חודש נובמבר בחינוך הבלתי פורמלי

שגרה זה רע? לא אצלנו.

חודש נובמבר מתאפיין בשגרה. אחרי תקופה ארוכה שכללה חופש גדול, מלחמה, מעברי קבוצות, חגי תשרי וקליטה – מתחילים להיכנס לתלם, תוך כדי שממשיכים לעבוד במרץ.

קצת ממה שעשינו החודש:

כחל – "מדורת השבט"

לרוב הפעילות בכחל מתקיימת בקבוצות (קבוצות לפי שכבת גיל, קבוצות רב גילאיות, לפי תחומי עניין וכו'). כל חודש יש נושא שסביבו נבנה תוכן הפעילויות. חודש דצמבר הוא חודש בנושא מנהיגות. מדורת השבט היתה פעילות ערב לכיתה ג' בשיתוף עם יהודית מדר (ילדים ירוקים), שפתחה את חודש המנהיגות.

ed1

עורבני – "גידול אישי"

בעקבות פטירתה של שרי ז"ל, נזכרנו ברגעים היפים והמיוחדים שהיו לדור שלם בקיבוץ בפינת החי. שרי השאירה אחריה מורשת של טיפול בחיות, אחריות אישית ואהבה גדולה למקום. החזרנו החודש את פרוייקט הגידול אישי! להסתובב בימים אלו בפינת חי, כשהילדים שם עם החיות שלהם, עושה צמרמורת ומעלה אינסוף פרטי נוסטלגיה אצל המבוגרים (וכולם מוזמנים לספר סיפורי גידולים אישיים בתגובות באתר). העבודה עם החיות מכניסה רוגע בקרב הילדים, ותוך כדי הם לומדים הלכה למעשה אחריות, כבוד ויוזמה. הכל נעשה בהנחיה וליווי של ליפז, שלומית ברזילי ומתן.

ed2

נקר – התנדבות באקי"ם וסופ"ש חמים

ילדי קבוצת נקר התחילו להתנדב באקי"ם. הם נוסעים לרעננה פעם בחודש, משתתפים בפעילויות של המקום ונתרמים לא פחות בעצמם. פרויקט יפה וחשוב. כל הכבוד. כמו כן, פתחנו את עונת הגשמים בסוף שבוע עם לינה בנקר, שכולו בסימן חורף. בין השאר הכינו לעצמם "חם צוואר" (בתמונה). היה כיף!

ed3

נעורים – "מפגש סיפור" עם פיני טוכמכר

ב"מפגש סיפור" אנחנו פוגשים פעם בחודש דמויות עם סיפור מעניין מההיסטוריה של הקיבוץ ובכלל. המפגש הראשון היה עם פיני טוכמכר. פיני שיתף על תחושת השליחות והאידאולוגיה דרך סיפור הקמת הקיבוץ. התמונה אמנם לא כל כך מוצלחת אבל השיחה היתה טובה ומרתקת! תודה פיני!

ed4

תנועת נוער – האיחוד החקלאי, סמינר הדרכה

צוות ההדרכה כולל מדריכים מנקר ורכזות הדרכה מהנעורים. הם מעבירים פעולות אחת לשבוע לילדי כיתות ד'-ו', ועידן הגרעינר מעביר פעולות לכיתות ז'-ח' ולנעורים. צוות ההדרכה יצא לסמינר שהתקיים בתל אביב ומטרתו גיבוש צוות ההדרכה ועיסוק במהות ההדרכה והחינוך. בסיום הסמינר הצטרפו המדריכים לעצרת לזכרו של יצחק רבין ז"ל.

ed5

הודעות:

  • החודש עתידים הנקרים לעבור למועדון החדש מתחת לחדר אוכל, נשמח לקבל ציוד (ספות, שולחנות, וכו').
  • אנחנו בודקים אפשרות לקורס מרוכז ללימודי נהיגה על טרקטור. באם יש חברים המעוניינים ללמוד נהיגה על טרקטור מוזמנים לפנות אל עדי או שחר (מדריך נעורים).

לסיכום, המון תודה לצוות המסור, בזכותכם הילדים שמחים, בטוחים, ונמצאים בלמידה חברתית מתמדת!

נתראה בחודש הבא…

  • מי זו בלבן?

    בת משק?

  • למי זו בלבן

    למי שלא ידע זו לי שלמון אחות של עמית ואורי בת של זאביק ותמר ונכדה של שוש ואריה ואחיינית של ארז ונורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.