ליד עפרוני


IMG_0666

 • שי

  תיקון- בחצר של עפרוני

 • מערכת האתר

  תוקן, תודה

 • מזל

  מזל גדול שלא נפגע אף אחד!

 • שווה בדיקה

  ליד מתקן הקופים יש עוד עץ שמצמיח אצטרובלים בצורה חולנית.

 • ארבוריסט

  בדקתי. לעץ קוראים עץ אורן

  • לליצן החצר

   מצחיק, אבל לא שווה את החיים של הילדים שלנו.
   כשאורן מצמיח אצטרובלים בכמות מטורפת – אז סימן שסופו קרוב.
   כשיומו יגיע, אני מקווה שהילדים שלי לא ישחקו מתחתיו, ואפשר להניח שגם אתה מעדיף שילדיך לא יהיו בסביבה.

   באופן כלל – כדאי לבדוק בקיבוץ את כל האורנים. הם דיי זקנים וחלקם לא נראים משהו….

 • נטע בארי

  לכל מי שדואג, ויש על מה, תגובות אנונימיות לא מחזקות את הדעה החיובית לגביהן. אם יש מישהו שיודע משהו על אורנים, ואם יש סימן לכך שהם "לא במצב", יותר עדיף שיכתוב את זה בשמו, וכך מי שאחראי יוכל להתייחס למידע ביתר כבוד.
  בסה"כ, אורן שנשבר בחצר משחקים, זה לא משהו שאפשר לבטל אותו בהנף אצבע, וההתכתבות האחרונה מקטינה את הארוע. בברכה, נטע

  • מי שאחראי - אמור לדעת את הדברים האלו.

   עם, או בלי, תגובות אנונימיות באתר.

 • דניאל

  באופן כללי אורנים הינם עצי חלוץ. אלו עצים שיכולים להתבסס בקרקעות חשופות ולא פוריות, ועם התבססותם בקרקע הם מטייבים את הקרקע ובהמשך מאפשרים את צמיחתם של עצים "מפונקים" יותר. היתרון של עצי החלוץ הוא שהם גדלים יחסית מהר וצריכים מעט השקעה (השקיה וכו'). החסרון שלהם הוא שאצל מיני אורן מסויימים אורך החיים שלהם קצר יחסית (עשרות שנים). לעומת מאות שנים אצל אלונים, זיתים וכו'. לכן יש להם נטיה לחלות, להשבר ולקרוס יותר מאשר עצים אחרים כמו שראינו מספר פעמים לאורך השנים בקיבוץ. אגב, גם הצאלון, המכנף הנאה, הסיגלון, הצחר, איזדרכת ועוד הינם עצי חלוץ שגדלים מהר ולכן פופולריים בגינון- אבל, הם גם נשברים יחסית הרבה ולא שורדים מאות שנים.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני חושב שהדרוזים שכחו את המחפרון באתר …..

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  איפה ענף הנוי בסיפור הזה?

 • נימרוד

  חברים שלום, נראה לי שבהשפעת החום אנשים יושבים בבית במזגן ומשחיזים את המקלדת. ענף הנוי מלווה במומחה בנושא עצים המגיע פעמיים בשנה ומבצע גיזומים מונעים, ובמקרה של האורנים אף מבצע איבטוחים וקשירות של ענפים מועדים לפורענות. עם זאת מדובר בעצים – ולא במוצרים עם "פג תוקף", המושפעים בין היתר ממזג-אוויר ופגעיו, משטר השקייה, מצב הקרקע והניקוז – חלקם גורמים שאינם נראים לעין – כולל לעין המקצועית. להאשים או לדרוש לקיחת אחריות מענף הנוי על כל ענף שנופל ולהציג את העניין כרשלנות – נראה לי לא הוגן ומאד פופוליסטי. יותר מכך בעבר – גם בעצים שטופלו נקודתית באותה שנה, בעיקר אקליפטוסים באיזור קשת בענן – היו נפילות של ענפים בעת אירועי מזג אויר – למרות הגיזופ המונע. בנושא זה אין מאה אחוז, ישנו מעקב אחר מצב האורנים, ועדיין מקרים מעין אלה יכולים להתרחש – יתירה מזו – האורן שנפל בחורף באיזור הגנים – היה אורן בריא עם נוף מרשים ועבות, ודווקא בגלל זה שימש הנוף הזה כמפרש שבשילוב עם אירוע הגשם החריג שהיה הביאו לנפילתו. כראייה לבריאותו – הוא עדיין מחזיק מעמד למרות היעדר השקייה ולמרות שאיבד חצי ממערכת השורשים שנחשפו לאוויר בעת הנפילה. ענף הנוי עוקב ומלוווה את כל הקורה בחצר, ועושה מאמצים רבים על מנת להחזיר את הקיבוץ לניראות מוריקה אחר עבודות התשתית הנרחבות שעברנו, שהיקפן הוא חסר תקדים בתולדו ניר אליהו. עם קצת סבלנות והרבה עבודה קשה עד חג המשק הקיבוץ יחזור להוריק ולהיות יפה כשהיה – אם כבר – רק מילה טובה לעוסקים במלאכה

 • שלי

  חוץ מזה, מה הקטע? אם מישהו יודע על מפגע כלשהו או משהו שכדאי לבדוק, שירים טלפון למי שאחראי על זה ויפנה את תשומת ליבו. אם יש עוד אורן חולה, למה לא להתקשר ליהודית ולבקש שתבדוק במקום לכתוב באנונימיות באתר… לא ברור לי.

 • דניאל

  לליצן החצר ולשווה בדיקה- אני לא מומחה לאורנים, אבל אותו אורן עם כמות מטורפת של איצטרובלים ליד מתקן הקופים מצוי במצב הזה כבר לא מעט שנים, בלי סימנים של חולשה. אז לא בטוח שהטיעון הזה נכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.