גשם

חזרנו.

ולטובת מי ששכח או לעולם לא הבין, הסבר קצר על הגרפים שמופיעים באופן קבוע מתחת לכפתור "מעקב משקעים" בצד שמאל של הדף הזה.

לדעתי הגרפים ברורים, יפים, ושום דבר לא חסר בהם, אבל אם אתם חושבים אחרת אשמח לשקול כל הצעה (עוד שנים, פחות צבעים, גרף חדש עם מספר ימי גשם או כל בקשה הגיונית אחרת). אין צורך לרשום שרוצים עוד גשם – זה מובן מאליו ואני כבר עובד על זה.

Rain0211

בצד שמאל כמות הגשם החודשית בהשוואה לממוצע הרב שנתי לחודש. בשתי העמודות הימניות כמות הגשם השנתית בהשוואה לממוצע הרב שנתי לכל העונה. אפשר לראות שהתחלנו את השנה בסדר ועברנו את הממוצע במ"מ אחד. החודש כבר יש 9 מ"מ מיום שבת ויש זמן "לעשות" עוד 72 עד סוף החודש.

Rain2

כאן אפשר להשוות את המצטבר של העונה לכמויות בשנתיים האחרונות והממוצע. שימו לב ששנה שעברה היתה שנה מוזרה עם סה"כ 447 מ"מ כאשר 250 מ"מ ירדו בדצמבר

Rain3

בגרף הזה אפשר לראות את הכמויות היומיות (לפי המספרים בצד שמאל) על פני תקופה וההשפעה (קפיצות) בקו המצטבר (מספרים בצד ימין). בפרק הגשם האחרון, חמישי שישי ושבת, ירדו 17, 8 ו-9 מ"מ וכן רואים שהגענו לקצת מעל 40 שזה אותו מספר שרואים בשני הגרפים הראשונים

ובסוף, בשם כל החקלאים, חקלאים בנשמה, חקלאים בדימוס ועובדי פלסטניר תודה ענקית לברוך שמתמיד כמעט 50 שנה לאסוף ולפרסם את נתוני הגשם.

רפי

  • איל רונן

    תודה רבה! מידע מרשים ומקצועי לכל הדעות…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.