לקראת בחירת מנהלת חינוך

חברים שלום, לקראת האסיפה ביום רביעי – המועמדים לתפקיד יו"ר מינהלת החינוך: ירון קציר, פזית ראובני ורפי נחום. יש לבחור במועמד/ת אחד/ת.

חברים וחברות שמועמדים לתפקיד נציגי/ות הציבור במינהלת החינוך: ליאת לוינסון, ג'סיקה ביוקאורל, ליאורה לב-ארי, דותן אביגד(מדר),שלומית ברזלי,

תמר צדפי, דרור רפפורט, קרן ויינברג, הדס שר ומרסי רוזנבלום. יש לבחור 4 מועמדים/ות מתוך הרשימה הנ"ל(לצד ממלאי התפקידים במינהלת).

 

כמו כן לידיעה: אמש אושרה בחירתה של החברה חנה קובלסקי כרכזת החינוך בגיל הרך ע"י הנהלת הקהילה – בהצלחה לכולנו!

 

 • מערכת האתר

  עלו מספר ידיעות חדשות. שימו לב

 • אנונימי

  האם גם במקרה של מינוי זה, יתפתח דיון באתר לגבי מנהל תקין? לגבי הניסיון והיכולת של החברה הנבחרת לתפקיד.

  • עוד אנונימי

   לא חושב שזה רלוונטי אם יהיה פה דיון על זה או לא.
   אני חושב שמה שרלוונטי זה חוסר השקיפות והעובדה שכשהקיבוץ משנה את דרישות התפקיד – הוא לא מוציא את המכרז מחדש עם הדרישות החדשות שיכולות להתאים לאנשים שלא ניגשו למכרז עם דרישותיו הישנות.

   מדגיש- הבעיה אינה בחבר/ה הניגש למכרז, אלא באלו שמנהלים את התהליך באופן לקוי ובחוסר שקיפות.
   חבל שאלו התהליכים המקובלים בניר אליהו וחבל שההנהלה מקבעת אותם והופכת אותם להרגל. וכמובן שכולם מדברים על זה ומבקשים לשנות, אך ההנהלה (כל גופי ההנהלה) שמה קצוץ.

 • לא אנונימי

  המילים "מינהל תקין" ו"שקיפות" נזרקות לחלל באינפלציה לאחרונה. מעט עובדות: בראשית שנת 2014 הודיעה רכזת החינוך אריאלה גזית על רצונה לסיים את תפקידה ונתנה לנו זמן סביר להיערך, בכוונה שמה-1 במאי תסתיים חפיפה. פירסמנו מכרז פנימי ללא פונים מקרב חברי הקיבוץ, וגם חברות שנעשו אליהן פניות לא הסכימו במתכונת הנוכחית לקחת את התפקיד. בנושא זה של התעניינות של מועמדים ומועמדות בטרם יגישו רשמית את מועמדותן לא צריכה להיות שקיפות. לאדם מותר לשקול את שיקוליו המקדמיים מבלי שכל הקיבוץ יתחיל לדון בכך איתו. משלא נמצאו מועמדים/ות מתאימים – יצא מכרז חיצוני. איתרע מזלנו ובאמצע שנת לימודים קשה מאד למצוא מועמדות מנוסות ומתאימות כיוון שהמתאימות כבר עובדות במרץ בד"כ… לשלבים הסופיים הגיעו שתי מועמדות שנמצאו כמתאימות, אך אחת מהן יכלה להתחיל רק בספטמבר, ולפיכך הובאה לאישור בישיבה משותפת של הנהלת הקהילה ומינהלת החינוך מועמדת, שלמרבה הצער שמה את המפתחות לאחר חודש בתפקיד. הצלחנו לשכנע את אריאלה להישאר בתמונה כאשר את המטלות הלוגיסטיות חלקה עם ליזה שנרתמה לטובת העניין והתחלנו שוב בתהליך של מכרז פנימי – אליו פנו שתי חברת משק ונקלטת שהתעניינו ועברו את התהליך הרגיל. חברת המשק הסירה את מועמדותה ועם הנקלטת התקדמנו בתהליך וזימנו ישיבה משותפת להנהלת הקהילה ומינהלת החינוך. לישיבה זו הגיעו רק 2 חברות הנה"ק ולאור ההתלבטויות נמשכה לתוך הלילה – כשקבענו ישיבת המשך כמה ימים מאוחר יותר, אליה הגיעו רק חברי מינהלת החינוך. אציין עוד כי אין לי טענות לחברי הנה"ק היוצאת שהיו בתקופה עמוק בתוך "זמן הפציעות" לאחר סוף הקדנציה הרשמית ורובם ביקשו לסיים. מאחר והיינו ערב כניסתי לניתוח עם תקופת החלמה לא ברורה חתרתי לקבלת החלטה. הסערה שהתפתחה לאחר מכן זכורה לכל מהאתר, ובעקבותיה הסירה המועמדת שהתקבלה לפי התהליך המקובל את מועמדותה. שוב נדרשנו להתחיל את התהליך ופנינו לחנה שהחלה לגלות עניין בנושא שתמלא מקום זמני. חנה הביעה התעניינות גם בהגשת מועמדות לתפקיד הקבוע, ולכן גם איתה התחלנו תהליך מיון במקביל לריאיון מועמדות נוספות שהשיבו לנו עוד מהסבב הקודם, מהן נמצאו שתיים מתאימות ומנוסות(סיימו שנה"ל והתפנו לתפקיד)בהמלצת וועדת משאבי-אנוש שהתקבלה ע"י הנה"ק – הוחלט לא להמשיך במקביל את התהליך עם החיצוניות מאחר וחנה ניהלה את מערכת החינוך 0-י"ב בעברה הקיבוצי וגם התנסתה בתפקידי ניהול נוספים(כולל ענף המזון והמעדנייה). הצוות המליץ למצות את התהליך עימה בטרם חוזרים למועמדות מבחוץ וכך נעשה. בישיבת הנה"ק האחרונה אושרה מועמדותה של חנה לתפקיד. אשמח לשמוע איזה נוהל לא כובד – נימרוד

  • מערכת האתר

   נמחקה תגובה אנונימית שביקרה באופן אישי נושא תפקיד בקיבוץ

   • ממש לא. זו היתה תגובה עניינית

    שענתה לנמרוד על השאלות שלו:
    "מה לא תקין?" ו- "איפה חוסר השקיפות"
    חבל שמחקתם.

 • כן אנונימי

  אם הבחירה צריכה להיות משותפת לוועדת חינוך והנהלת קהילה אז בשתי הפעמים האחרונות זה לא בנוהל

 • ירון קציר

  שלום לכולם,

  אין בכוונתי להציג את מועמדותי ליו"ר מנהלת חינוך לקדנציה נוספת. אנא הסירו את שמי מרשימת המועמדים.

  תודה,
  ירון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.