סאמר הופס – תקנון האליפות הרישמי

תקנון האליפות הרשמי

 1. זהו התקנון הרשמי של אליפות ניר אליהו בכדורסל. החוקים בתקנון זה מחייבים את כל הקבוצות ואינם מותירים פתח לאי הבנות. אם אי הבנות עדיין קיימות יש לפנות לנציג ההנהלה טרם פתיחת המשחקים. תירוצים כמו "לא ידענו שאלו החוקים" יתקבלו על ידי ההנהלה בצחוק פרוע…
 2. המשחקים הם בין 2 קבוצות בנות שלושה שחקנים כל אחת. (קבוצה שתנסה לשתף ארבעה שחקנים בו זמנית תתגלה ותיפסל!).
 3. הקבוצות מחולקות ל-4 בתים בני 3 קבוצות בכל בית. לכל קבוצה יהיו שני משחקים בשלב המוקדם כאשר אלופת כל בית עולה לשלב חצי הגמר. לאחר מכן ייערכו משחקי חצי הגמר, אח"כ המשחק על מקומות 3-4 ולבסוף משחק הגמר.
 4. אלופת הבית היא הקבוצה עם מאזן הניצחונות הגבוה ביותר בבית. במידה וכל הקבוצות תסיימנה עם ניצחון והפסד אלופת הבית תקבע על פי הפרש סלים. (בואו נקווה שגם פה לא יהיה שוויון).
 5. אין רווח בין המשחקים ועם תום אחד מיד יחל הבא. החימום צריך להתבצע על ידי השחקנים בצידי המגרש טרם פתיחת המשחק. לא נעים אבל צריך להיאמר-מטעמי לחץ זמן קבוצה שתאחר לפתיחת משחקה תפסיד הפסד טכני.
 6. כדי לקבוע מי הקבוצה הפותחת את המשחק יזרוק השחקן הצעיר ביותר בשתי הקבוצות זריקת תנאי מהעונשין. קלע-קבוצתו מתחילה במשחק, החטיא-להגנה.
 7. כל משחק הוא עד 8 נקודות או עד 8 דקות. במידה ואחרי 8 דקות עוד לא הגיעה אף קבוצה ל-8 נקודות תנצח הקבוצה הראשונה שתגיע לשתי נקודות הפרש.
 8. כל סל שווה נקודה. סל מעבר לקשת שווה שתי נקודות. (על כל קבוצה לשים לב לספירת הנקודות מפני שישנם שחקנים שנוטים "להתבלבל" בספירה. אך אל דאגה-גם נציג ההנהלה יהיה בין הסופרים).
 9. המשחקים נערכים ללא שופט!!!!!!. שחקן שחושב שנעשתה עליו עבירה ידרוש פאול. לא דרש לא יקבל!. במידה ויש ויכוח הנטייה היא לזכות השחקן המתקיף. אנא גלו בגרות ופיתרו מחלוקות אלו ללא הרמת ידיים מיותרת. הזמנת שופט אינה מתאפשרת מטעמי מגבלות תקציב וכך גם לגבי כוח שיטור…
 10.  זהו כנראה החוק החשוב ביותר, שימו לב היטב: כל מעבר של כדור מקבוצה אחת לשנייה מחייב יציאה אל מחוץ לקשת השלוש והתחלת התקפה חדשה. הדבר תקף באותה מידה לריבאונד הגנה, חטיפה ואיבוד כדור. החוקים השכונתיים הידועים "מסירה מבטלת יציאה" או יציאה מהרחבה אינם תקפים . סלים שייקלעו בצורה לא חוקית ייפסלו!!! (אך הכדור יישאר בידי הקבוצה שקלעה, ואם החטיאה ואיבדה את הריבאונד איבדה גם את הכדור…).
 11. כדור שהתגלגל אל מעבר למחצית המגרש יעבור לקבוצה היריבה.
 12. המשחקים חייבים להסתיים בשתי נקודות הפרש. כלומר: נניח והתוצאה היא 7 לקבוצה X ו-6 לקבוצה Y שקלעה סל השווה 2 נקודות וכעת מובילה 8 לעומת 7. קבוצה Y לא ניצחה והמשחק ישוחק עד 9 (במידה ועדיין נשאר זמן).
 13. אין זריקות עונשין לאחר פאול אלא כדור מהצד.
 14. כל שאר החוקים הם חוקי כדורסל. הכל תקף-צעדים, עבירות תוקף, הקפצה כפולה וכו'.
 15. כל קבוצה זכאית במהלך המשחק לטיים אאוט (פסק זמן) אחד של עד דקה.
 16. עוד 2 דגשים: יהיה חם ולח, קחו זאת בחשבון. כמו כן מומלץ מאוד ואף הכרחי עד חובה לשחק עם נעליים סגורות (לא יחפים ולא סנדלים).
 17. כמעט לפני הסוף: ההשתתפות באליפות היא על אחריות המשתתפים בלבד ואין ביטוח המכסה כל סוג של פציעה, הן פיסית והן נפשית.
 18. אם נותרתם פעורי פה והתחרטתם שנרשמתם-לא נורא. זה גם ככה מאוחר מדי לפרוש. הפאדיחה תהיה גדולה מדי…  חוץ מזה נעודד ונאמר שזה לא כל כך נורא והחוקים פשוטים הרבה יותר מכפי שהם נראים.  אם יש לכם שאלות פנו אלינו בזמן הנותר ובינתיים, לימדו ושננו ובהצלחה!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.