לחברים שלום – מאת אבישי

לחברים שלום,
קראתי את החלטת הנהלת הקהילה בנוגע לפניה של יפעת דנה בעניין מחירי דירות "חדר וחצי" בקיבוץ. לא אשתף אתכם בהרהורי ליבי באשר לסכומים שהקיבוץ גובה מאיתנו על דירות אלה בטענה של "מחירי שוק", שהרי די ברור לקובעי סכומים אלה שגם אם יעלו את שכר הדירה בעוד 500 ₪ אנחנו, בני המשק, לא נעזוב. בנוסף, כאחד שנכנס לדירות אלה לפני גיל 30 לא שמתי לב לאיזשהו שינוי לטובה שחל בתשלומי שכר הדירה בהגיעי לגיל 30, כפי שניתן להבין ממכבסת המילים בפרוטוקול, נהפוך הוא. שכר הדירה רק עלה במשך השנים. קראתי את הבקשה של יפעת ונדהמתי כאשר הגעתי לשורה האחרונה. עד כמה אפשר לזלזל באינטליגנציה שלנו? אחד שאינו בקיא בהלכי הרוח עוד יחשוב בטעות שהנהלת הקהילה דנה בכובד ראש בבקשה של יפעת והחליטה לאחר דיונים ממושכים לבוא לטובת הבנים ולסבסד את הדירות "חדר וחצי" ב-100 שקלים חדשים. וכך רשום בפרוטוקול:
"לאחר לכתה של יפעת, התקיים דיון בנושא, כשהצעת הפשרה שהובאה הייתה לסבסד את הדירות ע"פ טיפוס הדירה ולא ע"פ גיל. הובהרו המשמעויות בעניין זה לגבי מצב בני המשק בנתונים הללו. כמו כן הובהר כי יש לקבל את הסכמתה של מרים רכזת הדירות להחלטה בנושא. החלטה- לסבסד במאה ₪ את כל בני המשק בדירות "חדר וחצי" ולאו דווקא ע"פ גיל".
איזו החלטה! כמה אומץ צריך בשביל להעביר אותה! איך באו לקראת בני המשק! באמת מרגש… רק חבל שההחלטה הזאת כבר מקוימת כ-3 שנים ולא מהווה שום שינוי ביחס למצב הנוכחי. מעלים לנו את שכר הדירה כל כמה חודשים על בסיס טענה חדשה ואז מורידים לנו את הסבסוד. לפני שלוש שנים דירה כזו הייתה עולה 1980 ₪. היום המחיר הוא 2100 ₪ לאחר הסבסוד.
שלא תבינו אותי לא נכון, איני בא לבכות על מר גורלנו. אני בהחלט חושב שהקיבוץ יכול לבוא קצת יותר לקראת בני המשק ללא פגיעה ממשית בקיבוץ כפי שמצטייר מהפרוטוקול, אך זה לא מה שגרם לי לכתוב את מכתב התשובה הזה. הניסיון הזה של הנהלת הקהילה לצייר דיון מעמיק שהתקיים בנושא וקבלת החלטה משמעותית בעקבות הדיון "המעמיק" הם שהעלו את סף העצבים שלי. הדיון לא היה על הנושא הרלוונטי כלל, שהוא העלאת מחירי דירת חדר וחצי כל חצי שנה ומצב התחזוקה של דירות אלו. אנחנו משלמים כמו ששילמו תושבי חוץ ללא ההטבות שהם קיבלו (גינון, תיקונים מידיים, טיפול מול גורם אחראי). אז מדוע אם כך להטעות ציבור שלם על גבי הפרוטוקול?
לסיכום, רציתי להבהיר, הדיון וההחלטה לא באו לקראת בני המשק ולא שינו אפילו שקל במחיר הדירה (להיפך, רק שבוע שעבר העלו את שכר הדירה בעוד 30 ש"ח בחודש).
אז….. שלא יעבדו עליכם 🙂
בברכת שבת שלום, אבישי.
 • בראבו אבישי

  האם זו ירית הפתיחה במסע לפוליטיקה? אבישי לנשיאות!

 • ל-AR

  כן סוף סוף קצת עניין באתר

 • Lin-sation

  ששי גז קטן לידך, אבישי!

