מחאה של חברים

אני חושבת שהרעיון של רוית מצויין. כל אחד מאתנו צריך להתנדב לשעה בשבוע, בה הוא נוסע משער לשער, במהירות הכי נמוכה, אורות מהבהבים וכרזה על החלון האחורי. שני חברים שעושים זאת בו-זמנית בכיוונים הפוכים, מאטים את התנועה בשני הכיוונים. האם מישהו מוכן לקחת על עצמו לארגן את זה ? אני מוכנה להשתתף, שעה בשבוע.
נטע
 • עמרי

  אני לא אוהב את הרעיון. הוא לא מוצלח בעיני ואלים מדי לטעמי. לא אשתתף בו.

  מציע לחשוב על דרכים נוספות למאבק ששמעתי מחברים אחרים. למשל מכתב מנוסח היטב לראש המועצה, למהנדס ואולי גם לשר הפנים, בסגנון המכתב של נמרוד, המטיל עליהם אחריות אישית ופותח פתח לתביעות אישיות עתידיות, במקרה של לא עלינו, תאונה בקיבוץ. הפעם המכתב יהיה חתום על ידי כל החברים, או לחילופין, מאות מכתבים זהים חתומים בנפרד על ידי כל חבר וחבר לכל נמען.

  מכתב דומה אפשר לכתוב, כפי שהוצע על ידי דניאל, לאותם נמענים, בעניין פסי ההאטה ביישובים אחרים במועצה (שדה ורבורג לדוגמא) שהם גבוהים מדי לטעמינו.

  וגם, מכתבים מתאימים לגורמים המעכבים את בניית הכביש העוקף (לא יודע מי, אבל אנשים במע"צ, במנהל או איפה שזה לא יהיה. אנשים ספציפיים) המטיל עליהם את אותה אחריות.

  עמרי

 • חבר מודאג

  מכתבים לא יביאו לשום פתרון
  ההצעה של רוית ונטע ממש לא אלימה ורק בצורה בוטה כזו אפשר להביא לפתרון
  אך יש לי הצעה יותר טובה מלנסוע לאט
  השער המזרחי סגור עם שרשראות במשך שבוע ימים עם שלט ענק בנוסח נמאס לנו להיות הפראיירים של המועצה
  אחרי זה אף אחד לא יתעסק איתנו

 • דינה

  היום נדהמתי(שוב)לראות איך נהג עוקף על ה"כביש" הצר שלנו כי אוטו נסע לאט – אז אני קצת חוששת מהרעיון הזה. רק שלא יהיה פה מקרה כמו לי זיתוני חס וחלילה ואז זה לא משנה מי אשם !

  מה אם תכניות טלוויזיה כמו של אורלי וגיא ?

 • חברה מודאגת

  רעיון של רוית מצוין! אהבתי.

 • דניאל

  אני בטוח שהרעיון הזה לא יעבוד. הוא לא ישיג כלום. חוץ מאולי מכות מנהגים ערסים שיתעצבנו. כל עוד יש מעבר- אנשים יעברו, לא בגלל שהם אנשים רעים- אלא פשוט כי אפשר לעבור. גם אם יקח להם עוד דקה או שתיים. תזכרו איזה קיצור הם עושים (לפחות של עשר דקות ועד חצי שעה בשעות העומס). תחשבו על זה ככה- האם אתם לא תקצרו דרך חרוצים/בני ציון בשביל להגיע ליקום כאשר המעבר פתוח? רובנו היינו מקצרים. רק חסימה מלאה של הכביש תמנע מעבר: סגירה הרמטית של השער המזרחי (לא ריאלי), שומרים עם שכר נורמלי (חברים לא רוצים לממן את זה), שער כפול שמאפשר מעבר רכב מורשה אחד בלבד כל פעם (בטח גם את זה החברים לא ירצו לממן), כביש עוקף (נחכה עוד 5 שנים ובסוף אנחנו נממן אותו).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.