תרכיז

1. חברים , תושבים , שוכרים, שימו לב: ביום שני ה-28/10/13 בין השעות 05:00-08:00 בבוקר תהיה הפסקת חשמל כללית בשל עבודות במתח גבוה

אנא היערכו בהתאם.

2. הזמנה לחברים, לדיון פתוח בבית אליהו – ביום רביעי הקרוב, החל מהשעה 17:00 בנושא ר"ן 2000 בהשתתפות המנכ"ל ערן מקיבוץ רביבים, בואו לשמוע ולהשמיע, לאחר מכן אסיפה: תתקיים ביום רביעי הקרוב, ה-2 באוקטובר 2013, כ"ח בתשרי התשע"ד החל מהשעה 20:30. על סדר היום:

א. אישור מאזן 2012

ג. עידכונים

 הציבור מוזמן

3. חברים שלום – בכוונתנו לחדש את התקנת דוודי השמש והקולטים, לצורך העניין הוחלט על מתן קדימות לפרוייקט זה על טיפולים שוטפים בתשתיות לתקופה,

אי לכך ובהתאם לזאת על הציבור להתאזר בסבלנות בכל הנוגע לתיקונים שאינם דחופים – בתחום החשמל והאינסטלציה – מתנצלים על חוסר הנוחיות הזמנית.

 

 • דוודים וקולטים

  האם הכוונה היא לחיבור הדוודים וקולטים שכבר הותקנו??אם כן, דיינו…

 • רגע של עברית. דודי שמש לא דוודי שמש

  אומרים כי עברית שפה קשה, ואין דוגמה טובה מדודי שמש על מנת להמחיש נקודה זו. אם ספל ביחיד הינו ספלים ברבים, הרי היינו מצפים כי דוד ביחיד יהפוך לדודים ברבים, אבל חובבי השפה העברית יודעים כי דוד, בדיוק כמו שוק, שייך לקבוצת שמות אשר האות האמצעית בהם היא ו', וצורת הריבוי שלהם אינה דודים כלל אלא דוודים, לא שוקים אלא שווקים. אבל בעברית, כמו בעברית, מרב יוצאים מן הכלל לא תמיד ברור מהו הכלל עצמו: בול, השייך לאותה משפחה, יהיה ברבים בולים, הרבה חיות מסוג שור יהיו שוורים, אבל הרבה כלבלבים לא יהיו גוורים אלא גורים.
  עניין אחר הינו עניין ההטייה. אם דוד בעברית תקנית רבים הוא דוודים, אז דוד שמש ברבים יהיה דוודי שמש או דודי שמש? בעניין הזה נראה כי העברית תקנית מעט יותר וכמו שנאמר שוקי העולם, כך נאמר גם דודי שמש. ועל זה נאמר: העיקר שדודי השמש יעשו את מלאכתם נאמנה, ימשיכו לחמם את המים בביתנו גם בבוא החורף, ולא ניזדקק לשירותם הטוב של יצרני הדודים השונים.

  • דפנה

   מי כתב?

   • רגע של עברית

    דה מארקר

 • יונה

  אשמח להשמיש את הדוד כאשר הוא יחובר, אולי נחסוך קצת בחשמל.

 • קוני

  תרכיז? רק לי זה נראה מוזר? פטל או לימון?
  תזקיק, תסביך, סביך, סביר?
  אי, עיברית קשה שפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.