מפרקים ומקימים

בשבת הקרובה (16/5) בשעה 17:30 נפרק את שדרת הדגלים מיום העצמאות, ונבנה את הבמה לחג השבועות.

עזרתכם נחוצה ונשמח לראותכם נותנים יד.

תודה מראש,

צוות התרבות

 • טרומפלדור

  אגיע

 • הלן קלר

  גם אני מגיעה

 • איל רונן

  כנראה לא הפורום המתאים..
  מישהו יכול להסביר לי מה הסיבה להלעאת שכ״ד לבני המשק..
  ומדוע קובעים שתהיה העלאה לפני אסיפה?

 • לאייל

  זו המלצת הנהלת הקהילה לאסיפה(אחד מכמה צעדים כמו קיצוץ רוחבי בענפי הקהילה של 10%)והיא לכל הדירות(לא רק בני משק)ניתן להסתייג(באמצעות חבר קיבוץ)באסיפה לקראת הקלפי אבל יש לזכור שאת הגירעון צריך לסגור – נימרוד

  • קוני

   את הגרעון צריך לסגור! אבל אם אין מערכת בקרה תקציבית, אין ערובה לכך שמה שנחליט הוא מה שיבוצע! על הגרעון של 2014 לא החלטנו, הוא פשוט בוצע.
   קיצוץ רוחבי הוא פתרון נח, בעיקר כשלא מתמודדים עם האתגר האמיתי, ביטול מישרות לא נחוצות, סגירת פעילויות מיותרות וצימצום הוצאות.
   לפני שמעלים שכ"ד כדאי ליישם את דו"ח הביקורת על ענף הדירות.
   כל מי שאכפת לו, מוזמן להגיע לאסיפה, לדבר ולהשפיע, די לקטר!

 • איל רונן

  תודה

 • קולקובסקי

  נמרוד שבוע טוב ,
  אשמח לדעת שטעות בידי אבל נדמה לי שחובות החברים הבנים והתושבים
  לקבוץ הוא עצום !
  תלי

 • דפנה

  מה זאת אומרת לכל הדירות, מי עוד משכיר דירות?

 • נימרוד אתה רציני?

  הדרך היחידה שאני יכול להסתייג היא דרך חבר קיבוץ שייצג אותי?!?
  בחור צעיר

 • דניאל

  לבחור הצעיר,
  אם אתה רוצה להביע את מורת רוחך על העליה בשכר הדירה, אתה יכול לעשות זאת אל מול הנהלת קהילה או באסיפה. אם אתה רוצה להעלות הסתייגות רשמית על העלאת שכר הדירה, אתה לא יכול לעשות זאת לבדך אלא דרך חבר/ת משק. זאת מכיוון שמדובר בסעיף בתקציב הקהילה. היות ואתה לא חבר קיבוץ, אתה לא יכול לקבוע דברים הנוגעים לתקציב הקהילה. זה כמו שאתה לא יכול להצביע בקלפי של הקיבוץ. לצורך העניין, התערבות שלך בתקציב הקהילה משול לכך שאני אתערב לך בהוצאות ובהכנסות האישיות שלך. אם תמצא חבר/ת קיבוץ שמסכימים איתך, הם יוכלו להעלות הסתייגות רשמית בנושא.

  • מערכת האתר

   נמחקה תגובה בעילום שם

  • קשה לי להבין

   למה נמרוד צריך את ההגנה שלך.

 • קוני

  מוטו: הגרעון הוא יתום (הוסבר, הוכרע והונצח, אמש באסיפה)!
  נ.ב.
  אל תבלבלו לנו את המוח עם הצעות…אין לנו זמן לרעיונות חדשים…אנחנו כבר חשבנו בשבילכם על הכל…יהיה בסדר.

 • לקוני

  אז מה עושים?
  מצביעים נגד אישור תכנית המשק ותקציב הקהילה בקלפי?

 • למעשה

  הפיתרון היחידי שהוצע לצמצום הגירעון בתקציב הקרוב הוא הגדלת שכר הדירה של הבנים.
  ממש חשיבה מבריקה שתוביל לשינוי.

  ואל תמכרו לנו שהפסקת התשלום על ביטוחים כפולים מעיד על התייעלות, זה מעיד על הפקרות שנמשכה מספר שנים.

 • דניאל

  ללמעשה:
  בשבילך, כל פתרון שלא כולל את ביטול העלאת שכר הדירה לבנים הוא לא פתרון.
  עובדה היא כי כדי לצמצם את הגרעון ביצעו קיצוץ רוחבי של 10% בקהילה. אבל זה לא מעניין אותך, אז זה לא פתרון. עובדה היא שעןבדים על העברת יותר רווחים מהעסקים לקהילה. אבל שוב, זה לא מעניין אותך, אז זה לא פתרון.
  בגלל עליית המדד השנתית, אם מחיר של כל מוצר או שירות לא עולה כל שנה ב2-5%, המחיר שלו בפועל יורד (כי ב-100 ש"ח לפני שנה היה אפשר לקנות 100 מסטיקים, והשנה רק 97). מה זה אומר, שאם מחיר הדירות לבנים לא עלה במשך 3 שנים, סיבסוד הבנים בפועל גדל באותן שנים בתחום הדירות ב- 10%. האם התקבלה החלטה רשמית על העלאת סיבסוד הדירות לבנים? לא. כמובן שהדבר נכון גם לכל שאר השירותים בקיבוץ (כן, גם החינוך שאני משלם על ילדי, רק ששם המחירים עלו בשנה שעברה בדיוק בשביל לגשר על העליה הזו במדד). לכן טוב יעשה הקיבוץ אם יעדכן את מחירי השירותים שלו כל שנה ולא כל כמה שנים, מה שיוצר חוסר הבנה ומירמור. כך ימנעו עיוותים בהחלטות הקיבוץ על הסיבסודים השונים ושיעורם.
  חץ מזה, בהנהלת הקהילה דנו בהצעות נוספות לצמצום הגרעון. הם החליטו על מה שהחליטו אחרי שחרשו את הנושא. אבל זה גם לא נחשב, כי מה שמעניין אותך זה שכר הדירה ותו לא. לכן את/ה קובע שהפתרון היחידי לגרעון הוא להתעלל בבני המשק.
  אגב, אני מסכים איתך על כך שהברדק עם הביטוחים זו הפקרות. חובה להסיק מסקנות שימנעו הישנות מקרים כאלו.

  מה עושים?
  לא הצלחתם לשכנע באסיפה כי הייתם בדעת מיעוט? יש לכם השגות על התקציב? הגישו הסתייגויות. לכל חבר יש את הזכות להגיש הסתייגות לתקציב. דוגמאות להצעות להסתייגויות:
  הצעה מס' 1 להסתייגות: לסגור את הגירעון ע"י העלאת מיסי הקהילה.
  הצעה מס' 2 להסתייגות: לסגור את הגירעון ע"י קיצוץ רוחבי בקהילה של עוד 5%.
  הצעה מס' 3 להסתייגות: לסגור את הגירעון ע"י הפרטת התקשורת בתקציב הקהילה (כבלים וכו').
  הצעה מס' 4 להסתייגות: לסגור את הגירעון ע"י הפרטת תחזוקת הבתים.
  הצעה מס' 5 להסתייגות: לסגור את הגירעון ע"י הפסקת השקיית הדשאים הציבוריים בקיבוץ.
  הצעה מס' 6 להסתייגות: לסגור את הגירעון ע"י ביטול כרטיסי אשראי דרך הקיבוץ ומעבר של כל החברים לחשבונות בנק מחוץ לקיבוץ (הפרטת חלק מהנה"ח).