 • נימרוד

  אבישי שלום – ראשית אני מברך על כך שבחרת להתייחס לנושא באופן פומבי ולהביע את דעתך בנושא, ולא להתלונן בחדרי חדרים, עכשיו אם יורשה לי להיות לרגע סניגור של הנהלת הקהילה, ואגב כך לעשות סדר בעובדות:
  הדיון בהעלאת שכה"ד לתושבים ובנים התקיים כשבועיים לפני הדיון שפורסם אתמול, וגם הוא פורסם בפרוטוקול – בדיון ההוא הוחלט על העלאת שכה"ד ב-29 ש"ח לחודש לבנים. להעלאה שתי סיבות: א. עידכון מחירי הארנונה של המוא"ז, ב. תקנה חדשה על פיה ממ"י גוזר קופון על ההכנסות של כל קיבוץ משכ"ד. גם העלאה הקודמת נבעה מעידכון הארנונה ותוספת ארנונת הוועד המקומי, שאגב היתה מנת חלקם של כל חברי הקיבוץ. הברירה השנייה היתה שהחברים יספגו את העלייה, וזה לדעת חברי ההנהלה פחות הוגן – עם כל הרצון לסייע לבנים. שכה"ד משקף לא רק את רמת הדיור אלא את כלל השירותים המוניציפאליים והקהילתיים שמקבל הדייר, במקרה זה הבנים. לבנים בדירות חדר ישנו סיבסוד משמעותי – כי זהו דיור בסיסי, "ציבורי" אם תרצה – לעומת זאת בנים שבחרו לעבור לדירות חדר וחצי עשו זאת בידיעה שישלמו מחיר מלא, ועדיין – גם בסיבסוד של מאה ש"ח בחודש יש אמירה, סמלית אמנם – כי אנו רוצים אתכם פה. צריך להבין שכל ש"ח שיורד מפה צריך להיות משולם ממקום אחר, או מהווה ש"ח פחות שמורידים במס. קהילה שרוב חבריה משלמים יותר משכה"ד המלא ברכבות(חלק הרבה יותר) – היכולת שלה לסייע בסיבסוד נוסף לשכ"ד של בנים בעצמאות כלכלית פחותה. אגב תלויה ועומדת הסתייגות של חברים להעלות את התשלום לבנים מעל גיל 30 לפחות במחצית הסכום של מס הקהילה(במטרה להפחית עוד במס האיזון) כך שתמיד צריך לזכור את הקונטקסט שבו ההנהלה מקבלת את החלטותיה, בתקוווה שנצליח לשמר את האיזון – נימרוד – בשם הנהלת הקהילה

 • באמת מכבסת מילים.

  אבישי אתה צודק,זה כמו שנכתב בדרך כלל ,:התקיים דיון ער:

 • לנצל,לנצל,לנצל

  מספיק להתבכיין על כל פרוטה,גם על חברי הקבוץ אין הקלות

 • נטע

  כמעט כמו בכל קונפליקט, אין פתרון שישביע את רצון שני הצדדים. אני אמא לשני ילדים (כבר לא באמת ילדים) שגרים בחדרים מסובסדים. מצד שני אני חברת קיבוץ שמשלמת מסים, ורוצה שהמסים יופחתו.
  בדבר אחד אני מסכימה ללא סייג עם אבישי – מי שמשלם צריך לקבל תמורה מלאה, ומדובר על אחזקה, תחזוקה, ושאר שירותים הנכללים בתשלום.
  עפ"י ההיכרות האישית שלי עם המצב מרים שקד עושה זאת על הצד המסור ביותר, אבל אני לא מכירה את כל המקרים.
  ועוד דבר אחד ברור לי. צריך למצוא רעיון יצירתי לקבלה לחברות של בנים (שאינם נשואים) בסביבות גיל ה- 30 שיכולים לממן בניית בית אחר משל משפחה. לצערי, כשהייתי עדיין בתפקיד לא הצלחתי בכך.
  שבת-שלום, נטע

 • על הדרך..

  למה השער המערבי ניצב פתוח?!?!?

