"לומדים בצוותא"

למה? כי לפעמים הילדה צריכה עזרה בשיעורים ואני חוזרת מאוחר. כי הילד שלי יכול לשבת רק כשהוא במסגרת ברורה, כי למידה בצוותא היא הדרך היחידה בה הבת שלי מצליחה ללמוד כמו שצריך למבחן. כי אני גרוע במתמטיקה. כי קשה לי להילחם איתו כל יום על הכנת שיעורים. כי השיעורים הפרטיים מרוששים אותי. ועוד.

מה? ימי שני, 17:00-19:00 בבית אליהו מידי שבוע. מתנדבים מבין הורים (גם כאלה שכבר יש להם נכדים…) או הורים לעתיד, יישבו למשך כשעתיים בבית אליהו בשעות אחר הצהריים, והמקום יהיה פתוח לכל ילדי הקיבוץ, מכיתה א' עד כיתה יב',  שיוכלו להגיע ולהיעזר בהורים לצורך הכנת שיעורי בית ולמידה למבחנים.

מי? יוקם מאגר של מתנדבים שיחולקו על ידינו לתורנויות. בהתאם לכמות המתנדבים תיקבע תדירות התורנויות. התפקיד מצריך עזרה לילדים בשיעורי הבית בכל המקצועות. פשוט לשבת על יד הילד או הילדה ולהכין איתם את שיעורי הבית, להסביר, להקשיב, לייעץ.

דרישות התפקיד – סבלנות, הכלה ורצון. זהו. ואם לא אבין בחומר הנלמד? לא נורא. או שההורה שאיתי במשמרת יסייע, או שאנסה להבין תוך כדי תנועה, או שאתקשר ליועץ בתחום הדעת מתוך מאגר המתנדבים ואבקש את סיועו.

איך מתקדמים? הפתיחה תהיה אחרי שנמלא את מאגר המתנדבים. בינתיים כל אחד ישאל את עצמו האם הוא מעוניין ויכול להשתתף ולתרום, בתקווה שגם הילדים והוריהם יימצאו ביוזמה כתובת טובה עבורם.

היוזמה בתיאום עם עדי רכזת החינוך.

מוזמנים לפנות אלינו למייל – shiromri@nirel.org.il, או בע"פ.

שיר ועמרי

  • עמרי ושיר

    כמות המתנדבים מרשימה ועברה את ה-10. תודה לכולם. הפרוייקט ייצא לדרך בקרוב, כשהשיפוץ בספרייה יושלם.
    האתגר הגדול יהיה לגרום לילדים לחשוב שזה משהו ששווה להם לבוא אליו.
    ניתן עדיין להתנדב.
    שיר ועמרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.