  יש לכם הצעה יותר טובה לדעתכם מאשר הפתרונות שהוצגו בתקציב? תגישו הסתייגות, תארגנו תמיכה ציבורית בהסתייגות שלכם. לא תשיגו תמיכה בקלפי? זה מה יש. כנראה שהרוב לא חושבים כמוכם. השגתם תמיכה- כל הכבוד.

  • מערכת האתר

   הוסרה תגובה אנונימית

   • מערכת האתר

    הוסרה תגובה אנונימית

  • דמוקרטיה?

   מתחיל להרגיש יותר כדיקטטורה עם המחיקות החוזרות ונשנות. לא כל תגובה ראויה למחיקה, אלא יותר להרהור והבנה של מה עומד מאחוריה.

 • נדב רונן

  דניאל היקר,
  תגובתך אמנם עניינית ויש מקום לדעתי לדון בהצעות להסתייגויות שהצעת בתור פתרון לסגירת הגירעון (גילוי נאות- איני חבר משק ואין לי זכות הגשת הסתייגות).
  אבל, הנתונים אותם אתה מציג על שכר הדירה של הבנים פשוט אינם נכונים. ע"פ דפי התקציב שבידי שכר הדירה עלה ב-07/12 ב-29 ש"ח שהם היו 4% משכר הדירה בזמנו. לאחר מכן, ב-04/14 שכר הדירה עלה ב33 ש"ח שהם היו 4.4% משכר הדירה. כלומר במהלך השלוש שנים האחרונות שכר הדירה (לפחות בדירת חדר וחצי שאני גרתי) עלה ב8.4% מצטברים, עד כמה שאני יודע מדד תשומות הבניה עלה בשלוש שנים האחרונות ב3.8% ומדד המחירים לצרכן עלה ב1.4% כך שזה לא נכון ש"סיבסוד הבנים עלה ב10% בשלוש שנים".

  מעבר לכל המספרים אני חייב להגיד שאנו הבנים (במיוחד אלו שעם ילד או שמצפים) מרגישים במילכוד. מצד אחד הקיבוץ לא יכול לקלוט אותנו בצורה של בניה חדשה ומצד שני שכר הדירה שלנו עלה בשלוש שנים האחרונות ועכשיו צפוי לעלות ב10%! משפחה עם ילד פה בקיבוץ משלמת מחירי חינוך מלאים ללא סיבסוד מה שמביא אותה להוצאה של מעל 7000ש"ח בחודש בלי שפתחה את הפה. החיים שלנו בקיבוץ- החבריים שלנו, הקהילה שלנו, העבודות שלנו והמשפחות שלנו. אנו לא נעבור לאחד המושבים בסביבה גם אם שכר הדירה יעלה ב1000% כך שאנו דיירים שבויים.

  לפני כ-6 שנים הקיבוץ קיבל החלטה להמיר דירות צעירים לדירות קבע (בעקבות מצוקות בניה שונות שאני לא בקיא בהם). החברים קנו את הבתים האלו במחירי רצפה וזו הייתה ההחלטה שגרמה בין היתר למצוקת הדיור בדירות הבנים שאליה לא נכנסתי בכלל. אם רק יורשה לי להזכיר לחלק מאותם חברים שבית כיום בקיבוץ עולה בערך פי עשרה ממה שהם שילמו, וגם בלי העלאת שכר הדירה המוגזמת הזו ספק אם יהיה לבנים פה את המימון הדרוש.

  לא הגיוני לדעתי שגירעון בתקציב הקהילה נופל בעיקרו על בני משק ללא השתתפות ה"קהילה" עצמה בסגירת הגירעון.
  אנו רוצים לבנות פה בית, להקים משפחה, לגדל פה את ילדינו ולהיות חלק מהקהילה הזו שהיא הכל בשבילנו אבל כרגע זה נראה רחוק מאי פעם..

  • כל מילה בסלע

   יישר כוח נדב.

 • איל רונן

  שלום לכולם,
  אשמח גם להביע את דעתי בנושא.
  אני חושב שיחס הקיבוץ לבני המשק הוא יחס בעייתי מאוד שיכול בהמשך להביא לעזיבה מסיבית (מקווה שאני מגזים..). אני לא יודע מי בעניינים אבל זה חריג שאנשים בגילנו נשארים לגור בקיבוץ (תבדקו בקיבוצים מסביבכם). הכמות היחסית של חברי המשק שבוחרים לגור פה היא גדולה.
  לדעתי זוהי תעודת חוזקה משמעותית לקיבוץ. בני המשק משפיעים על חיי הקהילה בקיבוץ בצורה ישירה. אם זה בחיי התרבות בקיבוץ, באיוש מקומות עבודה שמשפיעים על חיי הילדים בקיבוץ ועוד. אין מה להגיד רוח צעירה מביאה איתה הרבה רצון לעזור ולשפר (לא כל חברה צעירה היא כזאת אבל אני מאמין ומרגיש שכאן בקיבוץ היא מאוד). תשאלו סתם בן משק (מהצעיר ביותר..) שעובר מולכם עד כמה הקיבוץ חשוב לו והאם הוא רואה את עצמו חי פה בעתיד ותקבלו תשובות יפות לטעמי. הפיתויים בחוץ הם מושכים אבל בכל זאת חלק ניכר מבני המשק בוחרים לגור פה (נכון שיש בזה גם נוחות) בעיקר בגלל אידיאולוגיה (אם אפשר לקרוא לזה כך…).
  אני מרגיש שאני כבר קצת חופר כדי להבהיר נקודה אז אני אקצר. לדעתי הקיבוץ לא במקום מאוד טוב ביחס שהוא מעניק לבנים. אני מבין שיש גרעון בתקציב הקהילה שצריך לסגור אבל היחס שאנחנו מקבלים הוא בעייתי. שמעתי הרבה בנים שאומרים שההרגשה היא שהקיבוץ לא בא לקראתנו בהרבה נושאים (בעיקר בפתרונות דיור, קליטה ומחירי השכירות). צריך בסוף להגיע לפשרות כדי לסגור את הגירעון אבל העלאת מחירי ההשכרה באחוז ניכר ובצורה כה פתאומית (כמו הצעת הנהלת קהילה בתכנית המשק ל-2015) היא לא פתרון. אפשר לדבר על ייעול ושטויות אחרות אבל אני חושב שבסוף צריך לשנות את הגישה לבני המשק. לעודד את המשך המגורים שלנו פה בכל דרך אפשרית כי כרגע אנחנו צועדים למקום שבנים יתחילו לאט לאט לעזוב פה וזה לא המקום שהקיבוץ רוצה להגיע אליו. לדעתי זוהי אוכלוסייה שמאוד כדי לשמור עליה, היא נותנת לקיבוץ שלנו משהו מיוחד שאני לא רואה בקיבוצים אחרים (ויש לי הרבה דוגמאות..).

