יום העצמאות 2015

ועכשיו גם הגיעו הסרטים…

ריקוד ילדי הגנים

ריקוד כחל

ריקוד עורבני

ריקוד צעירים

ריקוד נשים

סרט חיילים

קולית – השיר על הארץ

קולית – מדינה קטנה

קולית – יכול להיות שזה נגמר

IMG_2804 (Custom)

IMG_2795 (Custom)

IMG_2762 (Custom)

 • הבארים

  תודה לאסתר, שיר וכל חברי הצוות. היה חג אמיתי – ובמיוחד לראות כל כך הרבה חברים וילדים על הבמה – התחדשות מרגשת.
  לאיתנות הקיבוץ ולתפארת מדינת ישראל !!!

 • אריאל בוזו

  היה כיף! הייתה אוירה טובה לאורך כל הערב המושקע, המכובד והמכבד. חשנו גאווה גדולה להיות חלק מהערב!
  כל הכבוד למארגנים!

 • עושה רושם

  שהיו ריקודים מושקעים מאוד

 • גם עושה רושם

  שאיכות הנשים בקיבוץ מרקיעה שחקים מאז כניסת הנקלטות

 • מסקנות

  נמחקה תגובה

 • לולה ועמיקם רגב

  ביודעינו איזו השקעה נדרשת להרים את ערב יום העצמאות לציבור כה גדול
  אנו מצטרפים למברכים, מאוד שמחנו ונהנינו – יישר כוח לשנים הבאות.
  בנקודה אחת נעלבנו ונפגענו וזו כתובות האש "תן לנו ארץ אחרת" שלא
  הצליחו להדליק ומוטב כך. הטכס משדר רצינות מסוימת מותאמת לחג בקיבוצינו ולא מסיבה היתולית של בני הנעורים ואין לתת להם יד חופשית ולמדריך חייבת להיות אחריות.

 • עמרי

  לולה ועמיקם היקרים, אני מבקש להציע הסתכלות נוספת. אנחנו מכירים את הנוער שלנו ואת האיכויות שלהם. בין השאר, זה בא לידי ביטוי בהתנדבות של רבים לשנות שירות ויציאה לשירות צבאי משמעותי. אז אני דווקא רואה בכתובת הזאת אמירה וביטוי שלהם לחוסר שביעות רצונם ממה שקורה במדינה, תוך רצון שיהיה פה טוב יותר ומתוך הבנה שגם עליהם מוטלת האחריות לגרום לשינוי כזה.

  זאת הפרשנות הצנועה שלי. שבת שלום,
  עמרי

 • גיא בארי

  עד כה הייתי בטוח שהכתובת הייתה "אין לנו ארץ אחרת". דעתי האישית היא שמזל שהיא לא נדלקה (ואולי לא במקרה…). אני רוצה להצטרף לדבריהם של לולה ועמיקם. בעיניי זו לא פחות מבושה שכתובת כזו מונפת ביום העצמאות. אפשר לפתח דיון שלם על איך מעבירים ביקורת ואיך עושים מחאה אבל אני חושב שבני הנעורים הגזימו (אני מקווה שלא במודע).

 • תבל קציר

  דבר ראשון שאני רוצה להגיד כחבר בנעורים זה שעבדנו על הערב הזה חודש בהשקעה רבה והמון מחשבה וכמעט שלא מעריכים אותנו על זה.. אני אישית שמעתי תגובות בודדות של הערכה ותמיכה וניתן לראות זאת גם באתר שכלל לא התייחסו למאמצים שהשקענו.. זה בכלל לא מובן מאליו שכעשרים נערים ונערות עובדים חודש שלם בשביל רבע שעה "הופעה" לקיבוץ ללא כל תמורה וככל הנראה גם הערכה! דבר שני שאני רוצה להתייחס אליו זה הכתובת המדוברת "תן לי ארץ אחרת" שנכתבה בעקבות הבחירות, לגמרי בהומור וללא כל טיפה של רצינות ואני באמת מצטער בשם הנעורים אם מישהו נפגע מכך.. דבר שלישי ואחרון, לדעתי זו בושה שאנשים מגיבים באתר הקיבוץ תגובות מבזות ופוגעות בעיקר כשהן באות באנונימיות מוחלטת ובפחדנות, אם יש לכם טענה כלשהי או ביקורת אנחנו מספיק בוגרים כדי לקבל אותה ולנסות להבין ולתקן.. אני מאמין שמי שכותב תגובות כאלה הם קצת מעל גילי אבל לדעתי בכלל לא בוגרים והוגנים כלפי מקבלי הביקורת, תודה ולילה טוב לכולם!