  מה כל כך קשה להקפיד שיסגרו אותו ושיופעל טלפונית, אגב כחלק מהנסיון להפוך את כבישי הקיבוץ למקום קצת יותר בטוח, למנוע את המעבר הזה דרך הקיבוץ לפחות ביום שבת..

 • שלי

  לנמרוד ולחברי הקיבוץ בכלל:
  הצגת הפחתה או אי-העלאת שכר דירה כסבסוד לבנים זאת פוליטיקה לשמה. אחר כך זה מופיע כהוצאה של תקציב הקהילה שצריך להסביר אותה לחברים בדיוני התקציב. להגיד ששכר דירה עולה 2100 ש״ח זה לא כמו להגיד שעולה 2200 עם סבסוד (הוצאה של הקהילה) של 100₪. מדברים על היצע וביקוש אבל בסופו של דבר אנחנו נישאר פה כרגע בלי קשר לעליה כזו או אחרת של המחירים, כלומר זה סתם לעשות עלינו כסף כי אפשר.

 • נימרוד

  שלי ואבישי, וכל הבנים בדירה וחצי: אם המטרה היתה לעשות על גבכם כסף, הרי שאפשר היה לגבות גם 3,000 ש"ח לחודש, והיה נמצא מי שיסכים לשלם זאת. אתם יודעים זאת טוב מכל חברי הקיבוץ כיוון שיש לכם חברים שגרים בת"א או באיזור ומשלמים את הסכומים הללו. אגב יש גם מי שמציע הצעות בכיוון הזה, ולפחות לדעתי – לא זה הכיוון שאנחנו רוצים ללכת בו. מגוריכם בקיבוץ חשובים לנו, וגם אם בתקציב הקהילה לא יופיע הסעיף – זה לא ישנה את שכה"ד שאתם משלמים. כל העלאה של השנים האחרונות היתה עקב תוספת עלויות חיצונית ולא מרצון שלנו לעשוק אתכם. תבדקו סטאטיסטית אמיתית כמה עלה שכ"ד בארץ וביתר שאת באיזור בתקופה המקבילה – ותגלו ששכה"ד שלכם לא רק שלא עלה – אלא אף נשחק ריאלית לעומת המדד. עם כל זה ששכה"ד שלכם אינו זול – הוא עדיין סביר, נמוך בהרבה אגב מסך התשלומים להם הייתם נדרשים כחברי קיבוץ בתנאים דומים(מיסים פנימיים ומשכנתא) – שכ"ד הזה עדיין מאפשר לחסוך לבניית הון עצמי שנדרש היום לצורך קבלת משכנתא לבניית/רכישת בית בקיבוץ. כולי תקווה שבמהרה בימינו תוכלו להתקבל לחברות בקיבוץ במגורי קבע ולהצטרף להוביל בקיבוץ. אולי לכם יהיו רעיונות טובים יותר משלנו(ולא בציניות) להגדלת הכנסות הקהילה כך שניתן יהיה לסייע יותר לבנים בשכ"ד. עד אז צריך להבין שכל סיוע בשכ"ד לבנים – מקורו במיסי החברים, בין אם הוא מוגדר כסעיף סיבסוד(שמטרתו לשקף את גובה הסיוע לעומת מחירי החיצוניים – בדיוק אגב כפי שנעשה בחינוך). בכבוד ובאהבה ואפילו יחס מיוחד לשכבת הגיל הספציפית – נימרוד

