשהם עושים את זה אם במקרה הזה זה באמת הכרחי ואי אפשר אחרת. ולא מדובר רק בבטיחות, אלא גם כבוד לסביבה, ולעוברים ושבים שמגיע להם להסתובב בשקט בסביבה מטופחת ונקיה.

 • ל-69

  הכביש המסוכן שעובר בקיבוץ זה סיפור אחר אבל שם לפחות זה מוגדר כביש בתוך הקיבוץ ילדים לא מצפים שיפתיע אותם רכב! פשוט תסיקו לקצר!

 • חנה

  ה"עליהום" הזה הוא נופת צופים לעומת מה שהיינו צריכים לעשות .
  באחת ההתייחסויות הקודמות כתבתי שאסור לנו להסיר את הדיון במפגע הזה לאף רגע מעל סדר היום .
  אף אחד לא בא בטענות כשרכב של נותן שרות מתקרב למקום העבודה
  "עמוס" בכלים וציוד , אך הפכנו את הענין להרגל רע . רע מאד .
  במציאות, נגר נוסע בטרקטור על המדרכה של נקר כדי לקצר את הדרך לביתו ,נהג בית נוסע על מדרכות כדי לקצר הדרך ממקום העבודה לביתו ,
  חברים שונים שאינם נכים , לשמחתי , נוסעים עד הדלת של המרפאה ,
  אל הרחבה של ח"א כדי להגיע אל תיבות הדואר , או אל סידור הרכב .
  כלי רכב חונים בפתח המזכירות .. חברים מחנים את רכבם הפרטי על הדשא שמול הבית . חברים שעתידים להיקלט בקיבוץ נכנסים עם האופנוע
  עד פתח הבית …
  זה באמת נמאס נמאס , בעבר היה כל כך ברור מה מותר ומה אסור בתחום הזה ,נכון שאנחנו חברה שמתקשה לקבוע כללים לחיים שלנו ולאכוף אותם , אבל בענין הזה …סה"כ צריכים ללכת עוד כמה צעדים , או לנסוע עוד כמה מטרים …
  די! די! די ! ואני לא מדברת על הסיכון .
  אתם פוגעים באיכות החיים של כולנו .
  הדוגמאות שנתתי הן מאד חלקיות , בפעם הבאה אזכר ואפרט עוד .
  למערכת האתר – אל תרפו מהנושא . גם הנהלת הקהילה והעומד בראשה מתבקשים להתייחס . חג שמח , באהבה .

 • זהירות...

  כדאי להיזהר עם פרסום שמות!! בעלי מקצוע שונים בקיבוצינו עלולים "להיעלב" ואז "לסגור חשבון" בצורת אי ביצוע עבודה כלשהי שמישהו מבקש מהם (על אף שאינה בהכרח פרטית בביתו). . .

 • תגובה לזהירות

  מה הפחד?
  אתה מעדיף להיפגע מרכב שנוסע במקום שאתה לא מצפה לו, מאשר שלא יתקנו לך משהו בבית?

 • דניאל

  לכל מי שמפחד מלהסתכסך עם בעלי מקצוע בקיבוץ- אם בעל מקצוע לא מוכן לבצע אצליכם עבודה, תזמינו בעל מקצוע מחוץ לקיבוץ. אם זו עבודה שהקיבוץ צריך לממן- תנו את החשבונית להנה"ח.

 • לדניאל

  LIKE

 • זהירות...

  אין מדובר בפחד ולא זו הייתה כוונתי… הרעיון הוא צורת סגירת החשבונות שנעשית פה וה"פרוטקציות" לחברים של… ולדניאל לא נראה שזה כל כך פשוט להביא חשבונית על איזה עבודה אסתטית כלשהי באיזור מגוריך ופשוט לקבל החזר סתם כך…. הלא כן?

 • עמרי

  אני מאוד מודה לחנה על תגובתה האמיצה. סוף סוף מישהו מעז לשים על השולחן משהו שכולם מדברים עליו.
  כדי לחזק את הנאמר – כמובן שמיותר לציין, ובכל זאת אעשה זאת, שלא מדובר במקרים בהם יש להתקרב עם ציוד עבודה וכלים אל בית כדי לא ללכת עשר פעמים עד הכביש. אז זה לגיטימי. גם אין הכוונה לנסיעות חד פעמיות כדי להעמיס או להוביל משהו כבד אל הבית. אוקיי, הכוונה הובנה.
  לא קל להגיד לאנשים דברים כאלה בפנים, אבל אלה דברים שחייבים לבוא בבירור ובתקיפות מההנהלה. וגם מאנשים פרטיים (ותגובות טובות כמו של חנה ושל איז'ו הן הדרך – אני רק מקווה שמי שהדברים נוגעים אליו, יקרא את הנאמר, וגם יפנים). מדובר באיכות חיים ובסכנת חיים.