 • הבארים

  בעקבות הדברים שנכתבו התעורר דיון ער במשפחתנו, וזה מצויין שניתן להעלות את הדיון באופן פומבי וציבורי. ראשית לדבריו של תבל – אני נמנית על אלה (והם רוב החברים לדעתי) שמאוד מאוד מעריכים את העבודה שהנעורים משקיעים, וגם חשוב לי להיות נוכחת בטקס הזה, וגם להגיד תודה. אז אם יצאתם בהרגשה שלא קיבלתם את ההערכה הראויה – אז אני מבקשת בהזדמנות זו לתקן את שראוי לתקן.
  ולעניין הטקס – באופן כללי, טקס הוא מעמד שנועד לציין משהו חשוב, ויש בו מן הקדושה (המושג קדושה הוא הבדלה בין דברים רגילים יומ-יומיים לבין דברים חשובים, נעלים, שיש בהם ערך חשוב לאנשים פרטיים ולציבור שלם.) טקס הדלקת המשואות וכתובות האש מציין כמו בכל מדינת ישראל את המעבר מיום הזיכרון ליום העצמאות. אלה רגעים שיש בהם משום הקדושה. אלו רגעים קשים, לא פשוטים, בסופו של יום קשה מנשוא ליום שיש בו גאווה, הזדהות ושמחה. (מעבר מלאכותי, שהרגשות שלנו לא תמיד יכולים לעמוד בו). הרגעים האלה, הכל כך חשובים, הופקדו בידי הנעורים לדורותיהם, והם עומדים במשימה בכבוד רב.
  מול הרצינות והמעט פאתוס של הדלקת המשואות יש מקום גם להומור, קצת ציניות, וגם ביקורת. הנעורים נותנים דרך הכתובות את נקודת מבטם על הקיבוץ, ועל החברה הישראלית בכלל, ויש לזה מקום, וזה אף מבורך בעיני. יחד עם זאת צריך שיקול דעת, קצת ממלכתיות, והאיזון הזה שלא קל להשיגו, צריך להתקיים. בימים אלה – מפסח, דרך יום השואה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ועד יום העצמאות – הרגשות שלנו מאוד חשופים ופגיעים.
  הנעורים והמדריכים יעשו טוב אם יקחו זאת בחשבון.
  ושוב תודה לכל מי שטרח ועשה לכולנו חג יפה ומשמעותי, נטע

  • מערכת האתר

   נמחקה תגובה

 • מערכת האתר

  נמחקה תגובה

 • אחת האמהות

  היה טקס יפה מאוד
  כל הכבוד לילדי הנעורים על העבודה הקשה בהקמת כתובות
  האש! המשפטים היו מאוד מצחיקים וכולם הבינו אותם!
  ואז מה אם נפלה כתובת אחת, מה קרה? אפשר לחשוב…
  חג עצמאות שמח!

 • לאחת האמהות..

  למי איכפת שנפלה כתובת? מה את מוסיפה שמן למדורה?!?

 • קוני

  לא מבין למה יצא הקצף דווקא על "תן לי ארץ אחרת". ארץ היא גם מדינה ומותר ורצוי לשאוף לארץ אחרת, במובן של ארץ שונה במהותה מזו שיש לנו. ארץ שיש בה יותר צדק, חסד, זכויות אדם וחופש. מותר לקוות לארץ אחרת, מתוקנת וממי יש לקוות לכך אם לא מבני הנוער? אז, הנה אני מצטרף לקריאה: תנו לי ארץ אחרת, כי ארצי שינתה את פניה.
  ואם כבר נפתח דיון בנושא, תנו לי ארץ שגם מכבדת את נופיה ואת סביבתה ואת האויר שהיא נושמת, ואולי זה הזמן להפסיק לזהם את האויר, ביום העצמאות, במיוחד ביום העצמאות עם כתובות האש ששיכות לעידן אחר. אולי נחפש דרך אחרת להביע בה את שמחתנו, אולי אתם בני הנעורים תציעו דרך חדשה אם פחות אש ויותר אור?
  ולסיום, מילת תודה לכל העושים במלאכה, מאוד נהנתי מהמסיבה המושקעת שנערכה בחלק השלישי של הערב, בחדר האוכל. תודה.

 • מיכל קינן-אייכלר

  כחברה חדשה, התרגשתי מאד להיות חלק מקיבוץ, שמעמיד טקס כל כך מושקע ומרגש בערב יום העצמאות.
  לפני שהגענו לכאן גרנו במשך עשר שנים בקיבוץ אחר. העובדה שכל כך הרבה אנשים לוקחים חלק בערב כזה, כלל אינה מובנת מאליה – ואותי מאד מרגשת ומראה לי שהגעתי למקום הנכון בשבילי. התפעלתי מההשתתפות הרחבה בהכנת הטקס, בארגון הערב, בסידור חדר האוכל, בהכנת הכריכים, בווידוא שהכל יתפקד, בהנחייה ובהשתתפות בשני חלקי הטקס ועוד המון דברים שמאחורי הקלעים.

  הנעורים ושחר אכן ראויים לכל התפעלות, על שעמלו והכינו את כתובות האש המרשימות וגם שיתפו את הצעירים יותר מנקר ועורבני, והעניקו להם תחושת שייכות במשהו גדול שהלך והתרקם במשך חודש שלם.

  תודה על חגיגת עצמאות מרגשת ומשמחת!

 • הורה מודאג

  ילדי הגנים נראים קצת מבואסים בריקוד שלהם…

  • להורה מודאג

   זה שביזות יום העצמאות

   • DT

    או שהם התבאסו שהם מפסידים ריאל – אתלטיקו…

 • לנוער הניפלא שלנו!!

  אתם נהדרים!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.