יום הילד 2017

מה זה "יום הילד"?

פעם מזמן שהקיבוץ היה קהילה שיתופית ושוויונית, שונה במתכוון מהעולם הסובב, ולכן אולי גם מבודד יחסית – הייתה שאיפה לייצר אלטרנטיבה גם לפולקלור והתרבות ובהם חגי ישראל. שאיפה תנועתית זו באה לידי ביטוי בעיצוב חגי ישראל במתכונת יהודית חילונית במקום המסורות הדתיות. אך מלבד מועדי ישראל השתדלו מוסדות התרבות התנועתיים לייצר גם מועדים נוספים המשקפים את ערכי הקיבוץ ובהם יום הפועלים וכן יום החבר, יום החברה ויום הילד. בעוד שיום החבר ויום החברה אפשרו יום חופש ו"פינוק" לחברים העובדים, הרי שיום הילד היה מחווה הורית לילדי הקיבוץ (ילדים עד יב), בני-המשק, דור העתיד – ילדי השמש.

ההורים התגייסו להפיק יום אחד שנקבע מבעוד מועד ולהפכו ליום בלתי נשכח עבור ילדי הקיבוץ, וכך גם היה. ביום זה הושקעו מלבד שעות עבודה של החברים גם משאבים רבים בתקופה של צנע יחסי, ולכן גם לא התקיים בכל שנה, אבל ימי הילד שהתקיימו חקוקים בזיכרונם של כל בני-המשק שהיו ילדים ונכחו באירועים אלה עד עצם היום הזה כשהם מזמן הורים ואף סבים לילדים של היום.

כך למשל מיום הילד של שנת 1983 – נבנה גן משחקים אתגרי מעץ מעשי ידי ההורים, ממנו נותר למזכרת רק חלק קטן. בשנת ה-60 לקיבוץ, חודשה המסורת בניצוחה של אסתר זטורסקי, ועכשיו כשבתינו שוב הומים מתינוקות, הגיע זמן לחדש את המסורת ולהרים מחדש הפקה שכל כולה הקדשה של אהבה לילדי הקיבוץ והזדמנות ראשונה לנקלטי השנים האחרונות להצטרף לחגיגה.

לצורך כך הוקם צוות לחידוש המסורת:

תאריך האירוע: 13/10/17 – אסרו חג סוכות. (שריינו ביומנים).

הרעיון הכללי: אחה"צ של משחקי ענק, לפי מתחמים וגילאים [לצורך כך יקויימו  3 ערבי גיוס לבניית המשחקים].

כל הקהילה הבוגרת לוקחת חלק: תופץ רשימת משימות בה עליכם לרשום במה תרצו לקחת חלק, (הכנות לאירוע, ביום האירוע, פירוק ) מי שיתקשה להחליט – אנו נשבץ אותו על פי הצורך.

יצא עלון, "בניר לילד" – מהדורה מיוחדת, מוקדש  כולו לדברי הורים וסבים.

איזה כיף יהיה,

חנה קובלסקי, שרית פלג-גת, לילך ינאי, ליאורה גולד, דלית רגב, ליפז רגב, נטע בארי, דקלה רגב, שיר רז, רווית קושינסקי, עידית זר ולירז מדר.

נ.ב – הצוות פתוח להצטרפות של שותפים נוספים.

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.