 • דניאל

  הלוואי ויכולנו לסבסד יותר את בני המשק. אבל… אין לנו כסף. אולי כאשר נסיים לשלם את החובות והפנסיות יהיה אפשר לסבסד יותר. למרות שאני בספק אם רוב חברי המשק ירצו להגדיל את הסיבסוד- כל שנה יש לחץ מצד חלק מהחברים להוריד את המיסים (וזו זכותם). כדי להוריד מיסים צריך להוריד סיבסודים שהקיבוץ מעניק לחבריו ולבניו. בינתיים אני לא רואה חברים שנלחמים נגד הורדת מיסים…
  גם אני גרתי פעם בדירות חדר וחצי- אז בכלל לא היה סיבסוד. אני לא חושב שהקיבוץ מנצל את זה שאתם רוצים לגור כאן כדי לגבות מכם שכר דירה מופקע. ההוכחה לזה היא שבישובים באיזור העלויות הן דומות, וכן עובדה שהקיבוץ היה צריך להוציא שוכרים חיצוניים מהדירות כדי לפנותן לבני משק. הקיבוץ לא היה משקיע בפינוי החיצוניים אם לא היה רוצה להשאיר את הבנים בקיבוץ. היה הרבה יותר קל לקיבוץ להשאיר את החיצוניים. שוכרים חיצוניים אלו היו שמחים להשאר בדירות הללו במחירים הנוכחיים. כמו שנטע כתבה, אתם זכאים לטיפול הולם ומהיר בבעיות בדירות. אם זה לא קורה- צריך להציף את זה למעלה (ואם זה לא עוזר, אז להציף את זה יותר למעלה או לצדדים…). פתרון מערכתי וכולל לתחזוקת הדירות הוא שיפוץ מאסיבי עבורו אין כסף. אני אישית בעד הגדלת הסיבסוד לבנים- אבל כרגע אין מאיפה. אני לא בעד להעלות את הסיבסוד לבנים על חשבון סיבסוד שניתן לחברים בחינוך למשל.
  שלא תחשבו שאני נגדכם או מנסה להמעיט בבעיות שלכם, אבל צריך לנסות להסתכל על התמונה הכללית ולא לחשוב שלחברים כאן לא אכפת מכם. כשכותבים בפרוטוקול הנהלת קהילה שנערך דיון מעמיק- אל תזלזלו בכך, אני מאמין שבאמת כך היה. תבינו שיש חברים שמבחינתם צריך לחלוטין להפסיק את סיבסוד הבנים או סיבסוד זה או אחר הקיים כיום. גם השארת המצב על כנו כמו שהוא היום הינו הישג לטובתכם.

 • לנמרוד מאבישי

  כאשר אתה אומר שההחלטה על ההעלאה האחרונה של ה30 שח התקבלה לפני שבועיים דהיינו הכוונה היא בתחילת פברואר, וכיוון שאנו ספגנו את ההעלאה כבר בתקציב ינואר זה בעצם אומר שהחלתם את ההעלאה בצורה רטרואקטיבית, והדבר אסור.

 • נימרוד

  אבישי הפרוטוקול פורסם לפני כשבועיים, הישיבה התקיימה בחודש דצמבר כמדומני ואז התקבלה גם ההחלטה, אפשר לבדוק אצל עמיקם

 • רק בניר אליהו

  יידרשו מחיר כזה על דירות שבהן יש מטבח (אם אפשר לקרוא לזה מטבח) שבקושי סלט אפשר להכין בו,

 • אבישי ,הגיע הזמן באמת להציף את הביזיון

  המזל הגדול שייש לנו את מרים שקד שמשקיעה הרבה מאמצים לתת לנו לגור כמו שצריך
  דואגת לאחזקת המגורים,לנוי וכו,כמו שעושים הנחה לדירת חדר חובה גם לחדר וחצי.

 • יונתן

  יש מקום פנסיון עד פסח – כולל שתי ארוחות ביום

 • לנמרוד

  מה הכוונה במשפט שכתבת: "קהילה שרוב חבריה משלמים יותר משכה"ד המלא ברכבות (חלק הרבה יותר)" ? לא ידוע לי שחברים משלמים היום שכ"ד (למרות שהחלטה כזו התקבלה מזמן!) היחידים שמשלמים משכנתא/הלוואה הם אלו שבו/שיפצו לאחרונה…

 • אלה החיים שלי.. אלה החיים.