 • לאיל ונדב

  כתבתם יפה – אבל עדיף להיפגש, דלתי פתוחה – באתר לא נפתור את המחלוקות – הן רק מקבלות יותר תהודה, לא תורם לפתרון ומנוצל לא פעם לרעה ע"י אנונימיים. נמצא זמן השבוע לאחר החג – אוהב אתכם – נימרוד

 • אוהב

  לא מספיק להגיד שאוהבים צריך גם להוכיח

 • דניאל

  ל- דמוקרטיה?
  אני לא יודע אם את/ה מתמם או באמת לא יודע איך מחיקות התגובות כאן עובדות. התגובות האנונימיות שנמחקות הן רק אלו שהן פוגעניות כלפי אנשים אחרים. אני מניח שבמקרים האחרונים דברי השבח שנמחקו כוונו אלי. אם אותם אנשים היו חותמים בשמם התגובות לא היו נמחקות. אבל כנראה שאלו אנשים קטנים שמתרגשים לראות תגובה נועזת שלהם באתר, גם אם רק לכמה שעות עד שהיא מוסרת. אלו אנשים שלא שותפים לדיון דמוקרטי. אגב פגיעה בדמוקרטיה- ההערות הפוגעניות האנונימיות פוגעות הרבה יותר בדמוקרטיה, כי הן גורמות לחלק מהאנשים כאן בקיבוץ לא לכתוב תגובות (או לכתוב באופן אנונימי) כדי שלא "למשוך אש" אליהם, וכדי שלא יחטפו תגובות פוגעניות.

  לאיל ולנדב (ולכל הצעירים),
  מי זה "הקיבוץ" שאתם מדברים עליו? זה שלא עושה מספיק בשביל בני המשק? איזה גוף ערטילאי שאפשר להאשים אותו בכל הדברים הרעים (או אלו שלא מקובלים עליכם) שקורים כאן? "הקיבוץ" הזה הוא חברי הקיבוץ. לא רק בעלי התפקידים. לכל חבר קיבוץ כאן יש יכולת להניע דברים פה אם ירצה, אם ישקיע את המאמץ. ואם יצליח לשכנע פה מספיק חברים בדרכו- כי לכל החברים זכות הצבעה בקלפי או באסיפה. אין לזה שום מקבילה מחוץ לקיבוץ (לאותו חרד לדמוקרטיה הקיבוצית שלנו). למה אני מקשקש על זה? כי לכם בני המשק עשרות הורים אשר הינם חברי קיבוץ. הפעילו אותם. לפני שלוש שנים כבר התחלתי לדחוק בבני משק כאן להתחיל ולהפעיל את הוריהם, כדי ששלב ב' של הבנייה המרוכזת לא ידחה שוב ושוב, אלא יקודם ויוזל. האם עשו זאת? לא. רק בסתיו האחרון נרשמה התעוררות בקרב ההורים. אני בטוח שאם לפני שנתיים-שלוש הייתה מתארגנת קבוצה של הורים, היה אפשר להקדים את שלב ב' (אם כי יתכן ואי-מתן אישורי הבנייה היה תוקע את זה).

  נדב- המספרים שאתה מביא על העלייה בשכר הדירה לא מוכרים לי. אני מעודכן במה שהיה באסיפה, שם נאמר מספר פעמים ששכר הדירה עלה בפעם האחרונה לפני שלוש שנים. אף אחד לא חלק על זה. אם יש לך נתונים אחרים, חבל שלא אמרת. תביא אותם לאסיפה הבאה על ההסתייגויות.

  מצטער על החפירות, אבל יש עוד.

  לגבי יחס הקיבוץ לבני המשק. יתכן ויש עוד דברים שהקיבוץ יכול לעשות לטובת בני המשק, אני לא בקיא בכל מה שנעשה, בכל מה שדנו בו ובמה שלא. האם בחנו הוספת ממ"דים (שלא צריכים את אישור רמ"י- רשות מקרקעי ישראל)לדירות בני המשק? לא יודע.
  אבל אתם שוכחים או מתעלמים מהרבה דברים שנעשים כאן לטובת בני המשק. לפני שלוש שנים, ידענו שצפויה לנו מצוקת דיור בקרב נקלטים חדשים בני משק, בשל העדר דירות זולות והמצאות דירות יקרות בלבד בשלב א' של הבנייה המרוכזת. הוצע אז פתרון שכלל בניית 2 בניינים בני 2 קומות עם 16 דירות של כ- 80 מ"ר (הקיבוץ השקיע כסף וזמן בזה כמובן). נכון, זה לא פתרון אידאלי, אין לכל נקלט דשא משלו, מרפסת משלו, דירת קרקע משלו וכו'. אבל זה היה יכול להיות פתרון זמני (או קבוע) להרבה משפחות ויחידים. למיטב זיכרוני, רק בן משק אחד או שניים שרצו להיקלט חשבו על רעיון זה בחיוב. כל השאר לא רצו. למה? כי כאן בקיבוץ אנו רגילים לדירות קרקע. יש לא מעט קיבוצים בהם חברים גרים בדירות בבניינים בני 2-3 קומות.
  יש עוד דוגמאות רבות למקרים בהם הקיבוץ בא לקראת בני המשק, אבל לא המקום כאן לפרט.

  אני חושב שאתם בני המשק תורמים הרבה לקיבוץ, ואני שמח שאתם כאן. נקלעתם לקיבוץ שעדיין אין לו הרבה כסף לכן יכול אולי לעזור לבניו פחות מקיבוצים אחרים, ונקלעתם לתקופת הקפאת הבנייה. אבל אל תבלבלו, הקיבוץ עושה למענכם לא מעט. האם אתם יודעים שיש קיבוצים שלא מוכנים אפילו לקלוט את בניהם לחברות מלאה?
  יכול מאוד להיות שהתקשורת ביניכם לבין הקיבוץ לא טובה. גם אם אני משוכנע בכך שהקיבוץ עושה המון בשביל בני המשק, אם אתם לא מרגישים כך- סימן שיש לנו בעיה.
  אני מציע לקיים מפגש בין כל בני המשק לחברים או להנהלה, כדי לנסות ולגשר על הפערים. שיחות של אחד-על אחד והתכתבויות בטוקבקים לא מספיקות.

  • תיקון קטן לדניאל

   באסיפה נאמר מספר פעמים שהשכר לא עלה 3 שנים זה נכון אבל כל יושבי האסיפה שהינם שכירים, משמע, בני המשק אמרו שזה לא כך ושהוא כן עלה אז זה לא נכון לכתוב כי אף אחד לא אמר אולי יותר נכון שאף אחד לא הקשיב…

  • שלי

   דניאל, אם אתה מזכיר את ההצעה שלא אהבנו אז אולי שווה גם להסביר שכל בן משק היה צריך לקנות בית במחיר של חצי מיליון ש"ח (לא זוכרת אם כן או לא כולל תשתיות) והבית הוגדר כזמני משום שלא ניתן להרחיבו מעל 90 מ"ר. הסיבה שהקיבוץ הוציא כסף על התכניות היא כי חשבתם לברר אם מישהו מעוניין בדבר כזה רק אחרי שהתכניות היו מוכנות. אי אפשר ממש לכעוס על בני משק במקרה זה…

   • קח אישה ובנה לה בית

    שלי, על מה בדיוק מדובר?
    על איזה תכניות?
    לאיזה בתים?
    איפה?
    האם התכניות היו במסגרת בקשה להיתר בנייה או במסגרת ״בואו נדמיין שאנחנו מתכננים משהו ונגיד שפעלנו בעניין״?
    האם הארכיון עדיין מיועד למגורים או לא?
    אם כן – מה קורה עם זה?
    אם לא – מדוע נפל הרעיון?

