ארוחת שישי בחדר אוכל+קבלת שבת

חברים שלום, להזכירכם ביום שישי מתוכננת קבלת שבת עם ארוחת ערב. התפריט פורסם. עלות למבוגר 50 שקל. ולילד מעל גיל שנתיים 25 שקל. ההרשמה עד יום שלישי בצהריים.

אנא מהרו להירשם.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  דור צעיר. מדוע לא מפרסמים את המכתב שלכם לציבור? יש שאלות רבות ורצון גדול ליראות אותכם בונים את ביתכם פה איתנו.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   הכוונה למה לא מפרסמים באתר? כי המכתב כן פורסם בציבור, גם במייל וכם בתיבות דואר

 • דור ושלי - בעקבות האסיפה

  בעקבות האסיפה הערב –

  תודה לכל מי שבא, תמך והצביע. הרוב המוחלט הזכיר לנו איזה כיף ומחמם את הלב זה להיות חלק מקהילה מגובשת שמתגייסת גם כשההחלטות יותר קשות. אמנם רק שלב ראשון והדרך עוד ארוכה – אבל כמו שנאמר – הולכים בה יחדיו, החזון ברור והאופק לפנינו.

  תודה על התמיכה, הבנים.

  • לדור ושלי

   גם הנאום המרגש של גדי חימם את הלב

  • אתגר

   לכל מי שהיה באסיפה.
   לטובת כל מי שהצביע בעד משלוח התצהיר למנהל מקרקעי ישראל (או כמו שהאנשים באסיפה כינו את התצהיר "מכתב"), אני רוצה להסביר לכם לרגע את המשמעות של ההצבעה שלכם שכן לדעתי רובכם הצבעתם מתוך לחץ חברתי ולא מתוך הבנת המשמעות של הצבעתכם.

   אתייחס כאן לאחד הסעיפים הבעייתיים שמכיל התצהיר.

   הסעיף דורש שהקיבוץ יצהיר כי כל החוזים שנחתמו עד כה בטלים ומבוטלים. לצערי התרשמתי שלא הרבה מבאי האסיפה הבינו לעומקה את המשמעות של הצהרה כזו. המשמעות של ביטול החוזים היא שכל אלו מאיתנו שבנו או שיפצו את ביתם בסכומים שנעים סביב ה- 1,000,000 ₪ (מיליון ₪) ואף יותר למעשה תורמים את כספם לקיבוץ. הרי לפי חוק החוזים בעת ביטול חוזה נדרשת השבה. באופן רגיל אם נסכים לביטול החוזים הקיבוץ מחוייב להשיב לכל אחד מאיתנו את מיליון הש"ח שהשקיע. לצערי מאחר ולקיבוץ אין את הכסף הזה (שכן הקיבוץ שקוע בחובות) ואין לו יכולת להשיב לכ-40 משפחות (כולל ההרחבה) את כספם אזי למעשה האפשרות היחידה היא שכל אחת מאותן 40 משפחות יתרמו את הסך של 1,000,000 ₪ לקיבוץ. עם כל אהבתי לקיבוץ הזה (ואני בהחלט שמחה שבחרתי בקיבוץ זה כמקום לגדל בו את ילדיי) לא אסכים לביטול החוזה שלי מול הקיבוץ ובטח שלא אסכים לתרום לקיבוץ מיליון ₪ (שעבורם אני ובעלי עמלנו ועוד נעמול שנים רבות).

   לאלו מאיתנו שקיבלו בתים מהקיבוץ, הרי שברגע שמבטלים את החלטת השיוך אזי כשהם יעזבו את הקיבוץ או ילכו לעולמם הם/יורשיהם לא יקבלו את שווי הבית שעומד על כ- 350,000 ₪.

   כמו כן יש בעיות נוספות בתצהיר ובסעיפים הנדרשים בו אך לא ארחיב עליהן כאן.