  מתלהם יקר- "רוב חבריה משלמים יותר משכה"ד המלא ברכבות" הכוונה לאנשים שעובדים במשרה מלאה מידי יום חודש בחודשו ומשתדלים להביא משכורת נאה לביתם שתפרנס את ילדיהם ומשפחותיהם, אך בשל הרצון לגור כאן נאלצים לשלם מיסים קבועים גבוהים מאוד לקהילה, ארנונה יקרה למועצה ובנוסף לשלם מיסי איזון פרוגרסיביים כדי לממן את טעויות הקיבוץ בעבר ואת טעויות הקיבוץ בהווה דהיינו משפחות שחיות להן בהנאה על חשבון הקהילה תחת הכותרת "הקרן לסיוע ערבות הדדית" אז בנוסף לכל אלה- שלכל הדעות מתחברים להם יחד לסכום הגבוה (ולעיתים גבוה בהרבה) משכר דירה שהיינו משלמים בעיר או בחדר וחצי אומלל בקיבוץ, אתה עוד מצפה שנסבסד את שכר הדירה שלך. על זה נאמר- אוי.. אוי.. אוי… לך לנמלה עצל למד דרכיה וחכם!!!

 • לאלה החיים

  תמצת את הדיון בצורה הכי יפה בשלוש מילים- חדר וחצי אומלל

 • נימרוד

  למי שלא הבין: חבר קיבוץ במצב מקביל לבני המשק בגילאי 30 פלוס אמנם לא משלם שכ"ד – אבל הוא משלם מס קהילה ומס פרוגרסיבי גבוה בהרבה מאותם 2,100 ש"ח בחודש שמשלמים בני המשק בדירות חדר וחצי, ותשאלו את איתי, שחר, שי, אלון, נורית וכו'… שלא לדבר על ההורים של בני המשק בדירות החדר וחצי שהילדים בגרו ויצאו מן הקן ומרשת הבטחון שלהם ומשלמים הרבה מיסים.
  מספיק שכל בן בעצמאות כלכלית שגר ברכבות יסתכל על התלוש הפנימי של ההורים שלו ויראה כמה מס הם משלמים(וזה אחרי שהרוויחו בשנות עבודתם את המקבילה של משכנתא) ואז אני מעריך שנקבל כולם פרופורציות ונפסיק ליילל על הנושא. דרך אגב, אני מצטרף לאבישי – כל הכבוד למרים שקד שעושה עבודה יוצאת מן הכלל בתור רכזת הדירות, על שירות כזה ועל כל השאר משלמים, ובמקרה הזה אני חושב שמקבלים תמורה הולמת.

 • תלי ( T.K)

  לאבישי והמצדדים בו!
  קראתי את הדברים, נדהמתי ואף נעלבתי מאוד!
  אינני מתכוון להיכנס לדקויות של מספרים ועלויות, חישובים, חיובים כאלה ואחרים.בדבר אחד אני משוכנע, שאנחנו ההורים העמדנו לרשותכם הבנים "סל" רחב מאוד של הטבות והנחות שמעטים האנשים, אם בכלל( בפרט במצבנו הכלכלי) שהיו נוהגים כך, וכל זאת עוד בטרם אנו ההורים הבטחנו את עתידנו הפנסיוני.
  תלי
  נ.ב. אני מבקש לגנוז לאלתר כל תגובה בעילום שם = פחדנות לשמה.

 • שלי

  לאלה החיים:
  לא נעים לשמוע את הדברים שאתה אומר. אני אוהבת את הקיבוץ והזה ואת הדרך הנעימה שבה הופרט, ולשמוע אותך אומר שערבות הדדית זאת טעות של הקיבוץ – זה מגעיל ופוגע. בסופו של דבר אנחנו רוצים להתקבל לפה ובשביל זה צריך לשלם מעל מיליון ש"ח על בית + דמי כניסה למקום שקראתי לו בית כל החיים שלי. אם התקבלת בשנים האחרונות, אז נהנית מקניית בית זול על חשבון דירות שני החדרים הבודדות שהיו פה בקיבוץ.

  לנמרוד:
  כל מה שאמרנו זה שהמילה "סבסוד" מטעה ומשחקת נגדנו. במקום לראות שאנחנו משלמים מחיר יפה מאד על הדירות האלה (וכולנו – והקיבוץ – עשינו את סקר השוק באיזור כבר אלף פעם), מתעסקים רק בכסף שמסבסדים אותנו. תקראו לזה שכר דירה של 2100 ש"ח וזהו (בלי סבסוד ובלי בטיח) ולא תרגישו כל כך רע עם עצמכם כל הזמן.

