חינוך – מה קורה פה?

שלום לכולם, אני אמא כבר די הרבה שנים, רובן בתוך ניר-אליהו. קראתי בעיון את דבריו של נימרוד שהתפרסמו בעלון, קראתי בעיון את מכתבה של עפרית. לא הבנתי. רק אני לא מבינה? כל השאר יודעים משהו שאני לא יודעת? שאלות דומות שאלתי לפני כמה חודשים, אני עדיין מחכה לתשובה. אשמח לעזרתכם – שאר ההורים, צוות המחנכים, המערכת…

שבוע טוב, נטע

 • שאלה

  איפה פורסם המכתב של עפרית?

 • תשובה

  להורים

 • שיר

  אני חושבת שהגיע הזמן לעצור ולחשוב למה כל זה קורה. אני אמנם לא הורה לילד במערכת הבלתי פורמלית, אבל מכירה טוב טוב את המערכת, מכל כיווניה. להגיד שהופתעתי? לא ממש. אבל זה מאוד חבל, ועל כולנו לשאול את עצמנו מה קורה לנו, ואיך אנחנו לא מצליחים ליצור יציבות במסגרת כל כך חשובה וחיונית (לפחות בעיניי, ואני מקווה שאיני במיעוט).
  אני חושבת שזה המקום והזמן להתכנס- כל מי שזה אכפת לו- ולעצור את כדור השלג. בהרבה קיבוצים המערכת התפרקה ורק אז הבינו כמה היא הכרחית, ובנייה שלה מחדש היא כמובן קשה וארוכה. אנחנו לא חייבים להגיע לשם…

 • שאלה שצריך להפנות לממסד

  למשאבי אנוש למי שמראיין את המעומדים לתפקיד,האם באמת מקיפים את כל התפקיד?
  האם המשכורת מתאימה? האם האדם המציע את עצמו עונה באמת לקריטריונים?

 • שאלה נוספת

  האם חצי משרה מספיקה???

 • ל-6 מנימרוד

  מי אמר לך שחיכיתי? החמור הוא שכל החברים האכפתיים מתעוררים במיילים לאחר שכבר קרה. כמה הורים באו לאסתר וביקשו ממנה להשאר בתפקיד? איפה היו כולם באסיפה שבחרה את מינהלת החינוך? – אחרי זה לבוא ולקטול כולם גיבורים, איפה כל האכפתניקים שלא הציעו את עצמם לגוף הזה? כמה הורים באו לשיחות הורים שעפרית אירגנה? כמה הורים הגיעו לשיחות שנורית יזמה עם נטע טבנקין על הורות? רוצים להגדיל את התפקיד – בבקשה – איפה הייתם באסיפת התקציב בה רוב הנוכחים רצו לקצץ אותו? והיחידים שעמדו שם לצידי בנושא תקציב החינוך היו רמי ואסתר – שני חברים שמזמן אין להם ילדים במערכת החינוך? כמה קל לשבת בבית ולקטול את כולם, לעשות זה הרבה יותר מסובך. לכל מקטרגי המייל, אל תדאגו – אנחנו נמשיך לשבור את הראש, לחפש רכז/ת מתאים/ה ומדריכים כי זה התפקיד שלנו וכי זה חשוב, ולספק לכם את הסיבה הבאה לבקר אותנו מעל גבי האתר ובמדרכות

 • אמא חברת קיבוץ

  איש לא חושד בי שאני דוברת מטעם נימרוד, נכון?
  ולכן אני מרשה לעצמי להגיד שאין זה הוגן, אין זה חברי, ואין זה מכובד לבקר את נימרוד בעילום שם.
  בברכה, נטע

 • תלי

  זה שפל ובזוי !!!

 • שיר

  כמה קל לשפוך את כל הביקורת והטענות על "הממסד". אם יש מזכיר שהחינוך יקר לו והוא עושה מעשים ולא רק מדבר- זה נמרוד.
  הבעיה איננה בהיקף המשרה וגם לא במשכורת (למרות שתמיד אפשר לשאוף ליותר…). אם היתה תחושה שלכולם אותה המטרה, ולא שיש פה "טובים" ו"רעים" , אפשר היה להצליח.
  הבעיה נעוצה באוירה מאוד לא תומכת, בביקורת שנשמעת על המדרכות, ביחס ארסי ומתנשא כלפי המערכת ובעלי התפקידים. זה בסדר לבקר ולהעיר, אבל חברים- שימו לב לדרך! גם בצד השני יש אנשים שכל רצונם הוא להצליח ולגדל את הילדים שלכם-שלנו בצורה הטובה ביותר. .

