"לומדים בצוותא" – מחשבים מסלול מחדש

היוזמה הזאת שבכותרת, לפיה יחכו מידי שבוע מתנדבים בספרייה על מנת לסייע לילדים בשיעורי בית, נוסתה במשך חמישה שבועות וכמות הילדים שניצלו אותה היתה זניחה וזעומה.

אז ברור לנו שצריך לשנות. אנחנו עדיין מאמינים בכל ליבנו בחשיבותה של התגייסות קהילתית לצורך עזרה ותגבור לילדנו בתחומי הלימוד השונים. בחזוננו, היוזמה הזאת בהחלט יכולה לבוא במקום שיעורים פרטיים שעולים מאות שקלים למשפחה או למערכת החינוך.

ולכן, לאחר התייעצויות עם הורים, החלטנו לנסות מתכונת חדשה.

יוקם מאגר של הורים (והורים לעתיד, ודודים, וסבים/סבתות – כל מי שמעוניין) מתנדבים על פי תחומי דעת. המאגר יהיה קיים באתר וילד או קבוצת ילדים שירצו תגבור בתחום דעת ספציפי, אם לקראת מבחן, אם בשל חומר לא מובן ואם בשגרה, יוכלו לפנות ישירות למתנדב או דרכנו, ולתאם מפגש אחד או יותר, בהתאם ליכולותיו של המתנדב (נכתב בלשון זכר מטעמי עצלנות).

לדוגמה – אם בכיתה ד' יש בשבוע הבא מבחן באנגלית, יכולה להתארגן קבוצת ילדים שתפנה לקרן תשבי (קרן מאשרת את היותה דוגמה) ותתאם איתה מפגש או שניים לתגבור. אם קרן לא יכולה השבוע יותר מפעם אחת, אך יש עוד הורים שהתנדבו לעזור באנגלית, ניתן לתאם איתם וכך לייצר מספר מפגשי תגבור.

כל הצדדים מרוויחים.

אנחנו מזמינים את כל מי שמוכן להיות חלק מהמאגר לפנות אלינו למייל בשבוע הקרוב. נא לציין את תחום או תחומי הדעת בהם תוכלו לסייע. בעוד שבוע נפרסם את המאגר ונצא לדרך החדשה.

shiromri@nirel.org.il

שיר ועמרי

 

  • AR

    יוזמה מבורכת!
    כל הכבוד לעוסקים במלאכה, מארגנים ומתנדבים כאחד.

  • YS91

    עלו והצליחו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.