  לתלי:
  ולא אישית – קצת נמאס להתנצל כל הזמן על זה שאנחנו בנים שלכם ולא נולדנו בשנות החמישים. אנחנו פה, אוהבים את המקום, תרמנו ותורמים לא מעט בכל התחומים. ואיך שאני רואה את החיים: אם אני יכולה לתת לילדים שלי דיור בר-השגה, קרוב אליי ולראות שטוב להם – ארגיש שעשיתי את שלי.

  ערב טוב 🙂

 • לשלי

  שלי כשתהיה לך משפחה פלוס מס' ילדים (מאחל לך מכל הלב) ותצטרכי לשלם מיסים גבוהים כל כך, נראה אז אם תמשיכי להנות מהדרך הנעימה כל כך שהופרט הקיבוץ.

 • שלי

  אז תעזוב

 • נטע (שוב אני מה לעשות)

  נסחפתם חברים.
  אני מאחלת לקיבוץ הרבה חברים כמו שלי, אבישי, דור ושאר השכנים. התרומה שלהם לקיבוץ, ללא תמורה, וללא התחשבנות היא אדירה.
  זה שהם שוכרים דירה ולא חברים זה מצב פיזי ולא נפשי. אכפת להם ממה שקורה, ומותר להם להביע את דעתם. עדיין לא הגענו למצב שזכות הדעה היא רק למשלמי המסים.
  הדיון התחיל באופן ענייני, וכך הוא צריך להימשך.
  ושוב, מקווה שימצא פיתרון לבנייה לאנשים שעדיין לא הקימו משפחה, נטע

 • קוני

  יותם היה מוכן להמר על כך שאני יהיה הראשון להגיב, תודו שזו התאפקות מאד ארוכה מצידי. עכשיו אנחנו כבר לא כותרת ראשית, בעאסה. דיון ער ומענין בו משתתפים 5 אנשים ומתעניינים עוד עשרה הולך להתמסמס לו בעמוד האחורי…
  לאבישי – עובדות: שכר הדירה עפ"י הנתונים שפרסמת עלה בשלוש שנים בסה"כ ב 6%, פחות מהמדד ופחות ממדד מחירי הדירות. כלומר ריאלית, שכר הדירה שאתה טוען שהועלה כל כמה חודשים נשחק. הנהלת קהילה נא תשומת לבכם.
  להעלות את שכר הדירה ב 500 ש"ח לחודש, זה רעיון טוב. הצעה ברוח זו הבאתי להנהלת קהילה. אני חושב שבני קיבוץ החיים כאן איתנו הם מועמדים בכח אף שאינם מועמדים בפועל, וככאלה, כמי שרואים את עצמם חלק מהקהילה שלנו וכמי שאנחנו רואים חלק מהקהילה שלנו, נהנים וגם תורמים להרבה תחומים, צריכים גם לשאת בעול ולהשתתף במה שנקרא היטל שירותי קהילה. אני בדעה שאנשים צעירים שנמצאים בעשור הרביעי של חייהם יכולים לשלם לפחות 50% ממה שכל אחד מהחברים כאן משלמים 650 ש"ח לחודש. סכום זה משלמים כולם! פנסיונרים, כאלו שמשתכרים הרבה וכאלה שמשתכרים מעט והוא בא לממן את שירותי הקהילה שגם אתם נהנים מהם כגון: נוי, תרבות, החזקת תשתיות, שמירה, תאורת רחוב וכו'. אין שום סיבה שלא תשתתפו בזה ואם זה לא בא מהנהלת הקהילה, זה היה צריך לבוא מכם.
  לשלי ולאחרים – אני הולך לישיבה, יש לי עוד הרבה מה לאמר, נראה אם המערכת תחזיר אותנו לכותרת הראשית, נמשיך את הדיון…

 • לקוני מאבישי

  עובדות: 220 שח (עלייה בשכ"ד) מתוך 1980 נותן לנו 11 אחוז עלייה. לתשומת לב הנהלת הקהילה…מדד מחירי הדירות דרך אגב עלה ב5 אחוזים ב3 שנים. נא לשים דברים על דיוקם.