 • יותם פנר - נקודה למחשבה על חברי קיבוץ ובני קיבוץ

  אני מציין מלכתחילה שאני לא נוגע כאן באף אדם באופן אישי, כל ההשוואות הינם לנתונים כללים במשק, וההשפעה שלהם על חיינו.
  מין הסתם לכל מקרה ישנם מספר נרחב של השוואות. מדובר פה על השוואה כללית.
  מצטער מראש על אורך הכתוב, נדרש ריכוז.
  הנתונים שרשמתי הם לאחר שביררתי אותם מול חברי קיבוץ, אני מקווה שדייקתי.

  השוואה מספר 1:
  זוג חברי קיבוץ עם 3 ילדים בחינוך ששני ההורים מרוויחים משכורת ממוצעת במשק – 9400 ברוטו לכל אחד מבני הזוג – לעומת בן קיבוץ נשוי +1 שגר בשכירות בדירת חדר וחצי.
  א) זוג חברי הקיבוץ אשר מרוויחים שכר ממוצע (9400) ולאחר תשלום מיסים למדינה המשכורת של שניהם יחד היא כ-16,000 ₪ נטו לחודש. כל אחד מבני הזוג מקבל רשת ביטחון של 4000 ₪ לחודש (נשארנו עם 8000).
  מסכום זה יורד רשת ביטחון לכל אחד מהילדים שבמערכת החינוך – כ-2000 ₪ לילד (סה"כ 6,000). נשארנו עם 2000 ₪. ממדרגה זו המיסוי בקיבוץ הינו 5% – 100 ₪ + 600 ₪ לכל אחד מבני הזוג כמיסי קהילה – עוד 1200 ₪.
  בהנחה שהילדים בני 1,3,6 – משלמים ההורים סכום של כ-5000 ₪ לחודש הכולל מיסי קהילה ותשלומים למערכת החינוך.
  ממוצע ארנונה לבית של 100 מ"ר הוא עוד כ-360 ₪ לחודש (עפ"י אתר המועצה).
  מחישוב פשוט: 100+1200+5000= כ-6,300 ₪ תשלומים לקיבוץ בחודש + ארנונה – 6,660 ₪ לחודש.
  ב) בן קיבוץ נשוי + 1, לא חבר קיבוץ.
  שכר דירה (לאחר סבסוד) 2400 ₪ + ילד בגן הילדים 3060 ₪ לחודש
  סה"כ 2400 + 3060 = כ- 5460 ₪ לחודש וזה עוד לפני שהזוג חלם להביא עוד ילד לעולם ולחסוך קצת כסף לטובת בית שיבנה בקיבוץ יום אחד.
  כלומר, בן קיבוץ החי פה 30+ שנים ולא יכול להתקבל לחברות מסיבות רבות הידועות לכולם, משלם כמעט כמו חבר קיבוץ בן 30+, ולא מקבל כל הטבה שזכאי לה חבר קיבוץ. וזה כאמור אני מדגיש בהשוואה של ילד אחד לעומת שלושה ילדים.
  השוואה מספר 2:
  זוג חברי קיבוץ עם וותק של 40 שנות חברות בקיבוץ ותרומה מרובה לקהילה.
  לזוג אחד 3 ילדים בני 30-40 שכבר התקבלו לחברות בקיבוץ ויש להם כבר בתים בקיבוץ, לעומת זוג עם וותק זהה עם 3 ילדים בני 25-35, ששלושתם רוצים להיות חברי קיבוץ וכרגע ממתינים לשלב הבא של ההרחבה.
  א) הזוג ששלושת ילדיו כבר חברי קיבוץ, לרוב אותם ילדים נכנסו לבתים מתפנים או שקיבלו זוג דירות לצעירים והפכו אותם לבית.
  בחישוב כללי שבית מתפנה עולה כ-400 אלף ₪ – יוצא כי שלושת הילדים הללו שילמו יחד 1,200,000 ₪ לאותם בתים והפכו לחברי קיבוץ – אחר כך, אם שיפצו את הבית או לא שיפצו – זה כבר שיקול כלכלי שכל אחד לקח לעצמו.
  ב) הזוג השני – שלושת ילדיו ממתינים לבניית בית בקיבוץ, כאשר יגיע הרגע, עפ"י ההערכות כל אחד מהם יצטרך לשלם מינימום 1,000,000 ₪ לטובת בניית בית.
  יוצא בפועל ששלושת אותם ילדים יאלצו לגייס 3,000,000 מיליון ₪ לטובת בניית בית בקיבוץ.

  לאחר שבצענו את שתי ההשוואות הנ"ל, ניקח פרק זמן בחיים של 5 שנים.
  בפרק זמן זה נראה את הבעיה הכלכלית ואי השוויון שנוצר כאן.
  מקרה 1: זוג חברי הקיבוץ שקנה את ביתו לפני 5 שנים ותשלומיו חושבו בסעיף 1א' (ילדים + משכורת ממוצעת).
  ביתו עלה כ-400,000 ₪ + הוצאות 6,660 ₪ לחודש ( חושב בסעיף 1א) :סה"כ 799,600 ₪ ב5 שנים כולל בית.
  מקרה 2: זוג כאשר אחד מהם בן משק ויקנה בעוד כ-5 שנים בהרחבה אך בינתיים שוכר דירה ומשלם מחיר גבוה יותר על הגנים:
  ביתם יעלה כ 1,000,000 ₪ + הוצאות לחודש של 5,460 ₪ (וזאת בהנחה שהזוג לא מביא עוד ילדים לעולם בחמש השנים הקרובות!!!)
  סה"כ: 1,327,600 ₪ .
  כל זה נכתב לאחר שהחליטו להעלות את שכר הדירה שלנו ב-250 ₪ לחודש שזה יותר מ-10% במכה, לאחר שכבר העלו לנו את השכר ב-10% בשלוש השנים האחרונות, ולאחר ששמעתי אין ספור מילים על ערבות הדדית, בני משק וקליטה, פרות קדושות, שנות ותק, כניסה לכיסים, תקציב, אינטרנט, תקשורת אהבה וכו'…
  בשורה התחתונה, ממה שאני רואה ישנה כאן בעיה אמיתית, ואם יורשה לי לדבר בשם בני הדור שלי והוריו, נוצר פה פער אדיר שנדרשת עליו חשיבה רבה.
  במקרים בהם נחשפתי לבעיות עתיד המגורים, שכר הדירה והגנים הבנתי כי חברי הקיבוץ לא מודעים למכלול הבעיה, ולא מבינים כי הבעיה הזו היא על חשבונם ועל חשבון עתיד ילדיהם.