 • האם להורי החוץ שחושבים שבזכותם יש לנו מערכת חינוך יש גישה לאתר?

  מה זה התגובה של 8 ?

 • מערכת האתר

  נמחקו שתי תגובות. קצת באיחור לצערי כי לא הייתי ליד מחשב כל היום. מתנצל בפני נמרוד. אמנם התגובות נכתבו בשפה גבוהה ויפה אבל הכלל ברור – ביקורת שנכתבת כלפי אדם ספציפי ותיכתב בעילום שם לא תוכל להופיע באתר. הנושא הזה יותר מדי חשוב ולא אתן לדיון להיהרס בידי עלומי שם.

  עמרי

 • דפנה

  תשובה ל-10. אכן כך. אם לא היו ילדי חוץ ניר אליהו היתה מאוד מתקשה להחזיק מערכת חינוך. וחוץ מזה מישהו יכול להסביר מדוע עופרית התפטרה. יהיה הרבה יותר פשוט להסביר מאשר כל מעטה הסודיות והשמועות שמתרוצצות בחצר ובאתר.

 • לעמרי

  הביקורת נכתבה נגד נמרוד המזכיר כבעל תפקיד ולא נגד נמרוד כישות פרטית ועל כן מחיקת התגובה אינה במקום.

 • מסכימה עם עמרי

  נימרוד המזכיר הוא קודם כל אדם, וכאדם הוא ראוי לכבוד.
  ביקורת אנונימית איננה מכבדת, ואת זה כבר אמרתי.
  נטע

 • לנטע

  הביקורת שנכתבה הינה עניינית ומתייחסת לפעולותיו של נמרוד כמזכיר וממש לא עליו כאדם.
  ביקורת אנונימית עדיין יכולה להיות חשובה ועיניינית – די לרגישות בעניין, לכל אדם יש את שיקוליו הוא בנושא כתיבת הדברים תוך חשיפת שמו, עדיף שהביקורת הפנימית תשמע, גם אם היא בעילום שם מאשר לא תשמע כלל.

 • עמרי

  נמחקה חלק מתגובה. אין לי זמן עכשיו. אסביר את הסיבה בערב.

 • נימרוד

  לי אישית אין בעיה שתשאר ה"בקורת" בעילום שם. אם כי בקורת המבוססת על שמועות אינה ביקורת כי עם רכילות. אני גם לא ממש מבין את עילום השם, כל חבר(ויש רבים שעשו זאת) שרוצה לבוא בתלונות וביקורת דלתי פתוחה, לא זו בלבד שלא מנעתי אפשרות זו מאף חבר/ה בעבר, אפילו לא זכור לי ולו מקרה אחד שבא מישהו ואמר את הביקורת ויצא נעלב, פגוע או מאויים בכל דרך. אין ספק שגם אנחנו בעלי התפקידים עושים שגיאות ויכולים לטעות – רק מי שלא עושה לא טועה, אבל מי שחושב שדרך "ביקורת אנונימית" באתר שהיא כאמור סוג של רכילות או בעצם מכתב אנונימי – הוא יכול להשפיע – טועה, את/ה לא בכיוון… תפנה/י למבקר, תיזום/מי דיון במזכירות, או אפילו שיחה באחד על אחד, ותראה/י שיש פתיחות לקבל גם ביקורת. עם כל מה שכתבתי עכשיו, עדיף להוציא קיטור באתר מאשר בדרכים אחרות ואלימות, ולכן אני מקבל בהבנה גם טקסטים בעילום שם – כל עוד הם לא פוגעים אישית באנשים או נושאים אופי נמוך ומעליב.