 • המשך

  כשנוח הסבסוד נחשב וכשלא נוח (לצורך חישוב העלייה) אז פתאום אין סבסוד. מעניין

 • שלי

  עקב קשרים עם אחד מעורכי האתר (שלא מקבל שקל על התפקיד) העלינו את הדיון חזרה לכותרות…

  ולענייננו –
  אנשים יורים פה לכל הכיוונים, ותאמינו לנו שאנחנו לא מתביישים במה שאנחנו משלמים ולא מבקשים טובות. הרעיון של לשלם מחיר מלא בדירות הגדולות בא מאיתנו בזמנו, כדי שהקיבוץ לא יאבד הכנסה בכך שהוא נותן לבני משק להשכיר את הדירות האלה. כל הדיון הזה התחיל מכך שאנחנו התרשמנו שהדיון בהנהלת הקהילה הוציא אותנו שוב מתבכיינים ומבקשים הנחות כשבפועל המחיר לא ירד בשקל (גם אחרי ההחלטה) ומצד שני, באותו חודש בדיוק המחיר שוב עלה.

  לקוני –
  לא אישית נגד יותם, אבל אי אפשר להתעלם מהקירבה המשפחתית… היחידי בקיבוץ שגר בדירה מורחבת של שני חדרים ומשלם כמו חדר יחיד (כלומר, כ-700 ש"ח בחודש, אין לי עליי את הדף שמרים פרסמה לא מזמן אז אין לי את המחיר המדוייק), זה יותם.

 • לסוף דיון, אלה החיים וכו'

  אתה איש קטן. כותבת לך בחורה בשמה ואתה עונה לה בעילום שם. אם יש סיבה לעזוב את הקיבוץ זה בגלל אנשים כמוך. פחדן. אבישי

 • קוני

  אבישי – חישובי הצמדה מתבצעים ע"י חלוקת הסכום הנוכחי בסכום הקודם. כך מלמדים בחישובי הון וכך זה מתבצע גם במחשבון של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. הנתון שאנחנו מחפשים הוא לא כמה זה באחוזים 220 מתוך 1980 אלא מה שיעור העליה באחוזים שבין 2100 ל 1980 התוצאה היא 6%. המדד בין ינואר 2009 לינואר 2012 עלה ב- 9% (עפ"י הלמ"ס) ואילו בסעיף הדיור, שוב עפ"י הלמ"ס עלה ב 16.36%. מה לעשות, אלו העובדות.
  אגב מה דעתך על הצעתי להשתתף איתנו בתשלום שרותי הקהילה?
  שלי – תודה על הערות האישיות, הן ממש תורמות לדיון. אם בכוונתך להמשיך בקו הזה, רק תודיעי לי, מבחינתי שלום ולא להתראות.
  לציבור הקוראים – יותם הוסיף חדר על חשבונו, לא קיבל מהקיבוץ דבר וגם הנהלת הקהילה קיבלה את זה שהוא אינו צריך לשלם שכר דירה על חדר שלא הקיבוץ נתן לו.

 • לקוני

  לכשאהיה חבר קיבוץ אשמח להשתתף בתשלום שירותי הקהילה. על פי נמרוד שכר הדירה שלנו כבר כולל בפנים את כל שירותי הקהילה כך שאין טעם למיסוי כפול בעניין הזה. הנה ציטוט:"שכה"ד משקף לא רק את רמת הדיור אלא את כלל השירותים המוניציפאליים והקהילתיים שמקבל הדייר, במקרה זה הבנים." אני חושב שזה מספיק ברור. מה שכן, מאד משעשעת העובדה שמקבלי ההחלטות בעצמם אינם סגורים על מה כלול בשכר הדירה שאנו משלמים.

 • לאבישי מקוני

  נאה דרשת, מאחר ואנחנו, חברי הקיבוץ משלמים 650 ש"ח לחודש לחבר (1,300 ש"ח למשפחה) בגין אותם שירותים שנכללים בשכר הדירה שאתה משלם ובנוסף לכך אנחנו משלמים ארנונה שגם היא נכללת בשכר, יוצא שמרכיב שכר הדירה בתשלום החודשי שלכם הינו 1,450 ש"ח (2,100-650) ….!!!
  אגב את שרותי הקהילה מקבלים כולם, גם מי שאינם חברים ולכן אני בדעה שכולם, גם מי שאינם חברים, צריכים לשלם.
  בקשר למקבלי ההחלטות המשעשעים אותך, למי מופנית הערה? ובכלל, למה שלא תצטרף לקיבוץ ותקח חלק בקבלת החלטות, קביעת מדיניות ותשלומי מיסים?????