  אני מתנצל מראש שאני לא מעלה הצעה לייעול ופתרונות במכתב הזה, אני חושב שקודם כל רציתי להציב את הנתונים הללו על המסך על מנת שאנשים יקירו אותם ויתחילו לחשוב על כך.

  בברכה.
  יותם

  • יפה כתבת!!!!!

   מקווה שמי שמשפיע ייקח ברצינות את הנתונים האלו.. ויבינו שבני המשק לא סתם "מתבכיינים" כפי שצוין לא פעם באסיפה האחרונה אלא כי יש פה בעיה רצינית ועמוקה יותר מ-250 שח העלאה…

 • מעניין מאוד

  לפי מה שאתה רושם, חברי קיבוץ קיבלו הטבות לילדיהם במיליוני שקלים לעומת חברי קיבוץ בעלי אותו וותק
  בהחלט נקודה מעניינת

 • נדב רונן

  דניאל- בטח שאתה לא מכיר את המספרים שאני מציג פה כי אתה מסתמך על ה-הנהלת קהילה ש"חרשה" את הנושא כדבריך ולא עלתה על נתוני בסיס כאלה על שכר הדירה של הבנים. כל מהלך עליית שכר הדירה המוגזמת הזו התבסס על נתונים פשוט לא נכונים. נכון, הנתונים האלו עלו מס' פעמים באסיפה גם מפי נימרוד ושוב זה מראה כמה "חרשו את הנושא. כנראה שאפשר "לכבס" קצת את הנתונים כך שיסתדרו בדיוק לפי מורת רוחם של הנהלת הקהילה ויאיר בליץ מנהל הקהילה המהולל שלנו שהגה כזה פתרון מתוחכם.
  דפי התקציב לא משקרים ואתה או נימרוד או הנהלת קהילה מוזמנים לבדוק אותי.

  שיהיה חג שבועות שמח לכולם

 • דניאל

  לשלי- אני לא כועס על בני המשק שלא רצו את פתרון הדיור בר-ההשגה שהוצע לפני כשלוש שנים. שימי לב שכתבתי ש"כאן בקיבוץ אנו רגילים לדירות קרקע". גם בשבילי זה היה פתרון שקשה להתרגל אליו. אבל אם הייתי במצב של לגור בחדר וחצי בלי אופק של מעבר לדירת קרקע יותר גדולה בשנים הקרובות, הייתי הולך על דירת בר-השגה ובעתיד אולי עובר לדירה אחרת. הנקודה היא שהקיבוץ כן עושה למען הבנים אבל יש כאן אנשים שששים רק להבליט את מה שמפריע להם ובדרך מוחקים את האמת והעובדות.

  ל"קח אשה ובנה לה בית"- לא ברור לי אם את/ה באמת רוצה לדעת או רק רוצה להפגין מרירות, זלזול וביקורת כאן באתר. אם את/ה רוצה לדעת דברים- את/ה מוזמן לשאול את מי שרלוונטי לתחום.
  מדובר על תכנית שהוצעה לבנים ונגנזה לפני 3 שנים. התכנית לא הייתה תאורטית, והוצגה בכנס בנים. אם היו מגלים בה עניין הייתה יכולה לצאת לפועל לפני שהוקפאו אישורי הבנייה.
  רעיון הארכיון לא נפל. על הארכיון את/ה מוזמן/ת לשאול כל אחד מצוות הקליטה. אגב, גם הרעיון של הפיכת הארכיון לבית מגורים היה רעיון של נימרוד, שמנסה למצוא פתרונות מחוץ לקופסה למצוקות בני המשק. לפני שנה רוב האנשים זלזלו ברעיון הזה, עכשיו בני המשק עומדים בתור לארכיון.

  ליותם- העלית חישובים נאים, אם כי היית יכול להסתפק בהשוואה של מחירי הדירות- סה"כ ההבדל בין הוצאות בן משק לחבר לא גדולות זה היה חוסך לך כתיבה ולא היית צריך להתנצל על אורך הכתוב (כותב זה שבאופן קבוע חופר בלי סוף). תיקון- שים לב שמחיר בית מתפנה של 400 אלף ש"ח הוא של בית (ישן) בגודל 85 מ"ר. בית חדש בגודל כזה צפוי לעלות בבניה טרומית כ- 800 אלף ש"ח ולא לפחות מיליון.
  אני אישית חי את הנתונים הללו כבר חמש-שש שנים. זאת הסיבה שכבר ארבע שנים אני מנסה לשכנע שלא לדחות את שלב ב', לשנות את עיצובי הבתים אשר תוכננו לשלב א', ולקדם בניה טרומית זולה יותר. עול כלכלי כבד על חברים חדשים (גם בני משק וגם חיצוניים), הוא עול על הקיבוץ ולא רק באופן פרטי על המשפחות.
  מה הפתרונות? הנה כמה פתרונות שיקדמו נקלטים בעיקר, ולא בני משק שרק משכירים כאן דירות (עם כל הצער שבדבר, אני מעדיף לתגמל נקלטים על פני כאלו שלא רוצים להיקלט):
  לבנות בית ראשון של 80 מ"ר (ולא 160 מ"ר). אפשר להסתדר איתו עם שלושה ילדים, לפחות 5-10 שנים. מניסיון.
  לבחון מחדש את גובה תשלום התשתיות הנדרש מחברים חדשים. אולי אפשר לצמצם עוד יותר את עבודות התשתיות? (למרות שהן כבר צומצמו כדי למנוע עוד עליה במחירי התשתיות).
  לחזור לעשות גיוסים/ תורנויות על עבודות תשתית בקיבוץ (לפחות מדרכות אנו יכולים לבנות בלי בעיה). יש קיבוצים, גם מתחדשים, שעדיין עושים את זה. במעפיל שיפצו כך את הבריכה.
  בעתיד, כאשר נסיים לשלם את החובות, יהיה ניתן אולי להוזיל את תשלום התשתיות לבתים חדשים.
  לדעתי, הפתרון הוא לא להתקוטט על 100-200 ש"ח בשכר דירה. זה לא ייתן לכם כמעט כלום וזה לא מקדם אתכם.

  ל"מעניין מאוד"- חברי קיבוץ לא "קיבלו הטבה לילדיהם במיליוני שקלים". יש בני משק שהתקבלו לחברות בתקופה מסוימת, גם כי הגיל שלהם היה מתאים וגם כי הם רצו. מספר הבתים המתפנים היה קטן, ובעיקר אלו שנקלטו ראשונים זכו מהבחינה הזו. אגב, אלו שהתקבלו ראשונים לאחר השינוי (אני ביניהם) גם לקחו סיכון. אף אחד לא ידע למה נכנסים ולקחנו סוג של הימור. היום, בדיעבד, קל להגיד ש"שיחקנו אותה". אך דע/י לך שב- 2008, נימרוד ונירה עברו אצל בני משק רבים וניסו לשכנע אותם להצטרף לחברות. לא פעם ליגלגו עליהם- "שאנחנו נשלם מיסים כ"כ גבוהים?" בסופו של דבר, רק 5 בתי אב רצו (ויכלו) להיקלט באותו סבב קליטה ראשון.

