אסיפה

תתקיים ביום שלישי ה 2.9.03- החל מהשעה 20:30 בבית אליהו, על סדר היום:
א.הצגת המועמדים (המעוניינים בכך) לקראת הבחירות להנהלת הקהילה וקיום דיון בנושא לקראת הקלפי.
ב. הצגת המועמדים לתפקידי היו"ר (מזכיר) ומנהל/ת הקהילה ודיון בנושא לקראת הקלפי.
מידע נוסף יפורסם לקראת האסיפה

 • קוני

  בשולי הדברים, ראוי לתת את הדעת על:
  מכרז – איך קרה שהמילה הזו השתרבבה להליך דמוקרטי שעניינו בחירות?
  לא מדובר במכרז שסופו, כדרך מכרזים, בקבלת ההצעה הזולה ביותר,או במינוי המועמד שעמד בתנאי המכרז, אלא בבחירות וכן מדובר בהצגת מועמדות לתפקיד ולא במכרז.
  מינוי קלפי – מה זה? רבים בתוכנו נוטים להתבלבל, מאז שאימצנו את ההצבעות בקלפי במקום הצבעה גלויה באסיפה וחושבים שמדובר בגוף נפרד הקיים בפני עצמו, ובכן, אין דבר כזה, האסיפה הייתה ונשארה המוסד העליון של הקיבוץ, ההצבעה בקלפי ערכה אינו שונה מכל הצבעה אחרת המתבצעת באסיפה.
  מסמך הקדנציות – החלטה שקיבלה האסיפה (ההצבעה הייתה בקלפי) על אורך הקדנציה ותקופת הכהונות המצטברות של בעלי התפקידים, מבין השורות אני מבין שהכוונה לבטל או לעגל פינות כדי לאפשר לחברי מזכירות מכהנים שאינם עונים על הדרישות, להבחר שוב. חבל שאלו שהובילו את ההחלטה על מסמך הקדנציות אינם משמשים דוגמה אישית ומבקשים עכשיו לא להכיל אותו עליהם.
  הגדרת התפקיד – המסמך המגדיר את תפקיד היו"ר ומנהל הקהילה, לא נוסח על ידי משפטן, חבל, מן הראוי שאת הגדרת התפקידים המרכזיים בקיבוץ, הסמכויות והאחריות של כל אחד מהם ינוסחו בצורה ברורה יותר על ידי משפטן, בסך הכל מדובר בסוג של נספחים לתקנון הקיבוץ והשפה צריכה להיות זהה, מקווה שלא, אך נראה לי שמאבקי כח ושררה בין שני בעלי התפקידים הללו עוד צפויים לנו.
  היקף המשרה – 20%, אחריות – 100%, ומה בקשר לתנאי המישרה? כמה יעלה לנו התפקיד? האם יקבל רכב צמוד? והעיקר, האם בעוד שלושה חודשים ניקרה להצביע שוב על שינוי היקף המישרה כי 20% זה לא מספיק? אני קורא למועמדים להצהיר ולהתחייב לפני הבחירות, כי לא ידרשו את הגדלת המישרה או לחילופין יתחייבו להחזיר את המפתחות אם יגיעו למסקנה שהיקף המישרה אינו מספיק להם ויציגו מועמדותם מחדש רק לאחר תיקון היקף המישרה, יושרה לא תזיק.
  בחירות טובות לכולנו
  קוני

 • מערכת האתר

  נמחקה תגובה

  • אדוארד סנודאון

   מעניין אותי לדעת למה מערכת האתר מחליטה להשאיר את ההודעה ש"נמחקה תגובה".
   מה אנחנו אמורים להבין מזה? מה קוני אמור להבין או להרגיש מזה? ואם יש שתי תגובות כאלה או יותר?
   האם זה אומר ששוב משהו אנונימי כתב משהו שלא התאים להשקפת עולם של מערכת על קוני? או אולי לא על קוני אלה על נימרוד?
   אם יש החלטה לא לפרסם אז לא לפרסם.
   יחד עם זאת אני בדעה שדווקא בקהילה קטנה וסגורה היכולת להביע דעה מבלי להזדהות טוב יותר, בריא יותר, מקדם את השיח הציבורי הרבה יותר מאשר האלטרנטיבה של סתימת פיות. אני מציע למערכת האתר לקיים דיון פתוח בנושא

   • דניאל

    אדוארד היקר,
    יש ערך לדיון כל עוד הוא דיון לגופו של עניין, בשפה נאותה ללא השמצות, קללות וכו'. חבר שמזדהה ויוצא בביקורת נגד אדם אחר- לא מצונזר. גם אם הביקורת קשה (אך ללא קללות). כאשר יש הודעה בעילום שם שמבקרת בפראות אדם בקיבוץ- אמינותה מוטלת בספק אם אותו כותב לא מעיז לעמוד מאחוריה. שים לב שביקורת עניינית בעילום שם על אנשים בקיבוץ לא מצונזרת. זה מה שמערכת האתר מבצעת.
    הערך היחידי לדיון בעילום שם שכולל השמצות, קללות וכו'- הוא הגברת האלימות ומתן כוח לאנשים מתלהמים שמפיצים לעיתים קרובות שקרים ורכילות (למרות שלפעמים הם ממש מאמינים בזה). ומטרתם (או התוצאה של מעשייהם) היא לפגוע באנשים ולא לפתור בעיות בקהילה שלנו.
    אגב, התקיים דיון פתוח בנושא לפני מספר שנים. אתה מוזמן לבקש שהאסיפה/ הנהלת קהילה תדון בנושא שוב. השאלה היא האם מישהו יקשיב לך ויקיים דיון, כאשר אתה עושה זאת בעילום שם…
    העובדה היא שכיום יש דיון פתוח באתר גם בעילום שם- כל עוד אנשים שכותבים בעילום שם לא מכפישים או מקללים.

 • מערכת האתר

  נמחקה תגובה אנונימית פוגענית

  • מישהו מבחוץ בינתיים

   לטעמי, אם יש לך ביקורת על העבודה של דניאל זה בסדר לכתוב אותה (אפילו בעילום שם). אבל כשאתה עושה את זה על גבי תגובה שלו שמטרתה להוריד את רמת האלימות המילולית של אנשים בפורום זה מאוד בעייתי. זה אולי מבאס לקבל ביקורת ממישהו מבחוץ אבל לפעמים רואים דברים אחרת משם.

 • פרופסור כאוס

  סנודן לתפקיד היו״ר!

  • מעניין מי אתה אדון כאוס

   כן או לא?

 • פרופסור כאוס

  כעע

 • מעניין מי אתה אדון כאוס

  כההההההה

 • מעניין מי אתה אדון כאוס

  נמחקה תגובה

 • דויד לואיש

  מי זה ליאו מסי

 • אדוארד סנודאון

  סוף סוף דיון תרבותי ברמה בין אנוניניים.

 • פרופסור כאוס

  נמחקה תגובה אנונינית ופוגענית

 • ולדימיר פוטין

  הכל החברים שלי בקיבוץ ניר אליהו, אני שמח אתם עושים דמוקרסיה כמו אני אוהב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.