 • שלי

  ברגע שיהיה לי מיליון וחצי ש"ח ובן זוג – אצטרף לקיבוץ.

  לקוני –
  מצטערת שנעלבת מההערה על הדירה של יותם, פשוט זה נרשם בדף שקיבלנו לפני כשבועיים ממרים וקצת צרם בעין. ואין פה משהו שלא דיברתי עליו עם יותם אלף פעם והוא יודע מה הדיעה שלי בנושא בדיוק. כמו שלא מוותרים לכל אחד אחר על שכר הדירה לכל החיים, אלא מקזזים את העלות מהשכר (כמו אצל אחרים ששיפצו על חשבונם – בעיקר המשפחות שגרות בדיור זמני לפני קבלה לחברות). מקווה שבזאת נעבור נושא, אבל אין לי בעיה לשמוע את תגובתך (ושתמשיך להגיד לי גם להתראות…).

 • לקוני

  קיבלנו את הרושם שהקיבוץ לא מקבל רווקים תחת גיל 35….

 • קוני

  קל יותר להעביר את הדיון לגופו של אדם במקום לגופו של ענין. במקום להתמודד עם הצעות, דעות ורעיונות, עדיף לתת אגרוף לכרס (כמו זו שיש לי) או מתחתיה.
  לענין ההיתר, יותם לא צריך לקבל היתר, הקיבוץ צריך לקבל היתר כי המבנים שלו. אגב זאת: מי שקיבל היתר על סגירת מירפסת שיקום, מי שמשלם תוספת שכר דירה על המרפסת שסגר עם או בלי היתר, שיקום ובנוסף לכך לפחות 5 חברים בהנהלת הקהילה הם עברייני בניה ביצעו תוספות בניה ללא היתרים וכנ"ל 3 חברים בועדת תכנון שחלקם אף לא פנו לועדת תכנון לקבל היתר.
  בעיני הדיון הפך להיות ניבזי ומגעיל.
  תמשיכו להתחרבש בו בלעדי
  שלום ולא להתראות
  נ.ב.
  לפחות תתגייסו להציל את השקמה.

 • אבישי

  כרגיל המגיבים האנונימיים הורסים את הדיון. חבל

 • איזיו

  שלום לכולם.
  לא איני בא להגן על אף אחד, אבל קוני צודק, יותם איננו הנושא. מה שאבישי כתב ראוי לדיון בפני עצמו, ואין צורך לערבב שמות.
  לעצם הענין.
  דיור בנים להבדיל מדיירים חיצונים איננו עומד לשם רווח. הבתים היחידים שנבנו למטרה מסחרית הם הקרוונים. הבתים האחרים נעשו מסחריים כי לא היה מי שיגור בהם.
  לכן גם שכר הדירה אמור להגזר מכך.
  לדעתי שכר דירה צריך להיות שכר דירה ממוצע כמו שכר דירה ממוצע בסטנדרטים דומים בתחום המועצה האזורית דרום השרון, לא מעל, גם אם יש מישהו מבחוץ שמוכן, ולא מתחת. אבל אין למכסם הכנסה ממגורי בנים. הרווח שלנו מקליטת בנים הרבה יותר גדול מרווח זמני על שכר דירה. אינני יודע אם המחיר עכשיו משקף את דעתי, אינני מתמצא. אבל מסכים עם שלי. יש להוריד את המילה סיבסוד, ויש לומר שכר דירה לבנים.
  ואגב, הבנים נמצאים כאן בהסדר חוזה, כתושבים, ועל כן יש להם את הזכות להתמקח על החוזה שלהם. ואנו על אף שאיננו חייבים לקבל את דעתם, חייבים לכבד את זכותם לנהל מו"מ.
  והעיקר שמרו על כבוד האתר, הוא כבודנו, ורחמים בליבי למיסתתרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.