  נדב- כמדומני היית באסיפה. מדוע לא פצית פה אם אתה משוכנע שהנתונים פשוט לא נכונים? במקום זה אתה מעדיף לסנוט באנשים בטוקבקים?

 • דניאל - אמרת אמת ועובדות

  מבקש לקבל עובדות:
  1. האם בכלל מותר לגור בארכיון? להבנתי זה מבנה שלא מיועד למגורים ואין לו היתר בנייה.
  2. הדיור בר השגה שאתה מדבר עליו – איפה תוכנן להקים את המבנים האלו? האם היה לבניינים האלו תב״ע מאושרת? האם זה היה אמור להבנות על חשבון מגרשים לבנייה או כפי ששמעתי, על שטח מגרש הכדורגל?
  3. כתבת ליותם שחבל שהוא האריך בדברים, לנדב אמרת שחבל שהוא לא מסר נתונים באספה.
  לך אני אומר- ששניהם כניראה בדקו קודם כל את הנתונים כמו שצריך ולא זרקו סתם דברים לאוויר.
  בעקבות כך אני אשמח מאוד אם תענה בצורה מדוייקת על 1,2
  4. כתבת למעלה ״התערבות שלך בתקציב הקהילה משול לכך שאני אתערב לך בהוצאות ובהכנסות האישיות שלך״
  מצד שני רשמת: ״הפתרון הוא לא להתקוטט על 100-200 ש"ח בשכר דירה. זה לא ייתן לכם כמעט כלום…״
  אז דניאל היקר, בבקשה אתה אל תתערב לנו בכיס.
  בברכה.
  קח אשה ובנה לה בית

  • שאלות טובות

   דניאל, נשמח לקבל תשובות
   אלו שאולי יזכו לגור בארכיון

   • מערכת האתר

    נמחקה תגובה אנונימית

 • נדב רונן

  דניאל- אכן הייתי באסיפה ואכן טעיתי בכך שהייתי תמים והאמנתי שבעלי התפקידים עשו את עבודתם כמצופה ובדקו את הנתונים לפני שהגיעו לפתרון העלאת שכר הדירה ב10%. כשפונים אלייך עם טענות כלפייך הכי קל הוא להחזיר חזרה ולשאול "למה אתה לא עשית כלום?". אבל את המילים: נבדוק שוב, יכול להיות שאתם צודקים, ט-ע-י-נ-ו- לא שמעתי מאף בעל תפקיד שידו בהחלטה וזה חבל כי זו הגדולה של אנשי ציבור ושל אנשים בכלל- להודות בטעות ולשנות החלטות.

 • יתושים בשבועות

  מבקש להעלות את נושא היתושים לראש סדר היום. על כל משתתף בחג היו בערך חמישה יתושים (מהסוג האיטי של המטקות) האם נגזר עלינו לסבול עד בוא הגשמים הבאים?? אי אפשר להמשיך ככה.

  • מסכים

   חייבים להחזיר את הריסוסים בקיבוץ
   זה היה הפיתרון הכי טוב נגד הזוועה הזו
   או לפחות את הכלובי פלסטיק האלה שהיו תלויים על עצים

   • דפנה

    זה נגד זבובים לא יתושים

 • לצערי

  היתושים היו פה ליפנינו וישארו פה גם אחרינו אני אישית מעדיף עקיצות של יתושים מאשר סרטן וכימיכלים מניסיון משנים קודמות גם עם עושים ריסוס רחב היקף זה לא מונע את התופעה אלה מצמצם אותה ריגעית מה שבטוח שזה משפיע על היכולת הקוגניטיבית והמוטורית של דור ההמשך ויוצר מוטציות בתוכינו שאנחנו שמים אליהם לב רק כאשר הם מתפרצים כמחלת הסרטן שכל אחד יחליט מה הוא מעדיף להתגרד קצת או לרעיל את עצמו בסנו די וכל הדברים האלה שלדעתי לאור העובדה שבארצינו אין מלריה די מיותרים

  • קצת הגזמת..

   יש עוד אופציות, למשל; ייבוש הביצה הענקית שנוצרה באיזור בור הפיל כיוון שהמאגר של רמת הכובש שופך עודפים…
   ואם לא ייבוש אז טיפול במים שעומדים שם. ויש דרכים..(גם לא מסרטנות!)

 • דניאל

  ל"דניאל אמרת עובדות":
  כמו שכתבתי, את/ה מוזמן לפנות לחברי מינהלת הקליטה (אם לא נוח לך לפנות אלי) לברר על נושא הארכיון ודיור בר ההשגה
  ההערה ליותם על ההארכה בדברים הייתה בבדיחות הדעת (לא ראית מה כתבתי בסוגריים שם?. פעם הבאה אוסיף סמיילי קורץ. לגבי הנתונים של יותם- כמו שציינתי, חלקם דווקא לא מדויקים אבל הרעיון המרכזי נכון בהחלט.
  לסיום, אני לא מתערב לכם בכיס. שכר הדירה שייך לתקציב הקהילה.

  נדב:
  אני לא בא להוכיח אותך על טעותך. אני לא מסתפק בהחזרת הבעיה אליך תוך התעלמות מטעויות שאולי נעשו ע"י בעלי תפקידים בקיבוץ, כאשר אני עונה לטוקבקים שלך. כתבתי לך בפירוש שלדעתי בעיות כמו שאתה מעלה יש להעלות באסיפה, בהנהלת קהילה וכדומה- כדי שתהייה התייחסות רצינית ואפקטיבית לטענותיך והדברים יבואו לידי פתרון או שלפחות נקבל תגובה רשמית ועניינית (גם אם לא מקובלת על מי מהצדדים). אלו הכלים הלגיטימיים אשר קיימים בקיבוץ לניהול ענייני הקהילה. אתר האינטרנט אינו מקום לניהול ענייני הקהילה. זה כן מקום להעלות שאלות, רעיונות וטענות. אבל אתה מאוכזב מכך שבעלי התפקידים לא עונים לך באינטרנט? לך דבר איתם. שלח חבר קיבוץ במקומך אם אתה לא רוצה ללכת. למה להתגושש באתר האינטרנט? המציאות מתרחשת גם מחוץ לאתר האינטרנט של הקיבוץ. מהי מטרתך כאשר אתה עושה את זה באתר ולא עושה את זה באסיפה או בהנהלת קהילה? אני שוב קורא לך לבוא ולהציג את הנתונים באסיפה הבאה על הנושא. אם אכן מחירי הדיור הועלו גם בשנים הקודמות בשיעורים שציינת, אזיי הדיון אכן יהיה על הקטנת סבסוד מחירי הדירות לבני המשק (ולא על נושאים כמו הצמדה למדד).