 • נימרוד

  לעמרי וחנה, הנהלת הקהילה אמרה את דברה כולל חברי הנהלה שבעצמם הודו בנסיעה בתוככי הקיבוץ. החכמה היא להגיד זאת בזמן אמת לאנשים שעושים זאת, וכאן המקום של כל מי ש"תופס על חם" נהגים שכאלה להעיר. כמו שאזרחות טובה היא להעיר למי שמלכלכים את הפארקים, או למי שכלבם מסתובב משוחרר, ולא ללכת לעירייה להתלונן… המזכיר וההנהלה לא נמצאים בכל זמן נתון בכל מקום(וטוב שכך) אנחנו לא "האח הגדול" (במובן של אורוול – לא של ערוץ 2…) – תפקיד המזכיר וההנהלה להביא לסדר את מי שמצפצף על אותם אזרחים טובים שהעירו לו או נהג כלפיהם בגסות או חו"ח באלימות ולא לארוב לנהגים מקצרי דרך. בקיצור כל אחד מאיתנו צריך לקחת פה אחריות, יעידו מי שפנו בעניני כלבים כי אנחנו פונים לאנשים שמתעלמים מפניות הציבור, ואולם יש להבין כי כשמדובר בהרגל רע, צריך שיתוף פעולה של כלל הציבור על מנת להבהיר את חוסר הלגיטימציה; אורך רוח וסבלנות בשביל למגרה. בהצלחה לכולנו – נימרוד

 • אלון .פ.- נקודה למחשבה

  אם יש רבים אשר "מצפצפים" על החד סטריות של הכביש ונוסעים נגד כיוון התנועה אזי שהבעיה היא אפילו חמורה יותר שכן כאן, בניגוד לנסיעה על מדרכות ודשאים מדובר בחוק/ החלטה פנימית ולא בתחום אפור שלא הוצאה לגביו (עדיין) קביעה רשמית או חוק… אם אנחנו לא עומדים בחוקים שלנו אז למה הם נועדו?…? אגב גם נסיעה נגד הכיוון (ולא מדובר בקטע של 20 מטר) אלא לכל אורך הכביש מסוכנת הרי שאותם נהגים "מחישים" בד"כ את נסיעתם בכדי שלא להיראות או להיתפס בידי אף אחד וזה יוצר לא אחת כמעט תקרית..
  לא נעים להישמע פסימי אך עד שמישהו לא יפגע לא ייעשה כלום. ככה זה עובד בכל העולם ואנחנו (כרגע) לא מוציאים עצמנו מן הכלל.
  דבר נוסף הוא נסיעתם של "חותכים" דרך הקיבוץ. אותם אנשים נוסעים ממש מהר (אבל ממש) וגם זה מתכון לאסון! אני לא יאשים אף אחד שלא יגיד או ינסה להאט את אותם פורענים שכן מנסיון אישי הם נוטים "לברך" אותך ולפעמים גם יותר.. אני שונא להישמע כמי שרק מתלונן ובאמת מנסה לשבש לאותם אנשים (שלא באמת צריכים) את המעבר דרך הקיבוץ (בנסיעה איטית מאוד)…
  אבל הנה גם הצעה: אם השערים עובדים גם בעזרת מערכת טלפונית והיא תקינה אז לפחות בשבת (שאין אוטובוסים ועובדים וכו') לסגור גם את השער המערבי- שיעבוד בעזרת טלפון כי הקיבוץ גם נהיה לאחרונה אתר פיקניקים.

 • תכלס

  למה באמת השער המערבי פתוח בשבתות ?!?!?

 • הודעה לכל המגיבים

  תגובות שיתייחסו לאנשים ספציפיים, או יזכירו שמות, יימחקו אם לא יובאו בשם כותבם.
  מערכת האתר

 • לתשומת לבכם

  רבותי, השער המערבי היה פתוח היום (שבת) כל היום!!! ומשום איזו סיבה?!? עם מי צריך לדבר!!!?

 • נמאס

  גם מהחותכים לכביש 6 דרך הקיבוץ, גם מאנשי הפיקניקים בשבתות, וגם מהנוסעים בשבילים… מה יהיה הסוף עם שלושת המפגעים הללו? לפעמים נדמה כאילו יש כל כך הרבה מה לעשות כדי למנוע אותם, ואף אחד, אבל אף אחד לא עושה את זה. זו לא חוכמה להגיד: תבואו לאסיפות, תביעו דעה, תתנו רעיון. זו העבודה שלכם לטפל בזה. אנחנו תפקידנו להתלונן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.