הודעה מהנהלת קהילה

חברים שלום בעקבות מספר מקרים ותלונות שהגיעו לאחרונה לשולחן המזכירות  דנה הנהלת הקהילה והחליטה לפרסם את ההודעה הבאה לציבור החברים:

על אף שבקיבוץ ניר אליהו אין שיוך דירות ובודאי שלא זכויות קנייניות לחברים בקרקע, הרי שבהחלטות הקיבוץ בנושא הפרצלציה הוגדר המגרש המיועד למגורי כל משפחה ובית-אב, שמטרתו מלבד קביעת זכויות הבנייה בבית-המגורים שהועמד לחבר – גם תיחום גבולות הפרט והמשפחה.

בהחלטות אלה טמונה הזכות לפרטיות התא המשפחתי מחד – אך גם האחריות למתרחש בתחום זה.

לכן הנהלת הקהילה מגנה "פלישה" של חבר למרחב הפרטי של שכנו לצורך פעולה חד-צדדית, וכזו שנעשתה ללא הסכמה כגון גיזום או חו"ח אף פגיעה ברכוש, ומנגד מטילה הנהלת הקהילה את האחריות על הטיפול בעצים שיחים רכוש ומתקנים, הנמצאים בחצרו של החבר באופן כזה שלא יפריעו לזולת, ימנעו את אפשרות המעבר – ואו יגרמו לנזקים בחצרו של חבר שכן או ברשות הכלל – כגון מדרכות או שטחי ציבור.

לפי החלטת הנהלת הקהילה – על החבר האחריות לגזום את הצמחייה בחצרו, כך שלא תפריע למעבר במדרכות הסמוכות, ולא תגרום מטרד לשכנים, וכן ידאג החבר שמתקנים ורכוש השייך לו לא יגרמו הפרעה לציבור.

במידה וחבר לא יפעל על מנת לממש את אחריותו לכך, יהיה רשאי הקיבוץ לנקוט פעולות למניעת המטרד, ולחייב את החבר – וזאת לאחר שהתריע מראש – ונתן לחבר זמן סביר להיערך לכך.

הנהלת הקהילה

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.