  התייחסות לנושא היתושים- מצטער לא יכול להתאפק:
  מדובר השנה בבעיה לאומית. מי שממורמר על הקיבוץ ובוחר להאשים אותו בכל מה שמאמלל את חייו, יכול לקרוא כתבה כאן:
  http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4659727,00.html
  וכאן:
  http://www.local.co.il/hod-hasharon/125520/article.htm
  השילוב של התפשטות יתוש הנמר האסייתי, וריבוי הגשמים המאוחרים השנה, כנראה שהביאו למכה המוגברת הזו (וגם נוכחות של כנראה זן חדש אפור של היתוש הנמר האסייתי).
  כמו שכבר נכתב, ריסוסים על מקורות מים גדולים לא עוזרים כנגד יתוש זה, המתרבה במקורות מים קטנים. כמו כן הריסוסים אשר זכורים לנו משנים עברו שנעשו בקיבוץ, אכן בוצעו נגד זבובים, אבל קטלניים נגד כל החרקים. הבעיה שהם גם מסרטנים/ פוגעים בפוריות/ גורמים לבעיות נשימה/ אלצהיימר/ פרקינסון וכו' (כל סוג ריסוס ובעיותיו). לא מדובר כאן רק בפגיעה "בסביבה". בעבר הריסוסים הללו גרמו לזחלי המשי בגנים למות אחרי שאכלו עלי עץ תות מרוססים- הילדים של כולנו (וגם אנחנו) אוכלים את התותים מאותם העצים…
  גם אני מעדיף לסבול כרגע את היתושים, להתמרח כל שעה (יש גם אלתושים לא רעילים) ולרדוף אחריהם עם המטקה. נזמין גם דוחה יתושים אולטרסוני באיביי, אולי זה יעזור.

 • קדחת הנילוס

  לצערי, חוץ ממלריה יש עוד מחלות מסכנות חיים שהיתושים מעבירים כדוגמת קדחת הנילוס שנמצאה עכשיו במספר ישובים בארץ. היתושים השנה התגברו משנים קודמות ומדובר על ירידה מאוד גדולה באיכות החיים. אם היו לך ילדים קטנים שחוזרים מהגנים עקוצים מכף רגל ועד ראש ולא יכולים לצאת בגלל היתושים לגן המשחקים אחה״צ, בטוח היית מבין את הצורך.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  האם ישנה אפשרות נוספת להעלות את הרעיון של דיור בר השגה בפני המשפחות הצעירות?
  האם ניתן להזמין את האדריכל בכדי שיציג את התוככנית שוב?
  בפעם הקודמת נכחו בישיבה בנים שלא היו מעונינים בפיתרון שהועלה ומעדיפים לעמוד בתור לדיור מתפנה והתור רק הולך ומתארך……
  נראה לי שכדאי להעלות את הנושא פעם נוספת לקבוצה הצעירה יותר ולראות האם יהיה ביקוש,
  אני נכחתי בישיבה זו לפני שלוש שנים ונראה לי שכדאי לפתוח את העניין בכדי לקדם ענינים ולמנוע בריחת "מוחות" החוצה!
  כולנו רוצים אותכם כאן!!!!
  זוהר

 • פתרון ליתושים

  הבעיה לא בפיל אלא בחצרות הבתים קראו את הלינק הבא על הנמר האסיאתי http://www.niturim.co.il/inner.aspx?pid=1081&gclid=CNP5_7e-3cUCFSrJtAod_ykA0w

 • נמר אסייתי

  רוב היתושים הם לא הנמר האסיאתי. אלא יתושים מזן אחר שלא היו בכמויות כאלה בשנים קודמות.

 • עמוס מנסדורף

  קניתי מחבט חשמלי עם כוח אמפראז' ועדיין היתושים עוקצים

 • צרת רבים חצי נחמה

  לא רק אצלנו http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4661472,00.html

 • צרת רבים נחמת טיפשים

  מצטער אותי זה לא מנחם. לעמוס מנסדורף, איפה קונים את מחבט הפלאים שמפניו כל היתושים האיטיים נמלטים?

 • עמוסי

  באייס
  הבעיה היא שאף אחד לא טרח לעדכן את היתושים שהם אמורים להיות איטיים

 • עמוסי

  אתה מחשמל אחד ועוד חמישה עושים לך קמיקזה על העורף

 • נדב

  דניאל- בעקבות הדיון באתר אכן ניסיתי לקבוע פגישה עם נימרוד אבל זה לא הסתדר וכרגע אני במילואים לשבועיים הקרובים כך שאני אמשיך להעלות את טענותי באתר ברשותך, אגב אני חושב שהאתר כן מתאים לטיעונים שכאלה גם אם לחלק מהחברים לא נעים לשמוע אותם, זו האמת. האסיפה על תקציב הקהילה 2015 הייתה האסיפה הראשונה שהגעתי אליה ולמען האמת די הופתעתי מכמות החברים הדלה שהגיעה, אין לי שום טענות למי שלא הגיע (כל אחד ועיסוקיו) אבל אני חושב שהאתר הוא עוד פלטפורמה לגיטימית להעלות שאלות וטענות מהאסיפה לטובת אלו שלא הגיעו (בנוסף לפרוטוקול שמחולק). כך שמטרתי בהמשך קיום הדיון באתר היא לחשוף בפני כלל הגולשים (שהם חלק נכבד יותר מהנוכחים באסיפות) את ההחלטות הפזיזות לדעתי שקיבלה הנהלת הקהילה. אם וכאשר יתברר ששכר הדירה כן עלה -פעמיים- בשלוש השנים האחרונות אין מקום לדעתי לדון בהורדת הסבסוד כדבריך, אלא אם הנהלת קהילה רואה בבני המשק עסק שמטרתו מיקסום רווחים. מה שאתה מציע פה לדעתי הוא פשוט ׳אותה גברת בשינוי אדרת׳. לבוא ולומר- אם הטיעון הזה לא הלך לנו ננסה להוציא את הכסף מבני המשק בדרך אחרת- זה לדעתי שגוי ומרגיש לי שהתקבעת על כך שסגירת הגירעון תגיע מבני המשק בלבד ללא השתתפות הקהילה עצמה.

