ניגונים לשבת

1. לחברים שלום, השבוע אני יוצאת לחופשה בין ה- 8/4-8/5. המרפאה עובדת כרגיל פרט לערבי חג והחג בהם המרפאה תהיה סגורה. במהלך חוה"מ פסח לא תהיה קבלת רופא משפחה במרפאת הקיבוץ. במקרה חירום בזמן שהמרפאה סגורה יש לפנות לשר"פ: 1-700-700-752.

לפניות לביטוח בריאות מגדל ואיילון, לאישורים מיוחדים לרכישת תרופות ו/או אביזרים רפואיים עם מרשם רופא שאינם נכללים בסל, אפשר לפנות אלי בדוא"ל <telch@walla.co.il ו/או להתייעץ עם תרצה.

 חג שמח!

תלמה

נ.ב. נא לא לשים בתא דואר שלי בזמן זה דברים שקשורים לוועדת בריאות ע"מ שלא יאבדו.

2. לחברים/ות ותושבים שלום, ייעוץ ותיקון מחשבים ורשתות תקשורת בקיבוץ חומרה ותוכנה . בימים אלה למי שיש מחשבים עם מערכת הפעלה WINXP. מיקרוסופט הודיעה שלא תתמוך יותר ועשוי להיות שהמחשבים הנ"ל יהיו ללא אבטחה. למי שרוצה פתרון לבעיה אפשר לפנות ליתרו. פיתרון בעיות אינטרנט .

 אפשר ורצוי לשלוח מיל על כל סוג של תקלה . אני אבדוק ואתן הצעת מחיר לפני ביצוע העבודה.  כתובת המייל   itro@nirel.org.il

תודה יתרו

3. חזרה שניה ואחרונה: לכל המופעים המדהימים הייתה חזרה מהממת.  חזרה נוספת תתקיים בבית אליהו ביום ששי בשעה 13:45. משה בתיבה: בר ועופרי ביוקראל, הלן ביוקוראל, יעל רגב, איתמר ראובני, גיל ביוקוראל, אביתר וארבל ברזלאי. חד גדיא : תמר.ר. , עופרי.ב., גיל.ב., בר.ב., איתי.ר., ארבל.ב., אביתר.ב., איתמר.ר., יעל.ר., הלן.ב., עדן.ב. התאומות רגב … אחד מי יודע? כל מי שנזכר לעיל ועוד.

תודה על שיתוף הפעולה והכיף מצוות החג

4. החברה הישראלית וזכרון השואה על מפת ירושלים – סיור בעקבות ארועים בתולדות המדינה המבטאים את התפתחות הזכרון הקולקטיבי של החברה הישראלית ביחס לארועים ואישים בשואה. הסיור יתחיל ברמת רחל – קרב רמת רחל וסיפור נפילתו של הלוחם אליעזר גרינבוים, הקאפו הקומוניסט מאושויץ, בנו של יצחק גרינבוים מנהיג יהודי פולין שבין המלחמות וסגנו של בן גוריון בסוכנות היהודית – "מי אתה ליאון ברז'ה?". בהזדמנות זאת נצפה גם בפסל רחל מבכה על בניה – ושבו בנים אל גבולם, הגן הארכיאולוגי, ותצפית על ירושלים.

משם נעבור לבית הקברות הקאתולי בהר ציון לפקוד את קברו של אוסקר שינדלר – סמל לחסידי אומות עולם. מי פוקד את קברו היום? ומדוע לקח ליד ושם כל כך הרבה שנים להכיר בו כחסיד אומות עולם? לקראת זה ממליץ שוב לראות את הסרט רשימת שינדלר. כמו כן נפקוד שם, ליד מצבת שינדלר, את אנדרטת חיילי צבא אנדרס הפולני ממלחמת העולם השניה, שאיתם הגיע מנחם בגין לישראל דרך טהרן יחד עם ילדי טהרן – "הוא הלך בשדות".

הפסקת צהריים במדרחוב בן יהודה.

החלק השני מכיכר ציון ועד מרכז ז'רר בכר, מפרשת קסטנר ועד משפט איכמן.

 התחנות –  המלון של מלכיאל גרינוואלד, האיש שעורר את הפרשה של רכבת ההצלה מהונגריה, ואת פרשת קסטנר – "מכר את נפשו לשטן". כיכר ציון – הפגנת השילומים מגרמניה, ההסתערות על הכנסת שישבה אז בבית פרומין. נלך בעקבות ההפגנה כל הדרך מכיכר ציון לבית פרומין דרך מדרחוב בן יהודה עד בית פרומין ברח המלך ג'ורג' . וליד – קפה "טעמון" ההיסטורי – "הכסית" של ירושלים, בית הקפה ההיסטורי של אנשי הבוהמה של ירושלים, משם יצא אליעזר גרינבוים אל הקרב האחרון שלו ברמת רחל.

הקטע האחרון בירושלים – מרכז ז'רר-בכר, בעבר בית העם, שבו התקיים משפט אייכמן, ציון דרך מכריע בהתיחסות הישראלים אל זכרון השואה ואל "הניצולים".  את הסיור נסיים באנדרטת מגילת האש של נתן רפפורט ביער קדושים בהרי ירושלים – "משואה לתקומה".

את המסלול הזה העברתי לאנשי המטה של אגף המבצעים של צהל ושל ראשי אגף הדוברות של צהל, וכן עומד להעבירו לחברי עמותת דור שני לשואה.

מקוה לראותכם.

איזיו

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.