 • עמרי

  א. לצערי אנחנו סוטים מהנושא החשוב עליו נכתב הפוסט ובכל זאת גם זה חשוב מאוד.
  ב. אני לא נוהג להגיב כעיקרון לתגובות אנונימיות, ובכל זאת כאן אחרוג ממנהגי ואבהיר את עמדתי, שכיום היא גם עמדתה הרשמית של מערכת האתר.

  לתגובה מספר 15: לא ברורה לי ההפרדה הזאת בין נמרוד המזכיר לבין "נמרוד האדם". לנמרוד המזכיר (ובהמשך לדיון הנוכחי, לנורית רכזת החינוך כמו גם ל"נורית האדם", ועופרית רכזת החינוך כמו גם "עופרית האדם") אין רגשות? הוא לא נפגע? מה זאת ההפרדה הזאת?.
  אין דינו של אתר האינטרנט של קיבוץ ניר אליהו כדינו של אתר אינטרנט אחר. פה מדובר בקהילה קטנה שבה כולם מכירים את כולם ולכן כללי הצנזורה בו שונים. המדיניות הברורה, כפי שהתקבלה לאחרונה על ידי הנהלת קהילה והוסברה פה באתר פעמים רבות, קובעת שלא נקבל תגובות עלומות שם הפוגעות באופן ישיר באדם מסוים, גם אם רק במרומז.
  כל עוד אני עורך האתר כך יהיה. למרות זאת אשמח לקיים דיון על הנושא הזה, שהדעות עליו חלוקות, אני מודה. הדיון יכול להיות גם פה באתר אבל דיון שיהיה בין אנשים מזוהים.
  ואגב, ברצינות גמורה, מי שיש לו בעיה עם המדיניות הזאת מוזמן לפנות להנהלת הקהילה ולבקש לשנות את המדיניות הזאת או את העורך (האתר הוא של הקיבוץ ומוסדותיו הם שיחליטו לגביו). הבעיה היחידה היא שאת הפניה הזאת להנהלה לא ניתן יהיה לבצע בעילום שם, וגם לא לערוך את האתר.
  אני לא נהנה מתפקיד הצנזור ומציע לכל מי שרוצה להגיד משהו להזדהות בשמו או לא לכתוב בכלל. ואם ממש בוער לו, אנא יחפש ערוצים אחרים לכך.

 • אולי כדאי לפרסם את המכתב של עופרית??

  לדעתי עופרית עבדה מאוד יפה והשקיעה ,יש לעופרית פעוטון משגשג בביתה וכניראה שהתפקיד גם אצלנו במערכת היה לעומס רב,תמיד יהיו הורים שיהיו מרוצים פחות ומותר להם להלין,אין לי ספק שהיו יותר הורים מרוצים ומלאי הערכה וליוו אותה ופירגנו לה ולצוות . זה לא ייתכן שייסתמו פה פיות ויחפשו את מי שאולי אמר או פגע בבעל תפקיד כזה או אחר,היו לנו לא מעט מרכזות חינוך שעשו את התפקיד לאורך שנים והיו מצוינות וגם להם ניגרמה לא פעם עוגמת נפש ועימותים עם הורים… האם אנחנו רוצים "שתיקה רועמת" וכביכול שהכל תקין?
  נכון יש דרך להגיד ולכבד אך דעו לכם חברים וחברות עופרית אישה שמזמינה שיתיחסו אליה בכבוד רב,לטעמי כל הדיון פה הוא לא לכבודה ולכבודנו ! מהמעט שהכרתי אותה [ממש חבל]
  לא היא האשה שתלך בגלל שעשו לה "זובור" [אם זו האוירה בדיון,או שלא הבנתי נכון אז סליחה]
  בקשר למחיקה של התגובות שלא "נראות הולמות" למנהל האתר,לדעתי זה לא נכון למחוק אותם,מתנהל פה דיון וישנם אנשים שקשה להם מאוד מאוד להזדהות וטוב שיש גם להם מה להגיד [כמובן לא לרדת נמוך] יחד עם זאת תודה למנהלי האתר על השקעתכם הרבה באתר הקיבוץ. חג שמח!