   עם כל הכבוד לנציג אייל שקם באסיפה והצהיר שבאייל חתמו על תצהיר דומה אז זהו שניר אליהו אינו קיבוץ אייל מכל הבחינות האפשריות. אצלנו זה לא יעבור. זה פשוט לא יתקבל על ידי מנהל מקרקעי ישראל וחבל על בזבוז הזמן ותקוות השווא של הבנים. הדרך בה הבנים יקבלו היתרים היא שיוך. הוצגה באסיפה מצגת ע"י נציג התק"צ ובה סכומים משוערים שאותם כל בית אב יצטרך לשלם בגין שיוך. כך לדוגמא לפי המצגת: לגבי שיוך קנייני – מי שהיה חבר ביום הקובע (27.3.2007) ישלם כ- 78,000 ₪ ולגבי חלופת האגודה (שיוך כמעט קנייני) ישלם כ- 153,000 ₪. מי שהיה חבר לאחר היום הקובע ישלם כ- 300,000 ₪ לגבי שתי החלופות הנ"ל. המחירים מהמצגת נלקחו משווי משוער של הקרקעות שלנו. אני לא מזלזלת בסכומים אלו אך באמת – לפי דעתי זו הדרך היחידה לפתור את בעיית הדיור בקיבוץ. אם לא נזדרז ונחליט על שיוך, מחירי הקרקע רק יעלו ואז כולנו נתקשה לרכוש את הקרקע ושום היתר בנייה לא יתקבל בקיבוץ.
   חבל שחלק מחברי הקיבוץ טרם הפנימו זאת.
   שבת שלום
   אתגר

  • נטלי

   שלי, מדבריך משתמע שמי שלא הצביע בעד איננו חלק מהקהילה המגובשת ואני מצרה על כך מאד. המצוקה שלכם ברורה, הצורך בדיור גם הוא מיידי וברור וגם אני הייתי רוצה לראות פה גל נוסף של קליטה, בוודאי של בנים. עם זאת יש כל כך הרבה שיקולים נוספים לשקול מעבר לרצון שלנו לתמוך בכם והאחריות היא גדולה. המשפחות ממחזורי הקליטה האחרונים השקיעו הון עצום של כסף כדי לבנות פה את ביתם (לרוב מעל המיליון ש"ח), לקחו הלוואות גדולות, שעבדו נכסים וישלמו על כך עוד עשרות שנים, אך התשובות לגבי גורל הכספים שהשקיעו פה לא היו מספקות כלל וכלל. צר לי שיש מי שרואה בחשש הזה כלא לגיטימי או נוגד את הרצון לקלוט אתכם, אני יכולה להגיד לך שלי באופן אישי היה מאד קשה להצביע בעד לפני שינתנו תשובות ברורות לשאלות האלו, שהן שאלות הרות גורל ושלא ניתן להקל בהן ראש. לעניין מורכבות הסוגיה אני מפנה אותך לתגובה של אתגר שנוגעת בקצה המזלג בחלק מהסוגיות הבעיתיות שעוד ניצבות בפנינו ושגם להן אף אחד לא נתן את הדעת באסיפה. אני מבינה שזו עמדה פחות פופולארית, אך גם לה יש מקום בקהילה מגובשת. נטלי

 • מערכת האתר

  נמחקו תגובות בעילום שם

 • זיו גת

  אתגר
  האם את טוענת שמי שהשקיע בבניית ביתו, האפשרויות הן 1. להפסיד הכול (חלופת בבנייה שיתופית ) 2.לשלם תוספת ולקבל שיוך בפועל .

 • עדו

  יש שתי אפשרויות תאורתיות נוספות
  3. לזכות בבג"צ
  4. לא לבנות בקיבוץ

 • סמדר וראובן יוגב

  אנחנו רוצים להגיד תודה ! לכל החברים שלנו , שכמו בכל פעם מוסיפים ומשלימים לנו את הרגשת הבית , שמחים איתנו וממלאים הן את רחבת הריקודים והן את הלב… אז תודה ובשמחות וכן ירבו !

  ( ואם האחראים יואילו אז בפייסבוק "מסתובבים" הסרט והריקוד של להקת הבנים )

 • מברגה

  נמצאה מברגה aig למי זה שייך?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   המברגה שייכת ליהודית מדר.. מי שמצא שיצור איתה קשר בבקשה:)

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כתומה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.