חוזרים הביתה

פעם כולנו היינו חברי המפלגה.
לקראת הפריימריז היינו מעורבים, למדנו את המועמדים, הצבענו והשפענו. הרגשנו בבית, הרגשנו הזדהות עם המפלגה, עם האנשים ועם הדרך. ואחרי הבחירות קיבלנו בהבנה את המהלכים הפוליטיים כי ידענו שהמטרה המדינית, המפלגתית, התנועתית ובסוף הקיבוצית מקדשת את האמצעים וסלחנו וסלחנו וסלחנו.
עד שבסוף נשברנו.
 
לא חידשנו את החברות שלנו (ולמען האמת זה לא כאב).
וברק המשיך לעשות את הכל כדי להרחיק אותנו עוד יותר מהתנועה.
מצד אחד ידענו שאין אלטרנטיבה למפלגת עבודה אבל מצד שני לא יכולנו יותר לבלוע את הצפרדע ששמו ברק. לא הבנו את צורת החיים של חברינו אהוד. לא קיבלנו את ההחלטות הפנים מפלגתיות. ובסוף לא הזדהינו עם ההחלטות המדיניות והצבאיות שלו.
ואז עצמאות! סוף סוף – עצמאות למפלגת העבודה!
 
ועכשיו בימים ההיסטוריים והקריטיים האלה הגיע הזמן, לכל אחד מאיתנו, לקום ולעשות משהו. המשהו הזה מתחיל עם התפקדות למפלגת עבודה.
 
התפקדות גדולה שולחת מסר חשוב לכולם – לראש הממשלה, למחנה הימין, למחנה השמאל, למפלגה, לשותפים שלנו לדרך בארץ ומחוצה לה, למתנדנדים, וחשוב מהכל – לעצמנו.
 
היו כמה נסיונות להקים שמאל חדש אבל רוב הקבוצות הגיעו למסקנה שהשמאל החדש יקום דווקא במסגרת ובהנהגתה של מפלגת העבודה. מצנע היה בין הבולטים שחיפש מסגרות חדשות שיכולות לאחד את עשרות הקבוצות והמפלגות בשמאל לחזית אחת אבל בסוף גם הוא הגיע למסקנה שיש עכשיו הזדמנות פז לחדש את המפלגה ולצאת לדרך חדשה.
 
המחנה הסוציאל דמוקרטי (מס"ד) אומר שהדרך היחידה להשיג את 5 הדגלים שלהם (שלום, צדק חברתי, שוויון אזרחי יהודי-ערבי, חינוך, ופוליטיקה נקייה) היא ע"י התפקדות מיידית לעבודה. הם גם מציעים לבחור את מצנע אבל לדעתי אפשר להחליט בעוד 2-3 חודשים לקראת הפריימריז שיהיו בספטמבר.
 
מה שחשוב עכשיו הוא להתפקד עד ה-6 ליוני.
 
•         אפשר באינטרנט: http://www.havoda.org.il/Web/JoinUs/Default.aspx
•         אפשר ע"י מילוי טופס: ניתן להתקשר אלי או לשלוח לי מייל ואביא לכם טופס הביתה (ruffy@nirel.org.il)
•         אפשר ליצור קשר ישירות עם המחלקה הפוליטית של התק"ם
 
 
אשמח אם תגיבו – בעד או נגד.
 
 
ולבסוף רשימת האתרים של המועמדים:
 
שלי
http://www.shelly.org.il
 
בוז'י
http://www.herzog.co.il/
 
עמיר
http://www.amirperetz.co.il/
 
מצנע
http://www.mitzna.co.il/
 
אראל מרגלית
לא מצאתי אתר שלו אז קבלו את זה במקום
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%9E%D7%A8%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%AA
 
 
רפי

 • שלי

  כל הודעה באתר היא מטעם החתום עליה, לא?

 • דניאל

  לי אין תשובה בינתיים למי אצביע. רק צריך לזכור שברק לא החריב את מפלגת העבודה לבדו. חברי המפלגה בחרו בו, חברי המפלגה העבירו את החוקים הדרקוניים והאנטי-דמוקרטיים שלו במרכז המפלגה, הם נתנו יד וגיבוי למדינויות מפלגת העבודה שישבה בממשלה פאשיסטית שדירדרה אותנו מבחינה מדינית ודמוקרטית עד לפני חודשים ספורים.

 • AM

  אראל מרגלית הזה נשמע לי המועמד הכי טוב

 • מעריץ של שלום שמחון:

  ומה עם שלום שמחון? למה לא מחזירים אותו? הבנאדם תותח!! איך נתנו לו ללכת עם ברק פספוס….. הדברים נכתבו בציניות גמורה, יאללה להתפקד…. אחד… מי שתיים?

 • שתיים, מעריץ של יצחק רבין:

  פעם היינו כולם חברי מפלגה….. פעם היה במה להאמין היה את רבין איש ענק דגול, היום יש רק זבלים! כולם מושחתים מהיסוד ואין במי לתמוך באמת משענת קנה רצוץ….. ואני תומך בטענתו של תגובה 4 להחזיר את שלום שמחון ואז להתפקד! איך נתנו לו ללכת שבי אחריו, אחרי אהוד ברק? איך? זה לא נתפס…. אני לא מצליח לישון בלילה בגלל זה…. הלוואי שיחזור, בבקשה שיחזור… מי שלוש?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.