תערוכת הצילומים של יונה פלג – דברי סיכום

ערב טוב לכל הקהל הזה שבא לחלוק איתי את הערב המיוחד הזה עבורי.

זה לא מובן מאליו לגבי לעשות תערוכת יחיד בבנין המועצה, למרות שאת התמונות שלי הצגתי לא פעם בקיבוצי ניר-אליהו ובמכללת הדרים שבשדה וורבורג.

לא זכור לי מאין קיבלתי את המצלמה הראשונה, או מי נתן לי אותה.  אך התמונות הקטנות בשחור לבן יעידו שכבר בנעורי צילמתי את חברי בנעורים שבקב' מסדה ותיעדתי את חברי לפנימייה שבמקובצת של בני הקיבוצים בכדורי. גם לצבא סחבתי איתי את המצלמה, את התמונות פיתח חבר מסדה שהייתה לו מעבדה בקיבוץ. כל חיי מתועדים ומונחים באלבומים שהורי הכינו לי ואחר-כך אני עצמי.

אחרי שהכרתי את בני בעלי, לקחתי צעד לאחור וצילמתי מעט מאד, למרות שבני עודד כל פעם מחדש שאקח את המצלמה ביד ואצלם. צילמתי יותר, בתקופה זאת את בני המשפחה.

עם בואה של המצלמה הדיגיטלית היה לי הרבה יותר קל להתגבר על הצילום ובהדרכתו של בני (שלו אישית היה קשה עם המצלמה הדיגיטלית) יצאו לי תמונות יפות, עד שמידי פעם בני רצה לנכס לעצמו תמונה שאני צילמתי.

מהיותי אוהבת טבע ופרחים אני רואה אותם ברוב צילומי, לאחרונה כאשר יצאתי לטיולים כבר תכננתי את התערוכה הבאה ואז גם התמקדתי בנושא הצילומים שרציתי להציג.

את תמונות החתולים המשחקים בתופסת, והשחרור המתרחץ בבריכה צילמתי דרך חלון ביתי לעבר ברכת הדגים שמתחת לחלוני.

אני רוצה יותר מלהודות לאורית על ההצעה לעשות את התערוכה, למרות שהיא עלתה לי בבריאות, אך עידודה ועזרת בנותיי היה לי למזור, הפרגונים שקיבלתי מהסביבה נתנו כוח .

ושוב תודה.

יונה

    כתיבת תגובה

    האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

    אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.