 • תשובה לעמרי

  ביקורת או התייחסות לדבר שבוצע ע"י בעל תפקיד במסגרת מילוי תפקידו ונכתבת בצורה עיניינית, אינה אמורה לפגוע אישית בבעל התפקיד וזה בדיוק ההבדל בין נמרוד המזכיר לנמרוד האדם הפרטי. ושוב הביקורת נכתבה בעקבות שני מכתבים שהופצו לתפוצת כל הורי החוץ והורי הקיבוץ ע"י הצוות החינוכי בשם נמרוד מזכיר ניר אליהו (כך נחתם במכתב).
  המכתבים שאותם ניתן לפרסם באתר למען כולם יבינו על מה הדיון, כללו התבטאויות שפגעו מאוד בהורי החוץ של המערכת והשאירו טעם רע ביותר אצל כולם.
  מדוע ביקורת זו- שנכתבה כבר פעמיים ונמחקה על ידך, נראית כביקורת פוגענית? הרי אלה העובדות, המכתבים נכתבו וההורים נפגעו- מה פה אמור להעליב מישהו?? תשתדל לראות מעבר ל"חוקים והעקרונות" שקבעת לעצמך ולהשאיר את ההערה.

 • נימרוד ל-20

  אני בעד הצעתך לפרסם את המכתב להורי החוץ, ושכל אחד יוכל לשפוט אם הוא מכתב פוגעני. כמובן שאי אפשר להתווכח עם תחושות של הורה כזה או אחר – אך כל המכתבים ענייניים ונותנים גיבוי למערכת החינוך שעומדת בפרונט, מסבירים את עמדת הקיבוץ בלי להתלהם ומצד שני מציבים גבולות.
  אגב לא מעט "הורי חוץ"(למי שחושב שמדובר בקבוצה הומוגנית שכולה נפגעה) תפסו אותי אחה"צ והביעו תמיכה(והם לא היו חייבים לעשות זאת) וגם רבים מהם לא אוהבים את התנהגות ה"מגיע לי" של קבוצה קטנה שבשם התשלומים הגבוהים שהיא משלמת מרשה לעצמה לזלזל בצוותים במערכת, בשומר(אבי) בהחלטות הקיבוץ ובבטיחות ילדינו. נגמר עידן ההתרפסות.

 • לנמרוד

  סליחה נמרוד אבל בדיוק על זה מדובר- מה זאת אומרת עידן ההתרפסות, מערכת החינוך נותנת שירות יקר ואיכותי לאנשים הבאים מן החוץ וסומכים ידם עלינו לחנך את היקר להם מכל, איך הגענו למצב של מלחמת כוחות? למה אתה מרגיש שהקיבוץ מתרפס בפני מישהו- אנחנו יכולים לקבל החלטות כואבות ולעמוד מאחוריהן אבל בלי הערות כאלה. לא יצאתי נגד ההחלטות שהתקבלו אלא נגד האווירה העכורה שנוצרת עם חליפות מכתבים המלווים באיומים על סיום חוזים. אם הקיבוץ החליט לסיים את החוזים עם אנשים שלא עומדים בהתחייבות אפשר פשוט לעשות את זה בלי להפוך את זה למכתבי איומים לכלל ההורים.

 • נימרוד

  לא מדובר ב"התחייבויות" בלבד, אלא גם ליחס והאמירות המזלזלות כלפי בנות הצוותים, הרכזת, אבי השומר וכלפי הקיבוץ והחלטותיו. אני שב ומציע לפרסם את המכתבים ושהציבור ישפוט אם יש בהם משהו פוגעני. לדעתי לרוב ההורים כולל אלה שמביעים ביקורת בצורה מכובדת אין סיבה להיפגע מהמכתבים הללו. אני גם מציע שיפורסמו תכתובות המייל שעברו בין הורי הגנים מאז נסגר הכביש הפנימי כדי להבין מי בדיוק מנהל מאבקי כוחות, מנסה להלהים ולארגן הורים כנגד המערכת וכו'… ואולי גם כדאי לפרסם שהיו מספר הורים שהתאגדו ופנו למועצה להתלונן עלינו על הצעד של סגירת הכביש ואיימו לפנות לתקשורת. אני האדם האחרון שייצא למלחמות, אך יש גבולות שאסור שייחצו, ואם יש אנשים שזה לא מתאים להם, לא קרה כלום – הם לא חייבים להיות במערכת היקרה שלנו.
  לכל אלה שכן מכבדים אותנו וחשוב להם לחנך את ילדיהם בניר אליהו תוך כיבוד הצוותים והכללים נשמח להמשיך לתת האת הכי טוב שאנחנו יכולים עם אהבה, הערכה וכבוד הדדי, השקעה בלי גבול ואני מניח שלכן הם כאן.

