עידכון בנושא מצב הכוננות

חברים שלום, בעקבות המצב הבטחוני והחשש מהמשך התקפות הטילים מתקיימות הערכות מצב כל העת בשיתוף חדר המצב במועצה האיזורית ופיקוד העורף.

הנחת העבודה היא כי עוד צפויים לנו ימים שבהם ייתכנו מטחי טילים גם באיזורינו. ביצענו בסיוע הרב"ש סיור בכל מערכת החינוך והמקלטים, ועברנו בכל גן ובית ילדים:

נעשה וידוא עם כל צוות כי מכירים את ה"מרחב המוגן" שהוגדר בכל בית – מרחבים אלה הוגדרו בעבר בשיתוף עם קב"ט מוסדות החינוך במועצה האיזורית.

כמו כן וידאנו כי נעשה תירגול של כניסה למרחב זה בתוך הזמן הנדרש – 90 שניות. בנוסף אנו פועלים לצוות חברים העובדים בקיבוץ לסייע לצוותי הגנים בעת חו"ח אזעקה.

במקביל לבקשת הורים נבחנת האפשרות לפתוח מקלטים שנפסלו ע"י פיקוד העורף בעבר – שישמשו כמחסות זמינים בעת אזעקה, אולם החלטה סופית תתקבל רק לאחר פינויים.

אנו מאמינים כי יש לנסות לשמור על השיגרה במערכת החינוך ובחיי היום-יום ככל הניתן, כמובן שלשיקול דעתו של כל הורה האם להשאיר את ילדיו במערכת החינוך אם לאו – קיבלנו מספר הערות לגבי המקלטים התקניים שהוגדרו בהודעה לציבור – מי שמחזיק ציוד במקלטים הציבוריים מתבקש לפנותו עוד היום, אחרת יפונה על ידנו.

בתקווה להמשך שבוע שקט ובטוח, נימרוד – בשם וועדת הבטחון והנהלת הקהילה

  • איפה היה פיקוד העורף של ברזיל?

    שנחת מטח הטילים הגרמנים? מזל שההולנדים הם אנטי מלחמתים אחרת גם במשחק של שבת יהיה פיאסקו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.