 • מערכת האתר

  נמחקה תגובה אנונימית

 • מערכת האתר

  נמחקה תגובה אנונימית

 • דניאל

  נדב,
  אינך צריך את אישורי להעלות דברים לאתר. כמו שכבר כתבתי, אני בהחלט רואה באתר מקום להעלות הערות, רעיונות ואפילו טענות. אבל זה לא מקום רציני לקיים בו דיון רשמי. זה לא מקום שבו בעלי תפקידים צריכים לענות על שאלות. אם הם עושים זאת, יופי. אם לא- אין לך מה לבוא אליהם בטענות. בשביל זה יש ישיבות, אסיפות ופגישות. כאשר אתה "מקיים דיון" באתר, אין בו מקום לכל הדעות. יש בו מקום לדעות של מעט האנשים שכותבים כאן באתר. מי שלא בקיא בנושא ולא יודע את רוב העובדות, בהחלט יכול להתרשם שיש כאן שערורייה. מה גם ששוב- יש דברים שאי אפשר לכתוב באתר, גם מפאת זמן ומקום, וגם מפאת כך שיש דברים שלא כותבים כאן באתר.
  דעתך ברורה לגבי שכר הדירה. מה שאני ניסיתי להבהיר בסיפור ההצמדה למדד, הוא האם בכלל יש כאן הורדה בסבסוד או לא. אם אכן הועלה שכר הדירה בשנים האחרונות בהתאם להצמדה למדד, אזי הדיון הוא אכן על הורדת הסבסוד לבנים.
  עם זאת, הלוגיקה שלך כאן שגויה, אתה הופך לדמגוג ולא מתייחס לעובדות כמו שהן. נניח ואכן העלאת שכ"ד היום משמעה הורדה בסבסוד בני המשק. זה שהנהלת הקהילה מציעה פתרון זה, לא אומר שהיא "רואה בבני המשק עסק שמטרתו מיקסום רווחים". להנהלת הקהילה ולכלל החברים זכות לקבוע כמה יסובסדו בני המשק, כמה תסובסד ארוחה בחד"א, כמה יסובסד החינוך וכו'. בסופו של דבר- זה כסף שלנו החברים. אין שום בעיה ערכית אם חברי קיבוץ ניר אליהו יחליטו להוריד את גובהו של סיבסוד בני המשק. כמו שאין בעיה ערכית שהם יחליטו להעלות את הסיבסוד. כמובן שיש כאלו שהם בעד ויש כאלו שהם נגד וזה בסדר. אם חסר לקיבוץ כסף, אין בעיה ערכית לקצץ בתקציבים. כמובן שצריך לבדוק לעומק איך הגענו למחסור זה ואיך לתקן זאת. אם הקיבוץ היה רואה בבני המשק עסק, מזמן היה הקיבוץ מפסיק לסבסד את בני המשק וגובה מהם שכ"ד מלא, ואם היו עוזבים- הקיבוץ היה משכיר את הדירות לאחרים. אם הקיבוץ היה רואה בבני המשק עסק, הוא היה לפני 7 שנים מפסיק לחלוטין את מימון הלימודים לבנים. זה לא מופרך וזה קרה בקיבוצים אחרים. אם הקיבוץ היה רואה בבני המשק עסק, הוא לא היה משקיע זמן וכסף בקליטתכם לחברות, ובעוד דברים רבים שאני לא אפרט כאן (אם תרצה לשמוע, תבוא אחרי המילואים).
  כמו כן, שוב אתה מתעלם מהעובדה שהקיבוץ פעל בשני אפיקים נוספים לביטול הגרעון מלבד העלאת שכ"ד. קיצוץ של 10% בתקציב הקהילה זה לא פתרון שלא פוגע באף אחד כמו שאתה כנראה חושב. זה אומר שהשירותים שכל חבר קיבוץ כאן יקבל יפגעו בממוצע ב- 10%. החינוך של ילדי יפגע ב- 10%, השירות בחד"א יפגע ב- 10%, פעילות הנה"ח תפגע ב- 10% וכו'. אז אל תחשוב שרק אתם בני המשק "נושאים בעול", רק אתכם דפקו וכו'.
  בנוסף, העלאת גובה סכום הכסף שיועבר לקהילה מהרווחים מהעסקים בקיבוץ כדי להשלים את התקציב, גם היא פוגעת בצורה מסוימת בחברים- בגלל הפגיעה המסוימת במגזר העסקי, שיהיה לו פחות כסף להשקעות וכו'. ז"א- ההכנסות שלנו החברים (דרך העסקים)- יפגעו.
  לסיום, לא ברור לי על מה התקבעתי. בבקשה תסביר שוב. מה שאני הצעתי קודם זה להבין בוודאות אם יש הורדה בסבסוד הבנים או לא. ואז כל אחד יצביע לפי מה שהוא חושב. אני לא מציע אותה גברת בשינוי אדרת. אני לא "מנסה להוציא מבני המשק כסף"- כל מה שרציתי לברר זה האם בכלל מוצעת כאן ירידה בסבסוד בני המשק או לא, ושזה יהיה ברור לכולם. שאנשים לא יצביעו מתוך בלבול או חוסר ידיעה (אם טוענים באסיפה כי יש פגיעה ערכית בהורדת סבסוד לבנים. אבל בפועל ריאלית אין כאן ירידה בסבסוד כי לא הצמידו את המחירים למדד- הטיעון הזה לא רלוונטי).

 • דניאל

  לגבי תוכנית הדיור בר-ההשגה:
  מידת הרלוונטיות של תוכנית זו כרגע נמוכה, היות ובכל מקרה אין כרגע אישורי בנייה. עם זאת, אם יוצת עניין מחודש בתוכנית, אפשר לדבר עליה שוב. בכל מקרה, אם נצליח להוריד את מחירי הדירות בשכונה החדשה כמו שאנו מקווים (לעומת שלב א'), יתכן והפער הכספי בין דיור בר השגה לבין השכונה החדשה יהיה קטן.

 • מערכת האתר

  הוסרה תגובה אנונימית

 • מערכת האתר

  נמחקה תגובה אנונימית. אין לנו כבר כוח. די

 • יתרו

  המחבט עובד ועוד איך עובד . שעות נוספות . הם מרצ'דים על המחבט וכך אפשר לצפות בטלויזיה ללא עקיצות .נשמע אכזרי ?

 • שגיא זר

  אולי עדיף שיהיה אפשר לכתוב תגובות רק אחרי כניסה עם שם משתמש. ככה אנשים יפסיקו להסתתר מאחורי האנונימיות.

  • דפנה

   צודק

 • הדלפה לעיתון ידיעות השרון

  לאותו מדליף שעשה זאת והוציא כביסה מלוכלכת זו מהקיבוץ רק בשביל נקמה,
  אין מקום בקיבוץ הזה.
  פשוט גועל נפש.
  חציית גבולות והרים ממדרגה ראשונה.

 • נטע

  קצת תמימות לחשוב שנחוץ מדליף. האתר פחות לכל דיכפין.
  אם רוצים לקיים דיונים סגורים צריך לשדרג את האתר, ולאפשר גישה לתכנים מסוימים רק לחברים או אנשים רשומים.
  דובר על זה בהקשר של אתר קהילה-נט…
  בברכה, נטע

  • מערכת האתר

   נמחקה תגובה אנונימית

 • AR

  כן בטח ישב לו איזה כתב ואמר לעצמו בוא ניכנס לאתר של הקיבוץ הידוע ניר אליהו לכתבה של מפרקים ומקימים במה בטח יש שם חומר עסיסי לכתוב עליו בעיתון…
  לצערנו זו תמימות לחשוב שלא הדליפו.

 • וגם אם הדליפו

  אפשר לחשוב איזה נוראי זה לדעת שבקיבוץ ניר אליהו יש חילוקי דעות……
  סערה בכוס מים

 • מעשה מכוער!! ברור שהכוונה היתה לפגוע בשמו הטוב של נמרוד.

  אנשים רעים באמצע הדרך אנשים רעים מאוד..

 • נזק, נזק,נזק

  אנשים טיפשים, לא רק רעים. בכל אחד מאיתנו טבועה נפש גם טובה וגם רעה.
  אנשים טיפשים כי הם עושים נזק תדמיתי בין היתר לעצמם ולמקום בו הם חיים: "כורתים את הענף עליו הם יושבים. הם עושים זאת עם המסור של השכן שלקחו בהשאלה מבלי להחזיר"

 • על המדליף לשלם

  .

 • יודעים מי הדליף

  ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.