 • נמרוד אני איתך!

  בקשר לתשובה להורי חוץ,תשובה מצוינת ! באמת מספיק עם ההתרפסות,אנחנו מוכרים "מוצר" מצוין מי שרוצה ומתאים מוזמן מי שלא…
  אנחנו היינו עדים לאמירה מאוד קשה ואלימה כלפי אבי השומר "אתה זז או שאני דורס"
  אב לילדים במערכת שלנו שנחשב לאליטה שבאליטה.וזו רק אמירה אחת שהיינו עדים לה.

 • נועה שקולניק

  למערכת האתר – למה אין כפתור "Like"?
  נימרוד – אם היה כפתור כזה הייתי לוחצת כמה פעמים על התגובה האחרונה שלך!!!
  חג-שמח (-:

 • בושה

  יאללה שיפנו למועצה! באיזו טענה? שסוגרים להם את הכביש הפנימי עקב סלקציה?!? מה נראה להם (לאותה קבוצה של הורי חוץ) שמישהו בא לעשות להם דווקא?!? ולתקשורת?!? זה רק מראה שהצד העכור של החברה מחלחל גם אלינו ולמוסדותינו.. אגב זה כבר נמצא חזק בצבא ובבתי הספר כל ההתערבות הזאת במערכת ועירוב התקשורת והאיומים של ההורים!
  פשוט גועל נפש!!
  איך בן אדם בכלל היה מסוגל להגיד לאבי זהר משפט שכזה "אתה זז או שאני דורס"
  אני אישית הייתי דואג להרחיק אותו ואת ההתנהגות שלו אל מעבר לשער. ואם הייתי שם גם הייתי גורם לו להתבייש בעצמו ואני מקווה בשבילו שהבן שלו לא היה איתו באוטו כי אז ממש לא יעזור לו לשלם על חינוך איכותי ויקר.. מתחת לעץ תפוח לא תמצאו אגס!
  אגב אני לא יפה נפש ולא צדיק גדול אבל כמה אנשים קצת עברו את הגבול! אני במקומם גם לא הייתי מעז לחשוף את שמי!!

  אלון .פ.

 • סמנכ"ל ענף הדייג(דותן)

  אין ספק שחייבים לשים גבולות גם כשמשלמים….
  אף אחד לא קונה בכסף שלו את איכות החיים שלנו גם אם הוא משלם לחינוך….
  נימרוד כל הכבוד!!!!!!
  כמובן ברכות על הדרבי
  אולי אפשר לפתוח בלולים שעומדים שוממים ארנבייה?
  גם ישפר את מצב הבשר בחדר האוכל וגם יהיה מקום לכל "האריות" שכותבים פה בעילום שם

 • השוקעת בבוץ 4

  ייתכן שהיה עדיף שאשאר רק בפוסטים על בור הפיל והברווזים השטים בו. הסיבות לכך:
  1. הניחוחות העולים משם הם רק של רמת הכובש.
  2. מי שנראה כברווז, מגעגע כברווז, ומתעופף משם כברווז כשהוא מבחין בי, הוא ברווז.
  ולעצם העניין. מסתבר שלא רק אני לא יודעת, ובמקרה הזה דיסאינפורמציה משרתת רע את כולנו. אני מבקשת לדעת דברים בזמן אמת, ולא אחרי שאנשים מפוטרים או מתפטרים. וכמו-כן מתחייבת לבוא לכל אסיפת הורים, כפי שעשיתי (עשינו) עד היום, ומתחייבת להגיש כל עזרה נדרשת לצוות המחנכים המסור והאכפתי שלנו.
  החינוך של ילדינו הוא באמת החשוב ביותר, (אני מניחה שהוא חשוב גם לאלה שכבר סיימו עם מערכת החינוך ואולי יפגשו אותה בעתיד כסבים).
  בברכה, נטע

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.